Прекрасне поруч: колоритний відпочинок в Україні

Прекрасне поруч: колоритний відпочинок в Україні

З травня гряде відпускна пора. Куди поїхати від шуму великих міст, з їх зіпсованої екологією, транспортними заторами, заповненого проблемами побуту? Хтось поїде за кордон. Світ подивитися. Але от питання: а, що, на території колишнього СРСР з визначними пам'ятками бідно, комфортно ніде відпочити? Є. У тій же Україні!

Карпатський колорит

Ви були в цьому старовинному місті Івано-Франківську? Якщо ні (а в травні відпустка), то не роздумуючи їдьте туди. У самому початку травня, 3-5 числа місяця, ви зможете побачити рідкісне видовище - місцеві ковалі на центральній міській площі будуть майструвати ковану арку, яку присвячують 350-річчю міста.

Так, відпочинок у Ялті, в кримських горах - це чудово. Але, Карпати, повірте, не гірше. Любите екстрим? Тоді для вас ідеальний сплав по Черемошу. Вартість близько 250 гривень. Якщо ж вас приваблює багатоденну подорож по річці, то це обійдеться за два дні в 1000, а за чотири - у 1600 гривень, Повірте, гострота відчуттів з лишком перекривають витрати. Дістатися до Івано-Франківська можна поїздом з української столиці. Комфортабельний номер на двох чоловік обійдеться в пару сотень гривень.

Скористайтеся моментом, і відвідайте Львів, який 4 травня святкує свій день народження. Тут є на що подивитися, поблукавши по старовинних вуличках. Пісні і танці, виставка великодніх яєць, колекція старовинних авто - в 2012 році брало участь 74 автомобіля! Ваш кругозір розширить відвідування музеїв, і перш за все, народної архітектури та побуту. І все це абсолютно безкоштовно.

Де оселитися?

Квартира (однокімнатна) обійдеться в 200, а номер у готелі на двох чоловік - в 250 гривень.

Якщо ви маєте часом, то не пропустіть увлекательнейшее захід, який пройде 9-12 травня. Воно називається «Середньовічний Хотин». В однойменному містечку відбудеться битва в екіпіровці і з озброєнням давньої пори, яке проведуть клуби історичної реконструкції. Погодьтеся, дивитися битви минулих часів в кіно, це одне. А бачити їх «в живу», зовсім інше, реально відчутне задоволення.

До речі, під час свята можна покуштувати страви далекої пори, подивитися виступи фольклорних колективів. Вартість абонента на всю чотириденний програму - 250 гривень, на одноденну - 100. Номер на двох у готелі - 200 грн, проживання ж у приватному секторі обійдеться дешевше.

Романтика кримських далей

Відвідування західній частині України - це чудово. Чи не менше задоволення принесе відпочинок в санаторії «Полтава-Крим», якщо ви вирішите провести відпустку в південній частині України, на Кримському півострові.

Море, сонце, пам'ятники архітектури, музеї, концерти знаменитих виконавців. Обов'язково побувайте в Карадагском заповіднику. Його ім'я від однойменного, давно згаслого, вулкана. Тут збереглися зразки тваринного і рослинного світу, які більше ніде на планеті не зустрічаються. А це - незабутньо, і, в першу чергу, для ваших дітей.

Всі проживають в пансіонатах Судака, можуть здійснити сюди екскурсійну поїздку. Огляньте музей, зробите прогулянку гірськими стежками, довжиною близько семи кілометрів, подихайте гірським повітрям, насолодитеся мальовничою панорамою.

Можна прокотитися на катері по морю, купуватися у знаменитих «Золотих воріт», оглянути музей-садибу князя Вяземського, подивитися на перекидаються дельфінів та ігри морських котиків.