Афіни

Європа. Греція. Афіни. Європа. Греція. Афіни.

Ціна вказана за особу в двомісному номері

No data available.

* - натисніть на шапку таблиці для сортування турів в Грецію за обраним критерієм.
** - використовуйте пошук в таблиці, щоб відфільтрувати тури, які Вас цікавлять (наприклад, 5* - тільки п'ятизіркові готелі).

Афіни - столиця Греції, розташований у Центральній частині Греції і є економічним, культурним і адміністративним центром країни. Місто названо в честь богині Афіни, яка була його покровителем. Місто займає площу в 41.200 гектарів, розкинувшись на Центральній рівнині Аттики, оточеній горами Егалео, Парніта, Пендель і Имиттос. З півдня омивається водами Саронічної затоки.

Загальна чисельність населення становить майже 1/3 частину від усього населення Греції: згідно останнього перепису населення, проведеного в 2011 році, число жителів Афін одно 3.074.160 людина. Таким чином, на 1 кв. км. припадає по 7.462 жителів.

В Афінах субтропічний середземноморський клімат, сухий і жаркий, з травня по вересень тут майже не буває дощів. Влітку температура повітря коливається від 25 до 35 С, а взимку - від 5 до 15 С.

Згідно давньогрецької міфології, місто названо в честь своєї покровительки, улюбленої дочки Зевса, богині мудрості Афіни, після суперечки з владикою морів Посейдоном про те, хто з них зможе піднести місту найбільш корисний подарунок. Вирішити суперечку між двома богами повинен був міфічний цар міста - Кекроп, напівлюдина-полузмей. Посейдон першим стукнув своїм тризубцем об землю, звідки забив балакучий джерельце. Як тільки богиня Афіна вдарила об землю своїм списом, на цьому місці відразу ж виросла маленька маслина. Кекроп розсудив, що дар богині Афіни набагато корисніше для життя і багатства міста, вибравши її покровителькою міста і давши йому ім'я.

Афіни мають багату історію: у класичний період (V століття до н. е..) місто-держава досягла вершини свого розвитку, визначивши багато тенденції розвитку європейської культури. Відомими були афінянами: філософи Сократ, Платон, Аристотель (саме вони заклали основи європейської філософії), трагіки Есхіл, Софокл та Еврипід, які стояли біля витоків драми. Політичним ладом стародавніх Афін була демократія.

Після класичного золотого століття місто пережило занепаду в Середні Століття. Друге народження Афіни пережили в 1834 році в якості столиці незалежної Греції. Саме тут у 1896 році пройшла перша Олімпіада Нового часу.

Центральна частина Афін ділиться на ряд чітко відокремлених районів. Позаду Акрополя, що є ядром стародавнього міста, що простягається Плака, старий житловий квартал Афін. Тут можна побачити пам'ятники античного, візантійського чи турецького періоду - такі, як восьмигранна Вежа вітрів, крихітна візантійська церква Мала Митрополія або витончена кам'яна двері турецької релігійної школи - медресе, будівля якого не збереглося.

Більшість старих будинків Плаки в даний час перетворені в магазини для туристів, кафе, нічні бари і ресторани. Спускаючись від Акрополя в північно-західному напрямку, виходиш в район Монастіраки, де з середньовічних часів розташовуються лавки ремісників.

Вирушивши звідси по вулиці Університету в південно-східному напрямку, можна пройти до центру сучасного міста, минаючи багато декоровані будівлі Національної бібліотеки Університету та Академії і потрапити на площу Синтагма (Конституції) - адміністративному і туристичного центру Афін. На ній стоїть красива будівля Старого королівського палацу, розташовані готелі, кафе на відкритому повітрі, багато банки і установи. Далі на схід у напрямку до схилів пагорба Ликавит знаходяться площа Колонакі, новий культурний центр, що включає Візантійський музей, музей Бенаки, Національну художню галерею, Консерваторію і Концертний зал. Південніше розташовані Новий королівський палац, Національний парк і Великий панафінейський стадіон, реконструйований для проведення відроджених Олімпійських ігор в 1896 році.

Сади і парки: Національний парк (1,5 га) - розташований поруч з парламентом Греції; продовженням Національного парку є Сад Заппиона (1,3 га); Сад Діомеда (150 га) в Хайдарі; Ареопагитский ліс; гай на Марсовому полі (Педио ту Ареос); Гай Вейку в Галаци (розташований поруч з Олімпійським центром Галаци); Аттична гай на кордоні муніципалітетів Афін, Галаци і Психіко; Гай при лікарні Евангелизмос, де стоїть бюст королеві всіх еллінів - Ользі Костянтинівні Романової та багато інших.

На північному сході міста знаходиться печера Пентели, відома своїми сталактитами і мармуром, з якого був збудований Парфенон. Крім того, Аттика приваблює своїми археологічними пам'ятками, зокрема, Мису Суніон, на якому знаходиться храм Посейдона і Афіни. Недалеко від Афін знаходяться Дельфи - унікальний археологічний заповідник і музей.

Афінська агломерація (Афіни - Пірей) складається з декількох невеликих містечок і поселень, об'єднаних в єдине місто. В сучасні Афіни входять 3 громади і 35 муніципалітетів, найбільший з яких є муніципалітет міста Афін. Деякі передмістя Афін вже так злилися з містом і між собою, і важко зрозуміти, де закінчуються Афіни і починається інший муніципалітет.

Середній клас населення проживає, в основному, на півночі міста (Кипсели, Галаци, Патисия), а також в районах Неа Іонія, Неа Філадельфія, Ахарнес; більш заможні афіняни зайняли райони Алимос (Каламакі), Халандри, Халаргос, Фаліро, Илиуполи, незважаючи на те, що у зв'язку з роботою їм доводиться постійно виїжджати в центр міста. Треба зауважити, що райони Илиуполи і Халаргос дещо втратили свій початковий статус, в той час як в Психіко і Филофеи рівень життя населення, що проживає там залишається дуже високим.

В останні десятиліття значно збільшилося число жителів у Піреях і, особливо, в муніципалітетах, розташованих між Афінами і Пірея - таких, як Калліфеа, Егалео, Перістері і Мосхато. У північних віддалених передмістях, де сьогодні будуються цілі комплекси садових кварталів, проживає найбільш заможна верства населення (Кифисья, Неа Eretria, Экали, Дросья), а також на південному узбережжі (Гліфада, Алимос, Вула, Вульягмені).

На узбережжі недалеко від Афін розташована Афінська Рів'єра з кількома популярними морськими курортами (Глафада, Вула, Вульягмені, Кавур, Варкіза, Лагонисси), тому тут легко поєднати морський відпочинок з широким вибором захоплюючих екскурсій.

Пляжі Аттики: Порто Гермено, Псата, Алепохори, Каланисья (Алкионидес), розташовані на узбережжі затоки Корінфа; Кинетта, Пахи, Неа Перамос, Лутропиргос, Елевсіна (на півночі Саронічної затоки); Фреатида, Вотсалакья, Батис, набережна Аліму, набережна Агіу Козьма, Гліфада, Вула, Катрамониси, Кавур, Флевес, Вульягмені, Варкизы і багато-багато інших, які розташовані на узбережжі Саронічної затоки.

Південний берег Евбейського затоки теж славиться своїми пляжами: це Пасалимани Лавриу, Панормос, Макронисос, Порто Рафти та інші.На північному узбережжі Евбейського затоки розкинулись пляжі Рафины, Коккино Лиманаки, Агіос Андреас, Неа Макрі, Рера, Каламу, Неа Палатья (Оропос) і багато інших.

View the embedded image gallery online at:
https://allbooking.com.ua/greece/afiny#sigFreeIdb13c164773