10 кращих курортів для сноубордистів

10 кращих курортів для сноубордистів
Де шукати цікаві сноупарки і зони для позатрасового катання? Куди їхати, щоб вас не затоптали сотні гірськолижників? В яких місцях багато екстремальних спусків для просунутих сноубордистів і пологих - для новачків? Allbooking.com.ua розповідає про 10 курортах з відмінними умовами для заняття сноубордингом.

Лез-Арк Рона-Альпи, Франція

Лез-Арк - це центр європейського сноубордингу. Разом з курортом Ла-Плань він становить один з найбільших регіонів катання в світі - «Парадіскі». Сюди приїжджають абсолютно все: сноубордери, лижники, спортсмени і новачки, сім'ї з маленькими дітьми і галаслива молодь. Важливо розуміти, що Лез-Арк - поняття збірне. Існує чотири Арка: Арк-1600, Арк-1800, Арк-2000 і самий новий Арк-1950. У кожного з них своя публіка. На курорті є безмежні можливості для внетрассового катання, два зразкових сноупарка, 13 шкіл для сноубордистів, а також кінотеатри, бари, ресторани і нічні дискотеки.

Селен Швеція

У комплекс Селен входять чотири гірськолижних селища: Тандадален, Ліндвалл, Хогфьоллет і Хундфьоллет. Траси трьох останніх через свою пологами більше підходять для сноубордистів і лижників-новачків, до того ж в Ліндваллене є сноупарк. Траси ж Тандадалена трохи складніше: тут розташований один з найважчих лижних маршрутів Скандинавії під назвою «Стіна». У вільний від катання час на курортах Селена можна зайнятися підводним ловом, влаштувати сафарі на снігоходах або собачих упряжках або випробувати розважальну новинку - льодовий картинг.

Ішгль Австрія

Ішгль - дуже молодіжне місце. Одна з причин цього - прекрасні умови для сноубордистів (курорт входить в четвірку кращих місць для сноубордингу в Європі). Тут побудований гігантський сноупарк «Бордерс-Парадайс», де можна виявити пристойну кількість перешкод (більше 30), халф-пайп, трампліни. При цьому помилкою було б думати, що Ішгль - курорт лише для любителів дошки. Сільверетта-Арена - одна з найкращих зон в Старому Світі для катання на гірських лижах. Ішгль підійде як початківцям, так і просунутим лижникам і сноубордистам - траси тут різноманітні і всі без винятку ідеально підготовлені.

Альп-д'Юез Рона-Альпи, Франція

Гордість Альп-д'Юез - траси: більше 120 різноманітних спусків, на яких є де покататися і професіоналам, і новачкам. І якщо останні розосереджуються по пологих схилах (яких тут майже половина), то профі підкорюють найдовшу «чорну» трасу в світі - 16 кілометрів складних спусків з льодовика Сарен на Піке Блан (3330 метрів). Любителі полоскотати собі нерви забираються на льодовик вночі, коли траса висвітлюється лише місячним світлом.

Юлляс Фінляндія

Юлляс вважається найбільшим гірськолижним курортом в Фінляндії, абсолютним рекордсменом по перепаду висот - до 500 метрів. В основному на цей курорт з'їжджається молодь, оскільки більша частина трас - для «впевнених користувачів». Хоча тут є кілька простих схилів і пара лижних шкіл для початківців. На трасах Юлляса часто проводяться змагання міжнародного рівня. Особливо популярні змагання Super-G або супергігантскій слалом. Курорт славиться також розгалуженими трасами для бігових лиж.

Хемседал Норвегія

Хемседал, один з найбільш високогірних курортів у всій Скандинавії, часто порівнюють з Альпами. Географічно Хемседал - невелика комуна на заході Норвегії, де дві тисячі місцевих жителів в сезон розчиняються серед тих, хто приїжджають сюди взимку ганяти по схилах, вчитися стрибати з трамплінів і воювати зі сніговими фігурами в сноупарке. Тим, хто шукає норвезький курорт в якості місця для відпочинку з дітьми, варто знати, що саме в Хемседале знаходиться найбільша дитяча зона з простенькими схилами і парком розваг Lynxland.

Майрхофен Австрія

Траси в Майрхофене - найрізноманітніші, тому сюди приїжджають лижники і сноубордисти різного рівня підготовки. Є і непогані траси для новачків (єдиний мінус - круті, нічим не обгороджені обриви на синіх трасах), і гідні траси для просунутих спортсменів. Природна пам'ятка Майрхофена - льодовик Туксер (3250 метрів). Це одна з наймальовничіших вершин в Альпах, де сніг лежить навіть влітку. Льодовик абсолютно точно сподобається досвідченим гірськолижникам і сноубордистам. Для останніх на горі Пенкен побудовані халф-пайп, Burton Park і великий big-air з хорошим викочуванням.

Бертехсгаден Баварія, Німеччина

Сюди їдуть цілий рік: взимку - за спокійним розміреним катанням, влітку - за цілющим повітрям. Найзатишніше тут буде сім'ям з дітьми та навичками, які зможуть оцінити педагогічні таланти інструкторів місцевих гірськолижних шкіл, відсутність черг і тихий вечірній відпочинок. Через те, що Берхтесгаден розташований не дуже високо, сезон катання тут короткий. У грудні середня температура від 0 до +5 С, і в м'яку зиму схили підтають. Шість зон катання пов'язані між собою скі-басом, але його розклад зручно не для всіх. Краще або відразу орієнтуватися на один схил в день (що зручно новачкам), або орендувати машину.

Сольдеу - Ель Територія Грандваліра, Андорра

Найбільше місцеві траси підходять новачкам і любителям: вони широкі, пологі, із зручними викотили на плато. Різноманітність синіх і червоних трас таке, що тижнів не вистачить, щоб вивчити всі їх купини і повороти. Екстремальних спусків тут теж вистачає - 22 чорні траси крім цілинних спусків забезпечать викид адреналіну на всі канікули. Залишитися без снігу взимку курорт навіть теоретично не може, тому що на його трасах працюють 420 снігових гармат. З грудня по квітень в цих горах стоїть прекрасна сонячна погода, тому є всі шанси повернутися взимку з Андорри із засмагою на заздрість знайомим.

Кітцбюель Австрія

Кітцбюель розташовується в 100 кілометрах від Інсбрука. Тут створена єдина зона катання - Кітцбеюлен Альпен, в яку входять сім лижних регіонів. Скі-пас можна придбати єдиний - ви отримаєте доступ до трьох з половиною сотням підйомників і більш ніж тисяча кілометрів трас! У Кітцбюелі знаходиться знаменита траса етапу Кубка світу Streif (змагання проходять тут у січні). Сноубордистам теж не доведеться нудьгувати - для них в Кітцбюелі є сноупарк з халф-пайпом з інтригуючою назвою «Райський сад» і траса бордеркросса.