6 кращих курортних міст Чорногорії

6 кращих курортних міст Чорногорії
Чорногорія цього літа знову робить ставку на туристів з Росії. Судіть самі: віза нашим громадянам для відпочинку на її курортах не потрібна, ціни на готелі демократичні навіть у розпал сезону, весь персонал або дуже добре, або стерпно говорить по-російськи. Якщо додати до цього екскурсії в гірські монастирі, каньйон річки Тара, дивовижні види з панорамних майданчиків на Адріатику і Боко-Которська затока, то навіть пояснювати не треба, чому відпочивати потрібно саме в цій країні. Розповідаємо про головні курортах Чорногорії.

Херцег-Нові Чорногорія

Розташований в самому початку Которської затоки, цей крихітний місто по праву пишається своїми природними та архітектурними пам'ятками - Блакитний печерою, яка не поступається за красою знаменитому гроту на острові Капрі, а також численними фортами, Вежею Канлі-Кула і лазаретом - слідами багатовікового панування турків, венеціанців і австрійців. За культуру відповідають літні фестивалі, на які з'їжджаються учасники й гості з Чорногорії та сусідніх країн. Одне з кращих місць для відпочинку поруч з Херцег-Нові - курортне містечко Ігало. Тут знаходиться інститут «Д-р Сімо Мілошевіч» - відомий в регіоні бальнеологічний центр, де лікують захворювання суглобів, шкіри, проводять курси реабілітації після травм. Що обов'язково зробити: забратися в фортецю на прямовисній скелі, в якій влітку проводять дискотеки і працює кінотеатр під відкритим небом. Детальніше про визначні пам'ятки курорту читайте в путівнику по Херцег-Нові.

Котор Чорногорія

Сховався в самому кінці вузького і звивистого фіорду старе місто: фортеця на пагорбі, потертий камінь стародавніх мостових, вицвіле дерево віконних віконниць. І це не музей чи реконструкція, - це справжній Котор, живе місто, що не втрачає зв'язку з історією завдяки жителям, які не поспішають переселятися з родових гнізд в квартали новобудов. Навіть багато готелів Котора влаштовані в старих будинках і віллах. Єдине АЛЕ: в Которе зовсім немає пляжів. За пісочком або галькою потрібно їхати в сусідні крихітні селища, розташовані по берегах Боко-Которської бухти. Наприклад в Дражін Врт або Ораховац. Що зробити обов'язково: погуляти по вузьких вулицях Старого міста, забратися у фортецю Святого Іоанна, ледве помітну серед 200-метрових скель, доїхати до знаменитої марини Porto Montenegro, де швартуються розкішні білосніжні яхти, дістатися до церкви, для будівництва якої жителі міста Пераста побудували цілий острів. Детальніше про визначні пам'ятки міста читайте в путівнику по Котору.

Будва Чорногорія

Один з найдавніших міст Адріатичного узбережжя. З XV і до кінця XVIII століття Будвой управляли венеціанські дожі. Саме венеціанці дали місту його нинішня назва - буду і оточили потужними стінами двометрової товщини, які захищали його від турецьких набігів. Сьогодні Будва - найпопулярніший курорт Чорногорії: тут великий вибір готелів, клубів і ресторанів, відмінні пляжі і всі умови для відпочинку у великій галасливій компанії. Пляжна смуга розташована вздовж всієї бухти: ближче до центру міста є пісочок, далі - тільки галька. Зовсім поруч з Будвой знаходиться знаменитий селище Бечичі з протяжним пісочним пляжем і Яз, де колись давали концерт The Rolling Stones. Що зробити обов'язково: покататися на катері навколо острова Святого Стефана і розглядати його «листкові» скелі, прогулятися по цитаделі з потужними кам'яними стінами. Детальніше про визначні пам'ятки курорту читайте в путівнику по Будві.

Петровац Чорногорія

Приморське містечко недалеко від Будви, оточений оливковими гаями і хвойними лісами. Відомий своїми просторими пляжами з дрібною галькою (Лучице і Буляріце) і цілющим повітрям. Петровац вважається кращим варіантом для тихого сімейного відпочинку або поїздки з дітьми: тут немає галасливих дискотек, море - тепле і неглибоке, вода - чиста. Що зробити обов'язково: набрати дивовижних каменів на міському пляжі з рожевим піском, осідлати гармату в старій фортеці, провести день на пляжі Лючице, який вважається одним з найкрасивіших в країні. Детальніше про визначні пам'ятки курорту читайте в путівнику по Петровац.

Бар Чорногорія

Приморське місто Бар ділиться на дві частини - давню, тисячолітню (Старі Бар) і наймолодше місто Чорногорії (Нови Бар). З місцевого порту, головного в країні, ходять пороми до Італії. Старий Бар називають чорногорськими Помпеями - через зруйнованості і занедбаності, з одного боку, і красиво збережених руїн - з іншого. Це узбережжя - одне з найбільш протяжних в країні. У Барі та його околицях близько 20 галькових і піщаних пляжів. Кращі з них - ті, що оточені скелями і віддалені від міста. Що зробити обов'язково: забратися на самий верх фортеці Старого Бара і подзвонити у дзвін, побачити легендарну найстарішу маслину на світі. Детальніше про визначні пам'ятки курорту читайте в путівнику по Бару.

Ульцинь Чорногорія

Мусульманське місто поряд з албанської кордоном з безлюдними просторами і відмінними умовами для занять кайтінгом і віндсерфінгом. Ділиться на Старий Ульцинь з фортецею і Нове місто з сучасними будівлями. Яких тільки легенд не існує про це приморському містечку: і що тут тримали в полоні «батька» Дон Кіхота - Сервантеса, і що образ Дульсінеї був списаний з однією з Ульцинської дівчат, і що місцеві пірати розважалися тим, що вчили прислужувати собі африканських невільників. Але істина в тому, що тут дуже гарна природа: чорні піски, оливкові гаї, багате рибою Шаское озеро і зелені рівнини з овочами і фруктами для місцевого ринку. Що обов'язково зробити: зупинитися в готелі в старій фортеці Ульциня, повалятися на базальтовому пісочку найдовшого пляжу Чорногорії. Детальніше про визначні пам'ятки курорту читайте в путівнику по Ульциня. Дякуємо за допомогу в підготовці матеріалу туроператора TUI Russia & CIS.