7 найцікавіших цирків світу

7 найцікавіших цирків світу
20 жовтня 1880 улюблений багатьма поколіннями москвичів цирк на Кольоровому бульварі вперше відчинив свої двері. У Росії ця арена вважається однією з найстаріших. І вже понад півстоліття з нею пов'язана прізвище Нікуліна, чиє ставлення до цирку найкраще виражено в пісеньці Юрія Нікуліна: «Мій старий цирк з дитячих снів, Моя доля, моя любов ...». А які ще цирки світу улюблені публікою? Allbooking.com.ua представляє сім найбільш відомих і цікавих.

Цирк Нікуліна на Цвітному бульварі Москва, Росія

Коли в 1880 році цирк Альберта Саломонского на Кольоровому бульварі прийняв перших глядачів, його зал більше скидався на домашній театр: п'ять рядів крісел, бельетаж, та стояча галерея. З часом він розрісся і став знаменитий, однак теплій, сімейній атмосфери не втратив. Можливо тому, що довгий час біля керма стоїть одна династія. П'ятнадцять років цирком керував Юрій Володимирович Нікулін, тепер керує син артиста Максим Юрійович, а консультантом працює його мама Тетяна Миколаївна Нікуліна. Трюки тут намагаються переробити в театральні шоу. Програми побудовані так, що цікаві як самим маленьким, так і дорослим відвідувачам. Можливо, тому квитки сюди дістати все так само важко, як і раніше.

Цирк du Soleil Монреаль, Канада

За 29 років спектаклі цього цирку подивилися 100 мільйонів глядачів у 300 містах в 40 країнах на 6 континентах. Це стало можливим завдяки одночасному запуску шоу на різних майданчиках, як у тимчасових шапіто, так і на постійній основі. Якщо в перших виставах брали участь 20 чоловік, то зараз у трупі цирку працюють 1300 артистів з 50 країн. Творча лабораторія «Цирку дю Солей», де придумують концепції нових шоу, шиють костюми і створюють реквізит, знаходиться в Монреалі. Гі Лаліберте, який створив «Цирк дю Солей» в 1984 році, зробив ставку на акробатів, жонглерів та клоунів, чиї номери утворюють єдиний сюжет спектаклю. Дресирувальники з тваринами тут не виступають.

Цирк d'Hiver Bouglione Париж, Франція

Претендує на звання найстарішого з нині діючих цирків, «Цирк д'Івер Бугліон» був побудований в середині XIX століття з ініціативи директора річного цирку на Єлисейських полях Луї Дежана. Урочисте відкриття в 1852 році удостоїв візитом сам імператор Наполеон III, і в результаті цирк назвали в його честь. Уже в 1859 році «Цирк Наполеона» увійшов в історію завдяки першому в історії акробатичного номеру з повітряної трапецією, придуманому і сповненому Тулузаном Леотара. У 1873 році він став «Цирком д'Івер», а в 1934 у назві з'явилося прізвище нових власників - династії Бугліон, яка до цих пір тісно пов'язана з ним. Зараз старше покоління сім'ї займається адміністративними питаннями, середнє виступає на арені з кінними номерами, а молодші - брати Валентино, Дмитро і Алессандро - беруть участь у шоу в якості ілюзіоністів.

Великий московський цирк на Вернадського Москва, Росія

Цирк на проспекті Вернадського досі вважається найбільшим стаціонарним цирком у світі. Побудований в 1971 році, він може похвалитися величезною ареною, глядацьким залом на 3310 місць, шістьма манежами і амфітеатром висотою 36 метрів. Колись на цю сцену виходив Олег Попов, Олівець і Юрій Нікулін. Зараз тут працює 300 артистів, серед яких знамениті гімнасти Абрамови, еквілібристка Владлена Ананьєва і акробатка Ганна Дикуль. Вистави колективу славляться масштабністю: іноді в них буває задіяно понад 200 екзотичних птахів і тварин.

Цирк Shanghai Circus World Шанхай, Китай

Цей цирк знаходиться в північному передмісті Шанхаю і вважається одним з найбільших в світі як за розмірами будівлі (за поданням можуть одночасно спостерігати більше 1600 глядачів), так і за кількістю артистів у трупі. З 2005 року найпопулярнішим представленням шанхайських циркачів став спектакль «ЕРА - Перетин часів». Серед артистів переважають китайці, але поставив «ЕРУ» канадець Ерік Вільньов. У шоу з'єднані традиційні китайські акробатичні номери і сучасні мультимедійні технології. Наприклад, в одному номері зображення проектується на 18-метрову стіну з води. Зате жонглювання порцеляновим глечиком китайські циркачі придумали ще в II столітті до н.е.

Цирк братів Рінглінг, Барнума і Бейлі Майамі, США

Цирк братів Рінглінг, Барнума і Бейлі працює за принципами бродячого цирку. Протягом двох років дві трупи, «Синя» і «Червона», знаходяться на гастролях, виступаючи по 11 місяців в році і ніде не перетинаючись. Потім вони повертаються в штаб-квартиру цирку у Флориді і готують нові шоу. Таким чином, щорічно цирк приїжджає в 90 міст США з новою постановкою. Для пересування по країні кожна трупа використовує 40 автомобілів і 20 вантажівок. Почалася ж історія цирку в 1881 році, коли на світ з'явилося «Найкраще шоу на Землі Барнума і Бейлі», що виникло в результаті злиття цирку Барнума і Джеймса Бейлі. А в 1907 році трупу очолили брати Рінглінг і до кінця 1920-х років викупили частку Барнума і Бейлі. З тих пір «Цирк братів Рінглінг, Барнума і Бейлі» став для американців синонімом цирку.

Цирк Оз Мельбурн, Австралія

Цирк Оз народився в 1978 році в результаті злиття двох циркових труп. Концепція шоу сформувалася після того, як в 1979 році трупа пройшла навчання у китайських колег. Один з перших цирків, які відмовилися від номерів з тваринами, Оз побудований за принципом універсальності артистів. Як правило, в постановці беруть участь 12 осіб, кожен з яких є і жонглером, і акробатом, і повітряним гімнастом, і клоуном. Двогодинний виступ проходить під живу музику і являє собою тематичний спектакль з елементами рок-н-ролу, театру і сатири. Базується в Мельбурні цирк «Оз» постійно гастролює по Австралії та Нової Зеландії, а також регулярно виїжджає в інші країни.