Новий Світ - прекрасне курортне селище на східному узбережжі Криму

Новий Світ - прекрасне курортне селище на східному узбережжі Криму

У передмісті Судака, на східному узбережжі Криму розташувався цікавий курорт Новий Світ. Унікальність відпочинку в цьому місці полягає в тому, що місцеве повітря просочене парами ялівцю, що росте тут повсюдно. У поєднанні з морським бризом, цей аромат чудово підходить для лікування захворювань легенів. Новий Світ з трьох боків оточений горами, які утворюють мальовничі бухти Розбійницьку, Зелену і Блакитну. Розбійницька бухта, що була кілька століть тому великим центром піратства, сьогодні дивує тишею і спокійним морем. У Блакитній бухті любив відпочивати останній російський імператор Микола II з сім'єю, а сьогодні тут розташований великий Царський пляж. Найбільшою бухтою є Зелена, яка повністю вмістила в себе селище Новий Світ.

У 1878 році в курортному селищі був заснований завод шампанських вин, продукція якого відома далеко за межами Криму. Найпростіший спосіб ознайомитися з легендарним підприємством - відправитися на дегустацію з однією з численних екскурсійних груп. У будівлі заводу працює магазин, де можна придбати кілька пляшок шампанського.

На мальовничому березі моря розташувався грот Шаляпіна, який зобов'язаний своєю назвою відомому співакові, який любив заходити сюди літніми вечорами. Кажуть, що час від часу Шаляпін давав у гроті концерти, а глядачі розташовувалися за столиками на кам'яних помостах.

Найкраще вивчити Новий Світ допоможе Голіцинська стежка, яка тягнеться вздовж усього узбережжя Зеленої бухти. На її шляху можна побачити скелі, гроти, підводні тунелі, помилуватися видом з гори Хоба - Каї і розглянути доісторичних скам'янілих тварин і коралів, вік яких становить сотні мільйонів років. Стежка закінчується на мисі Капчик, який далеко вдається в морську гладь. Звідси видно практично все східне і південне узбережжя Криму, а вдалині можна розглянути навіть обриси ваблячої Алушти. Краща панорама на селище Новий Світ відкривається з вершини гори Караул-Оба.

Любителі природи обов'язково повинні побачити сосну Станкевича з неймовірними вигинами стовбура і гілок.

Новий Світ - дивовижний курорт, відпочинок на якому залишить незабутні враження.