П'ятниця, 11 грудня 2015 04:37

Мечеть Міхрімах, Стамбул

Мечеть Міхрімах, Стамбул

Міхрімах (улюблена дочка Сулеймана Пишного та Роксолани) втратила в 1561 чоловіка - великого візира Рустем-пашу. На згадку про нього Міхрімах вирішила звести мечеть, будівництво якої в ісламі вважається найвищою чеснотою. За проект взявся знаменитий архітектор Сінан. Кажуть, спочатку він планував звести два мінарети, але Міхрімах попросила залишити тільки один - як символ її самотності. Мечеть звели на вершині пагорба. 37-метровий купол спирається на 4 колони, а три ряди дерев'яних вікон, інкрустованих слоновою кісткою і перламутром, надають спорудженню невагомість.

Де: перебувати мечеть в районі Едірнекапи, там, де 29 травня 1453 у захоплений Константинополь верхи на білому коні урочисто в'їхав Мехмед Завойовник.

Великий архітектор Ходжа Мімар Сінан Ага за свої 98 років життя спроектував і побудував більше 300 архітектурних пам'яток. Народжений у християнській родині, він у дитинстві був відданий в яничари. Тому першу частину життя руйнував будівлі, беручи участь в облог фортець, а другий їх створив. Похований Сінан в мавзолеї поруч з побудованою за його проектом мечеттю Сулейманіє.