Афон

Європа. Греція. Афон. Європа. Греція. Афон.

Ціна вказана за особу в двомісному номері

No data available.

* - натисніть на шапку таблиці для сортування турів в Грецію за обраним критерієм.
** - використовуйте пошук в таблиці, щоб відфільтрувати тури, які Вас цікавлять (наприклад, 5* - тільки п'ятизіркові готелі).

Загадковий і унікальний Афон

Свята гора Афон, розташована на третьому півострові Халкідікі. Завдяки дивовижним краєвидом Афон є найкрасивішим з трьох півостровів Халкідікі.

Афон - єдина у світі незалежне чернеча держава, православний духовний центр з 1054 року, має автономним статусом з 885 року, коли візантійський імператор Василь I оголосив даний регіон власністю ченців і пустельників. Перший монастир було засновано в 963 році. Через сторіччя був прийнятий закон, згідно з яким на Афон заборонено ступати жінкам, дітям і навіть тварин жіночого роду. Ця заборона залишається в силі, причому її недотримання карається позбавленням волі терміном до 2 років. Багатовікова ізоляція і відданість православ'ю подарувала Афону унікальну містичну атмосферу.

У період розквіту, в 15 столітті, на Афоні діяли 40 монастирів, де проживали близько 40.000 ченців. Сьогодні кількість монастирів зменшилась до 20, а монахів на Афоні близько 1.700. Оточені незліченним багатством церковних скарбів, рідкісних ікон і бібліотек повних цінних рукописів, вони живуть просто, у відповідності з жорсткими вимогами аскетизму, щогодинних молитов і праці. Чоловіки, які бажають відвідати гору Афон, допускаються тільки за спеціальним дозволом. Інші можуть здійснити подорож у Урануполі (Небесний Місто), звідки відправляються круїзні кораблі навколо приголомшливого півострова.

На п-ове Афон в безпосередній близькості від чернечого держави розташована велика кількість затишних готелів, які гарантують якісний сервіс і комфортне розміщення.

Афон - третя з «ніжок» Халкідікі, сама східна частина півострова. Довжина його становить 60 км, а ширина - від 7 до 19 км. Площа півострова - 335 кв. км. Це, як і два інших «пальця» Халкідікі, - гірський півострів, рельєф якого підвищується поступово на південний схід, переходячи в гірську ланцюг. Завершує її гора Афон - мармурова піраміда висотою 2033 м. З основною частиною півострів Халкідікі з'єднується перешийком Ксеркса, вузькою смужкою суші в 2 км, відомим ще з перських воєн. З півдня півострів омивається затокою Сингитикос, а з півночі - затокою Иериссу. На відстані кількох кілометрів від півострова знаходиться найбільша западина Егейського моря, досягає глибини 1070 м. Півострів облямовують більше 20 мисів, самий південний з яких - мис Нимфеон, а східний - мис Акратос. Тут не так багато великих бухт, на відміну від Ситонії. Найголовнішою є бухта Дафні.

Афон - самий таємничий і екзотичний півострів Халкідікі - тут вже більше 1000 років існує унікальне чернеча держава. Порт Святої гори - Дафні - приймає невеликі кораблі, що доставляють на Святу гору вантажі для чернечої республіки. Тут знаходяться митниця, пошта і поліцейський відділок держави. Адміністративним центром вважається р. Карья. З портом він з'єднаний автомобільною дорогою. Дороги на півострові прокладені не так давно, у 80-х роках 20 ст.. Вони з'єднують різні кінці півострова. Використовуються, в основному, для перевезення вантажів.

Найбільший місто півострова - Урануполис, що знаходиться на кордоні світської частини півострова з чернечою республікою.

Історія

Історія Афону, як і всього півострова Халкідікі, тісно пов'язана з міфами древньої Греції. Спочатку він називався Акти - скеля. Як розповідає один з міфів, титан по імені Афос, під час однієї з битв метнув з Фракії у Посейдона величезну скелю, але промахнувся, і вона впала в море. Так виникла гора, яка отримала назву Афос, що перейшло потім і на весь півострів.

За іншою легендою, бог Аполлон закохався в Дафну, дочку царя Аркадії. Дафна, для того, щоб зберегти свою чистоту і невинність, знайшла притулок у головному порту Афону, який і був названий її ім'ям. З цього міфу видно, що з давніх часів тут приділяли увагу боротьбі з плоттю.

Перші люди оселилися тут, як і на всьому півострові Халкідікі, досить давно. Потім сюди прийшли фракійці, до яких пізніше, в 5 ст. до н. е., приєдналися вихідці з Халкіди. Головним їхнім заняттям були сільське господарство, тваринництво та рибальство.

В історії Афос вперше згадується в зв'язку з перськими війнами, коли перси в 493г. до н. е. спробували завоювати Грецію. Пропливаючи навколо Афону, перське військо потрапили в шторм і потерпіло катастрофу. Таким чином, спроба захоплення Греції не відбулася. Десятьма роками потому Ксеркс, бажаючи уникнути нової катастрофи, наказав вирити канал на вузькому перешийку півострова, що з'єднує його з основною частиною Халкідікі, щоб не огинати півострів. Але роботи не були завершені через величезної вартості і трудомісткості. У 4 ст. до н. е. Афон і його міста потрапили під владу Філіпа ІІ Македонського і увійшли в його царство. Легенда свідчить, що в той період архітектор Динократ запропонував синові його, Олександрові Великому, зробити з гори і всього острова величезну скульптуру, що зображає Олександра, тримає в руках густонаселений місто. Ідея сподобалася Олександру, але від її здійснення він відмовився, відповівши, що треба залишити півострів в спокої.

М'який клімат Халкідікі, краса природи Афону і його особливий рельєф спонукали до відокремленого життя. Тому після прийняття християнства ченці і пустельники з задоволенням селилися тут. Як розповідає християнська легенда, у 49 р. до півострову в місці, де зараз знаходиться Іверський монастир, прибило після бурі корабель, на якому перебувала Богородиця та апостол Іоанн Богослов, пливли в Єрусалим. Свята Марія так була зачарована красою півострова, що звернулася до Бога з проханням дати їй в спадок. У відповідь вона отримала слова: Так буде місце це уділ твій сад твій рай і пристань порятунку бажають спастися! Під час розквіту Візантійської імперії починається і становлення чернечого життя на Афоні.

Імператор Василь Македонянин підтверджує права ченців на життя на півострові, яке було даровано їм ще імператором Костянтином Погонатом. Ці привілеї були відібрані у Святого Афону майже півтора століття після падіння Візантії. У 17-18 ст. стає Афон центром освіти, науки та книгодрукування Греції. Тут була своя академія і своя друкарня.

Сьогодні Свята гора Афон - унікальне самостійне чернеча держава, має свої адміністративні органи і свій Статут, існуючий ще з 972 р. На його положеннях ґрунтується сьогоднішній режим самоврядування в державі. Влада грецької держави над Афоном була затверджена лише у 1923 р. Лозаннського мирною угодою. Святий Афон оголошено об'єктом Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

View the embedded image gallery online at:
https://allbooking.com.ua/greece/afon#sigFreeId20893b9ba3