Неділя, 13 грудня 2015 12:06

Форт Аль Джахіт, Аль-Айн

Форт Аль Джахіт, Аль-Айн

Це один з найбільших і вражаючих фортів в країні, колишня літня резиденція королівської сім'ї і символ влади. Побудований в 1898 році за наказом шейха Зайда (Першого), будувався сім років. Можливо, вибір місця визначився наявністю води і родючістю тутешньої землі. У дні ворожих нападів стіни фортеці вкривали місцевих жителів. Після смерті шейха Зайда тут продовжував жити його старший син шейх Халіфа з сім'єю.

На початку 1950-х британські війська реквізували форт і розмістили тут казарми та інші споруди. Багато десятиліть форт перебував у занепаді, однак нещодавно його реконструювали і перетворили на культурний центр і туристичну визначну пам'ятку.

У новому архітектурному вигляді споруди реставратори постаралися зберегти його історичний вигляд, поєднуючи традиційні матеріали і методи будівництва з новітніми технологіями. З збережених оригінальних споруд особливо цікава кругла вежа, що складається з чотирьох концентричних ярусів. Подібні їй будови, що відносяться до третього тисячоліття до нашої ери, виявили при розкопках в Хілі.