Безсоння

Безсоння

Безсоння - це таке порушення сну, при якому засинання відбувається дуже важко. Безсоння також проявляється у вигляді скорочення тривалості нічного відпочинку, раннього пробудження і пізнього засинання, регулярного пробудження протягом ночі.

Безсоння супроводжується неврозами, деякими серцево-судинними захворюваннями, нейроінфекціями, психічними порушеннями, ушкодженнями тих утворень у головному мозку, які регулюють чергування неспання і сну. Здорові люди можуть страждати від безсоння після надмірних розумових або фізичних навантажень, перевтоми і сильних переживань, зміни часових поясів, як наприклад після перельоту з далекої Півночі для відпочинку в Трускавці.

Безсоння доставляє людям серйозні незручності, у багатьох виникає таке відчуття, нібито вони взагалі не сплять. Однак у перебігу дня пацієнтів постійно тягне до сну.

Безсоння може бути ознакою багатьох захворювань. Провокувати її здатні різні інфекції, задушливі приміщення, підвищення рівня цукру в крові і температури тіла. Саме по собі безсоння завдає серйозної шкоди людському організму. Без повноцінного нічного відпочинку знижується загальна опірність організму, з'являються різні хвороби, виникає нервозність, дратівливість, погіршується зовнішній вигляд, спостерігаються набряки, сухість губ, почервоніння очей, пригніченість, млявість, занепад сил, зниження працездатності.

Недовірливі люди дуже важко переносять безсоння. Для них кожне настання ночі супроводжується постійними страхами, прискореним серцебиттям, погіршенням самопочуття.

Найкращим способом побороти безсоння - налагодити режим дня та харчування, що значно легше зробити, наприклад у санаторії Молдова, що у Трускавці. Лікується безсоння також і за допомою фармакотерапії. Доведено, що дефіцит магнію призводить до розвитку цього захворювання. Саме тому основними складовими будь-якого лікування є препарати, що містять магній. Снодійні засоби дозволяється використовувати тільки після детальної консультації з лікарем.

Незалежно від того, чи ви обрали недорогий відпочинок у Моршині, чи вирішили боротись із безсонням вдома, перед нічним сном краще уникати активних розваг, галасливих посиденьок або занять, що вимагають сильного розумового напруження. Легкозбудливою і емоційно нестійким людям рекомендується зайнятися спокійним і улюбленою справою, наприклад, в'язанням, доглядом за квітами або ж прослуховуванням приємної негучною музики. Можна посидіти в улюбленому кріслі, розслабитися, подумати про приємні події. Лягати спати краще в один і той же час, для того щоб виробився рефлекс засипання. Приміщення перед сном необхідно добре провітрювати, а повітря регулярно зволожувати.