10 місць, які потрібно побачити у Флориді

10 місць, які потрібно побачити у Флориді

У 1513 році іспанські кораблі причалили до берегів самого південного штату сучасної Америки. Конкістадори заявили, що ця земля тепер є власністю іспанської корони, і назвали її Флоридою. Allbooking.com.ua розповідає про місця, побувавши в яких легко дізнатися, як місцевість, заселена п'ять століть тому індіанцями, перетворилася в процвітаючий штат, де стали запускати космічні шатли і прихистила Ернеста Хемінгуея і кілька десятків його кішок.

 

Сент-Огастін Флорида, США

Місто Сент-Огастін без перебільшення можна назвати легендарним. У 1513 році на цьому місці зійшов з корабля іспанець Хуан Понсе де Леон, який назвав цей край Флоридою і оголосив його власністю Іспанії. Фортеця і перше європейське поселення виникли пізніше, в 1564 році. І заснував їх теж іспанець - дон Педро Менендес де Авілес. Трохи пізніше був збудований форт Сан-Марко, який захищав жителів від піратів. Зараз у ньому можна прогулятися по кімнатах, де зберігали продовольство, порох, заглянути в солдатські спальні. Головні пам'ятки історичного кварталу - найстаріший будинок, побудований ще в 1700 році, і найстаріша у США дерев'яна будівля школи. Менш древні, але не менш цікаві місця в місті - це дві великі будівлі в стилі іспанського ренесансу: музей Лайтнера і Флаглер-коледж. Зараз у першому розташовується колекція скла, кришталю та порцеляни, а в другому, власне, навчальний заклад. Однак спочатку дві яскраві будівлі з башточками, балконами і красивими садами були побудовані залізничним магнатом Генрі Флаглера як готелі (вони називалися «Алькасар» і «Понсе-де-Леон») для багатих аристократів.

 

Вілла Хемінгуея на Кі-Уест Флорида, США

Острів Кі-Уест цікавий тим, що це найпівденніша точка США. До нього веде дивовижний 11-кілометровий міст, «крокуючий» з Майамі по ланцюжку крихітних точок-острівців. Тут знаходиться найкращий з усіх існуючих музеїв Ернеста Хемінгуея. Письменник перебрався на острівець в 30-х роках, купив тут будинок і написав безсмертні «Сніги Кіліманджаро». Хемінгуей любив рибалити, подорожував на своїй яхті до Куби (до неї від острова всього 150 км). Будинок письменника перетворений на музей, там зберігаються його особисті речі, а у дворі живуть 40 котів, нащадки волохатих улюбленців «старого Хема».

 

Музей Генрі Флаглера Флорида, США

Білосніжний особняк на зеленій галявині, яка усаджена пальмами - саме так виглядає зимова резиденція Генрі Флаглера, залізничного магната, засновника знаменитої на весь світ компанії Standard Oil. Саме він на початку XX століття перетворив східне узбережжя Флориди в місце відпочинку багатих і знаменитих. Будівля, в якій налічується 55 кімнат, була побудована в 1902 році. Крім хазяйських апартаментів, віталень, їдалень, розкішного бального залу, майже весь другий поверх особняка займали кімнати для гостей, обладнані за останнім словом тодішньої техніки. Сьогодні всі вони відкриті для огляду. Пан Флаглер побудував цей будинок як весільний подарунок для своєї третьої дружини Мері Лілі Кенан. Сюди вони приїжджали з Нью-Йорка на зиму. До будинку їх привозили в особистому вагоні, який тепер зберігається тут же, на території музею. Через багато років після смерті бізнесмена, його онук вирішив перетворити будинок на музей в пам'ять про діда.

 

Космічний центр Кеннеді Флорида, США

Космічний центр розташований на острові Мерріт. Звідси, як і з розташованого поруч мису Канаверал, запускають американські космічні апарати. Автобусний тур займає близько трьох годин. В дорозі водій виконує роль гіда, розповідаючи подробиці про космічний центр. На кожній із зупинок можна провести стільки часу, скільки хочеться, а потім просто сісти на наступний автобус і слідувати далі по маршруту. Перша зупинка - біля оглядового майданчика (або вишки), звідки видно точку запуску ракет. До неї веде широченна дорога, по якій спеціальна установка (її теж можна побачити) вагою в кілька тонн перевозить космічні кораблі від збірного цеху до пункту запуску зі швидкістю, яка не перевищує 1,6 км за годину. Другу зупинку автобус здійснює біля музейного комплексу «Аполлон-Сатурн V». Третя зупинка - комплекс, де збирають американські модулі міжнародних космічних станцій (МКС). Тут можна походити по секціях МКС, виставлених для загального огляду і оцінити, в яких умовах доводиться жити і працювати космонавтам.

 

Музей і сади Goodwood Флорида, США

Збережена і відновлена плантація Goodwood - це історія Флориди початку XIX століття. На її території знаходиться типовий для південних штатів особняк з терасою на першому поверсі, колишнє каретне приміщення, водонапірна башта, сараї для зберігання садових інструментів і техніки. Але головна визначна пам'ятка - це басейн з підігрівом, який був у ті часи єдиним у Флориді. Навколо розбитий прекрасний сад з клумбами, кущами і височенними старовинними деревами, з яких звисає іспанський мох. Відомо, що перший особняк на цьому місці збудували в 1830-х роках брати Харді і Брайан Крум. На плантаціях навколо будинку вони вирощували бавовну і кукурудзу. Для цього були найняті близько 250 рабів. Згодом у будинку змінилося кілька власників. Найбільш помітний слід у долі будинку залишила багата вдова з Нью-Йорка Фанні Тьєр, яка влаштувала тут свою зимову резиденцію, вклала масу коштів і сил у розбудову особняка, облаштувала в ньому кухню і ванні кімнати.

 

Музей Сальвадора Далі Флорида, США

Колекція цього музею починалася в штаті Огайо, в будинку подружжя Морзе - Альберта Рейнолдса і Елеанор Різ. У 1943 році вони на виставці в Клівленді придбали першу картину Далі. Пізніше познайомилися з самим Майстром і стали його друзями. Через 20 років після першої зустрічі у них в будинку зберігалося вже близько 200 робіт Далі. У 1971 році колекція переїхала в колишню офісну будівлю в штаті Огайо. Але оскільки подружжя продовжувало збирати полотна художника, довелося зайнятися пошуком нового місця для музею. В результаті, в 1982 році в місті Сент-Пітерсберг був відкритий музей Далі. Музей відкрив свої двері для відвідувачів у 2011 році. Тут представлені як невеликі, так і гігантські полотна, близько 100 акварелей і малюнків. Обов'язково зверніть увагу на портрет Лінкольна, особу якого можна розгледіти тільки відійшовши від картини на значну відстань.

 

Місія Сан-Луї Флорида, США

Місія Сан-Луї - музей під відкритим небом, в якому перед відвідувачами розгортається історія завоювання цих земель іспанцями і їх дружба з індіанськими племенами Аппалачів. Тут все відновлено в тому вигляді, в якому було з 1656 по 1704, коли цей край став місцем зустрічі двох культур. Зберігся величезний круглий зал, в якому збиралися індіанці, будинки іспанців і священика, церква, в якій європейці навертали аборигенів у християнство. Є й невелика обнесена частоколом фортеця, яка обороняла місію від ворогів. Скрізь прокладені доріжки, біля яких стоять інформативні таблички з малюнками. Вони «розповідають», як день у день протікало життя в подібних місіях. Це був своєрідний лікнеп для обох сторін. Індіанці вчили іспанців, як виживати на природі і робити посуд з глини, а іспанці знайомили їх зі зброєю, системою самооборони, більш цивілізованими побутовими умовами життя.

 

Національний парк Еверглейдс Флорида, США

Територія національного парку Еверглейдс - це гігантське болото, по посушливим місцям якого прокладено безліч піших, велосипедних та автомобільних маршрутів. Сюди приїжджають, щоб спостерігати за алігаторами, яких тут дуже багато. Рептилії люблять виповзати на пішохідні доріжки або лежати в траві, зливаючись з нею, прямо в безпосередній близькості від стежок. Інші постійні жителі цих місць - блакитні чаплі. У Еверглейдс також популярні екскурсії на невеликих аероглісерах - катерах, які приводить у рух пропелер (але це дороге задоволення). Бюджетніше буде відправитися в дорогу по веломаршруту. Поки крутиш педалі - встигнеш насолодитися живою природою навколо. Можна також взяти в прокат каное або каяк і, озброївшись картою з маршрутом, помахати веслом.

 

Музей Генрі Планта Флорида, США

Башточки, що нагадують мусульманські мінарети, у місті Тампа видно практично звідусіль. Вони прикрашають будівлю старого готелю, який належав Генрі Бредлі Планту - залізничному магнату Флориди. Провівши в 1884 році залізницю в Тампа, він допоміг становленню бізнесу в цих краях. Тому вирішив збудувати тут ще й готель, який прийняв перших гостей в 1891 році. Найдорожчі апартаменти в ньому тоді коштували 15 доларів (!) На добу, що було порівняно з вартістю кімнат у дорогому готелі в Нью-Йорку. Зараз широкий готельний коридор встелений все тим же темно-червоним килимом з візерунками, по якому ходили ще перші постояльці більше 100 років тому. Стіни прикрашають полотна і мальовничі панелі, на комодах розставлені всілякі вази в східному стилі, порцелянові дрібнички, венеціанські дзеркала, французька меблі XVIII століття. На терасі розставлені стільці, на яких колись відпочивали з газетою і чашкою кави в руці постояльці. Так що в компанії з аудіогідом в цьому готелі-музеї можна уявити життя бізнесменів і багатої публіки кінця XIX століття у всій її красі.

 

Музей Рінглінг Флорида, США

Музей Рінглінг - це кілька музеїв, розташованих в прекрасному парку на березі затоки поблизу міста Сарасота. Біля самої води височить будинок Джона і Мейбл Рінглінг. Цей особняк - зимова резиденція подружжя, побудована в стилі венеціанської готики в 1926 році. На перший поверх, де знаходяться парадні кімнати, їдальня, кухні, відвідувачів пускають безкоштовно. На другому, де розташовані спальні і гостьові кімнати - за окрему плату. Друга будівля у парку - це музей цирку. Містер Рінглінг був досить успішним власником цирку і вирішив створити перший подібний музей в Америці. Його експозиції розповідають про історію циркового мистецтва, тут зібрані костюми, плакати та афіші, інформація про найбільш знаменитих артистів. На екранах демонструються різноманітні трюки, які проробляли циркачі на початку XX століття. Третій музей - художній. Колекцію полотен господар цирку збирав поступово, привозивши з Європи картини і скульптури.