Безмовний спадок індіанців майя

Безмовний спадок індіанців майя

21 грудня 2012 закінчується календар, створений цивілізацією майя. Згідно з розрахунками стародавніх індійців, що мешкали в районі Центральної Америки в доколумбової час, цього дня завершується епоха Ягуара, що тривала п'ять тисяч років, і настає кінець світу. Про те, що буде далі, майя промовчали. Редакція Allbooking.com.ua навела довідки і з'ясувала, що залишилося на нашій планеті від стародавньої цивілізації, яка сама не дожила до дати пророцтва.

Чичен-Ітца Мексика

Руїни цього міста майя на півострові Юкатан за результатами всесвітнього голосування внесені в список сучасних чудес світу. А його головна піраміда Кукулькана, яку на іспанський манер називають Ель Кастільйо (тобто, «замок»), - один з найбільш тиражованих туристичних символів. Піраміда являє собою астрономічний календар: число ступенів її чотирьох сходів плюс один щабель храму дорівнює числу днів в році - 365. Храм на вершині піраміди присвячений Кукулькану - пернатому змію. У дні весняного і осіннього рівнодення тінь від сонця ковзає по щаблях храму, створюючи ефект повзе по сходах змії.

Печера Актун-Туничіль-Мукналь Беліз

У давнину майя використовували Белізький печери для ритуальних церемоній і поховань. Побачити те, що збереглося з давніх часів, можна в печері Актун-Туничіль-Мукналь, куди потрібно добиратися крізь джунглі. Вхід в печеру перегороджує річка з крижаною водою. Але подолавши її по коліно у воді і видершись нагору по скелях, подорожні забувають про ці труднощі, зачаровані тим, що відкривається їх поглядам. Сталактити тут покриті прозорими кристалами, блискучими у світлі ліхтариків, як діаманти. А в самій церемоніальною залі знаходяться останки вогнищ і людських кісток. Гордість печери - повністю збережений кістяк дівчини.

Теотіуакан Мехіко, Мексика

Одне з найбільш вражаючих місць в Мексиці, головний об'єкт туристичного паломництва. Це стародавнє місто належав невідомою, але дуже розвиненої цивілізації. До появи Колумба на американському континенті не було споруд масивніше, ніж тутешні піраміди Сонця і Місяця. Відомо, що Теотіуакан обезлюднів за п'ять століть до появи ацтеків, забобонно які вважали, що ці грандіозні піраміди побудували боги. Багато мексиканці вірять в це і сьогодні. А езотерики сподіваються знайти тут просвітлення, силу або хоча б просто побачити пролітає повз НЛО.

Куей Беліз

Одне з найстаріших поселень майя на землі, що належить до 2000-у році до нашої ери. При розкопках археологи виявили храм, палац, житлові споруди і пару підземних комор. Аналіз знахідок дозволив дізнатися ряд подробиць з життя стародавніх індійців. З'ясувалося, що люди вживали в їжу кукурудзу і маніоку, вирізали артефакти з кісток тварин. Також було виявлено, що навіть в ранні часи населення куей поділялося на бідняків і знати. Так, в одній з могил, де був похований немовля, вчені знайшли дорогоцінні камені. Руїни куей розташовані в п'яти кілометрах на захід від міста Оранж-Уолк, на території місцевого складу з карибських ромом.

Паленке Мексика

Паленке варто відвідати хоча б тому, що знаходиться це древнє місто майя посеред справжніх джунглів. Тут літають тукани, а в лісі лунає лякаючий рев мавп сарагуато, який через незнання можна прийняти за рик ягуарів. На відміну від сотень інших індіанських руїн Юкатана, Паленке розкопаний майже повністю, але при цьому не вилизаний для туристів, як Чичен-Ітца. Вивчаючи тутешні палаци, храми і піраміди, можна уявити себе Індіаною Джонсом або Ларою Крофт. Для швидкого огляду комплексу достатньо чотирьох годин. А от якщо хочеться познайомитися з ним докладніше - варто поселитися на фермі неподалік від входу в парк і провести тут кілька днів.

Ламанай Беліз

Поїздка до руїн Ламанов - не стільки історико-археологічне пригода, скільки екопутешествіе. Адже руїни стародавнього міста майя, який був мешкаємо з 300 по 900 роки нашої ери, розташовані в джунглях, на березі річки Нью-Рівер. Тут можна побачити безліч екзотичних птахів, мавп-ревунів і місцевих рибалок на саморобних каное. Руїни древніх храмів в деяких місцях буквально виростають з джунглів і виглядають дуже мальовничо. Коли в Беліз в XVI столітті вторглись іспанці, Ламанай ще був заселений. Сьогодні потрапити сюди можна за допомогою екскурсії на катері. Найлегше таку подорож організувати з містечка Оранж-Уолк.

Національний антропологічний музей Мехіко, Мексика

Один з найвидатніших музеїв світу, де зберігаються головні скарби доколумбових цивілізацій, сменявшихся в Мексиці протягом століть. Кам'яна голова ольмеків, нефритові черепа ацтеків, глиняні глечики у вигляді фантастичних монстрів і головне чудо - сонячний диск-вівтар, на якому проходили церемоніальні сутички ацтекських воїнів і який в останні роки став відомий як «календар майя», пророчащая людству кінець світу. Варто врахувати, що на огляд музею потрібно кілька годин, тому в цей день не варто планувати більше нічого, крім візиту сюди.

Караколь Беліз

Руїни стародавнього міста майя на плато Вака (біля кордону з Гватемалою) - найбільший археологічний пам'ятник подібного типу в Белізі. Вчені розкопали тут більше чотирьох десятків великих і дрібних споруд, частина яких доступна для відвідування. Фахівці вважають, що місто займало територію близько 90 квадратних кілометрів, і в VI столітті нашої ери в ньому жило близько 150 тисяч чоловік. У джунглях, оточуючих руїни, мешкають десятки видів екзотичних птахів, а також тапіри і ягуари.