Що таке туристична страховка і її види

Що таке туристична страховка і її види

Ось вже не за горами літній сезон відпусток. Так багато всього потрібно спланувати і встигнути. Коли ми їдемо на відпочинок у ЛОЦ "Демерджи", наприклад, потрібно не забути навіть про саму дрібниці, що вже говорити про важливі речі, таких, як туристична страховка. Всі знають, що таке страховка, але не всі розуміють, що саме вона буде покривати в разі будь-яких неприємних ситуацій. Ми вже давно не звертаємо на неї уваги, оскільки страховка входить в пакет послуг при купівлі будь-якого туристичного туру. Однак, люди зазвичай навіть не читають її зміст, а просто беруть, як належне. Так давайте ж з'ясуємо, що саме мається на увазі під словом "страховка".

Що ж таке страховка?

Сама по собі туристична страховка буде покривати лише ті витрати, які будуть необхідні при вимушеному лікуванні за кордоном. Скажімо, поїхали ви на відпочинок в Одесу. Там ви відпочивали дуже добре, але раптом злягли з застудою. У такому випадку, ви можете з повною упевненістю скористатися своєю страховкою. Вам не доведеться платити за лікування, а якщо вам знадобиться транспортування в лікарню або додому - це теж буде виконано без справляння плати. Але на цьому, впринципі, дія страховки закінчується. Вона не буде поширюватися навіть на стихійні лиха. Це буде, так звана, стандартна страховка.

Але ж пакети страхування бувають різні, тому варто приділити увагу кожному з них окремо. Перш за все слід розуміти, що пакет страхування варто вибирати залежно від типу і тривалості поїздки. Адже в різних випадках ті або інші опції договору страхування бувають зовсім не потрібні. Так навіщо ж платити більше.

Отже, страховки покривають витрати, пов'язані з:

  • скасуванням поїздки за кордон;
  • страхуванням багажу;
  • медичними надзвичайними ситуаціями;
  • поверненням квитків;
  • комбіноване страхування.

Для чого і як?

Отже, кожен тип пакету страхування, які ми згадали вище, має свої особливості. По-перше, якщо поїздка має бути скасована або закінчитися раніше покладеного терміну за непередбаченими обставинами - це страховий випадок. Вам повернуть гроші за ті дні, які ще залишилися в путівці.

Також ви зможете застрахувати свій багаж. Якщо раптом ваш чемодан (або валізи і сумки) загубляться в аеропорту чи пропадуть з номера - можете розраховувати на повернення грошей.

Якщо ви страхуєтеся від медичних надзвичайних ситуацій, то можете бути впевнені, що вам оплатять відвідування докторів і лікування (а якщо потрібно - і переліт додому), якщо раптом з вашим здоров'ям щось трапитися. Такий тип страховки найбільш корисний і зручний.

Також, компанії зобов'язані повернути вам гроші за квитки, якщо вам необхідно відмінити відпочинок. Причина тут ролі не грає. За правилами, вам не мають права не повернути грошей.

Всі перераховані вище види страховок підійдуть в основному для тих, хто просто їде ненадовго відпочити з сім'єю (або друзями, наприклад, в санаторії Алушти). Ну, а от якщо ви завзятий мандрівник і жити не можете без пригод і не сидіть на одному місці, то вам краще всього підійде комбіноване страхування. Це означає, що ви зможете вибрати для себе саме ті опції, які вважаєте потрібними.

Так що відпочивайте, але пам'ятайте, що відпочинок вибирати потрібно з розумом.