П'ятниця, 11 грудня 2015 16:43

Ворота Домициана і вулиця Фронтін, Мармарис

Ворота Домициана і вулиця Фронтін, Мармарис

У списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входять історичні та природні пам'ятки з усього світу, які вважаються «спадщиною людства», яке ми повинні передати своїм нащадкам.

Для туристичних визначних пам'яток потрапити в цей список все одно що отримати «знак якості» - новий статус гарантує інтерес усього світу, кошти на охорону і відновлення. У сенсі складання списку обов'язкових місць для огляду, вибору ЮНЕСКО майже завжди можна довіряти.

Головна вулиця, що розділяє Іерополіс на дві частини, була широкою навіть за нинішніми містобудівним стандартам - майже 14 метрів! Подорожні потрапляли в Іерополіс через центральні ворота, побудовані в 82-83 роки азіатським проконсулом Секстісом Фронтін. На їх стінах збереглися висічені на камені дифірамби на його честь імператора Доміціана. А вулицю, що веде до воріт, проконсул нарік своїм ім'ям. Це був справжній проспект завдовжки більше кілометра, широкий, викладений гладкими плитами. По обидві сторони від нього стояли громадські будівлі з колонами і витонченими фасадами. Закінчувався проспект у Південних воріт. До цих пір збереглися колії від колісниць, що проносяться по кам'яних плитах античного Бродвею.