Бальнеологічні курорти Європи

Бальнеологічні курорти Європи

Проблеми зі здоров'ям? Традиційні методи лікування не допомагають? Тоді - в дорогу! Куди? Туди, де лікує повітря і вода. У бальнеологічні курортні міста. Їх чимало.

Берег Криму

Ви громадянин України або іншої колишньої радянської республіки? Звичайно ж, вам добре знайомий Крим. Навіть якщо ви там не відпочивали. Серед ваших рідних, знайомих обов'язково знайдуться люди, які добрим словом поминають відпочинок в Євпаторії. Дрібне тепле море, піщані пляжі. Лікувальні грязі. І дорослим добре, і дітям.

Для мешканців колишнього СРСР здравниці півострова зручні тим, що тут немає мовного бар'єру, цілком доступні ціни, комфортні умови проживання. А ще, велика кількість пам'яток архітектури минулих часів, якими ви можете помилуватися, оселившись в пансіонати Судака. Це древній затишне містечко на південному березі. Гори, море, що радує око різноманітність дерев і чагарників.

На німецькій стороні

Хочеться в Європу? Тоді відпочиньте в тій же Німеччині. Але, пам'ятайте, який або позитивний ефект для організму можливий лише в тому випадку, якщо ваше перебування на курорті дорівнює як мінімум двом тижням. За цей період ваш організм очиститься від «шлаків», відбудеться вентиляція вашої легеневої системи.

Традиційною популярністю з дореволюційних часів користується Баден-Баден. Тут розташований фешенебельний оздоровчий центр «Фрідріхсбад». М'які гаряча вода, красива природа, є де провести дозвілля.

Можна відправитися в затишне містечко Бад Кіссінген. Тутешні води здатні творити чудеса в плані оздоровлення серцево-судинної системи, кровообігу, обміну речовин. Вони корисні при захворюваннях суглобів, цукровому діабеті. Сприяють процесу відновлення організму після важких захворювань, операцій. Мінеральна вода в поєднанні з різного виду масажем, грязями додасть вам сили і бадьорість, вдихне в вас віру в можливість позбавлення від того, що заважає жити повнокровним життям.

Якщо ви прихильник дуже гарячої води, то вам слід їхати в Швертбад. Тутешній медичний центр піднімає на ноги і тих, хто вже давно вважав невиліковними свої захворювання ревматичного та ортопедичних характеру. Втім, важко сказати, що не здатні вилікувати тутешні фахівці. Досить сказати, що поруч з центром знаходиться величезний лікувальний комплекс, який складається майже з чотирьох десятків поліклінік, створених при університеті Аахена.

Чеський варіант

Історично склалося так, що поряд з німецькими оздоровницями давньою популярністю користуються знамениті Карлові Вари. Вони на чеській землі. Тут ціла «чортова дюжина» джерел з приголомшливою якістю мінеральних вод. Всі вони, за винятком одного, з гарячою водою. Вони дозволяють привести в порядок самий зношений болячками організм. Але навіть якщо він у вас в порядку, то гори, ліс, повітря, вода додадуть вам, як кажуть, «друге дихання», принесуть спокій нервовій системі, на яку так позначається скажений ритм життя.

Якісне лікування та відпочинок гарантує і неподалік розташовані здравниці інших містечок, в тому числі Подебрада, де є вода, насичена магнієм і сірководнем. Відмінне місце лікування як дорослих, так і дітей.

До речі, на Україні також є не поступаються за ефективністю здравниці, де лікування проводиться за допомогою мінеральних вод. Популярний відпочинок у санаторії «Моршинський».

Здавна відомий Трускавець, з його фантастично корисної водою «Нафтуся», яка сприяє нормалізації роботи життєво важливих органів організму, лікуючи у тому числі хвороби нирок і печінки. Це містечко в плані екології одне з найчистіших міст Європи.