Пляжний волейбол: веселий відпочинок з друзями

Пляжний волейбол: веселий відпочинок з друзями

Що потрібно для пляжного волейболу? Сітка, м'яч, сонце і пляж. На перший погляд гра здається несерйозною, та й зародилася вона на відпочинку. Але з часом вона стала дуже популярною, її навіть перевели в розряд професійних ігор, удостоїли змаганнями на Олімпійських іграх.

Історія

Рік народження волейболу - 1895, а її засновником вважається викладач фізкультури Вільям Дж. Морган (штат Массачусетс). На одному з уроків фізкультури він на висоті 197 см підвісив тенісну сітку і запропонував своїм учням (їх кількість на той не був обмеженим) перекидати через неї баскетбольний м'яч. Завдяки тому, що було змішані елементи декількох ігор (баскетбол, бейсбол, гандбол і теніс), на світ з'явилася така цікава гра як волейбол.

Трохи пізніше гру перенесли на пляж. Сталося це в Каліфорнії. Кількість гравців вже було обмежено: у кожній команді могли брати участь тільки 6 чоловік. Пізніше кількість гравців в пляжний волейбол обмежили до двох осіб.

Як же правильно грати в пляжний волейбол? З його допомогою навіть дешевий відпочинок в Закарпатті перетвориться на справжнє свято! Отже, правила гри.

Правила гри

Грають дві команди, склад яких всього по дві людини кожна. Піщану площадку поділяють сіткою. Грати в м'яч можна будь-якою частиною тіла. Мета гри: потрібно перекинути м'яч через сітку таким чином, щоб він опинився на майданчику супротивника, при цьому не допустити його торкання на своєму боці.

Подаючий гравець вводить м'яч у гру: він вдаряє м'яч пензлем або передпліччям таким чином, щоб він потрапив на половину супротивника, перелетівши при цьому через сітку. Для того, щоб повернути м'яч на бік противника, команді дозволяється вдарити по ньому не більше трьох разів. Курорт Хмільник прекрасно підходить для проведення турнірів з пляжного волейболу. Удар одним і тим же гравцем двічі по м'ячу не допускається. Розіграш м'яча припиняється відразу ж після того, як м'яч торкнувся майданчика супротивника або піде за її межі. Виграла команда отримує очко.

Пляжний волейбол грається у дві партії. Якщо рахунок гри склав 1: 1, то грається третя, додаткова, гра. Перші ж дві партії грають до 21 очка. Якщо рахунок гри склав 20: 20, то гра продовжується до тих пір, поки розрив не складе в 2 очки і обмеження рахунки в такому випадку немає. Якщо одна і та ж команда двічі поспіль виграла, то вона вважається перемогла командою. Третя вирішальна партія грається до тих пір, поки одна з беруть участь команд не набере 15 очок. При цьому різниця між очками команд повинна становити 2 очки. Обмеження в рахунку в такому випадку також немає.

До теперішнього часу йдуть міркування французів з приводу того, що вперше м'яч перекидати через сітку стали на Лазурному березі. Але це зовсім не так. Адже така ідея могла прийти в голову тільки американцям. А от ціни в пансіонатах Трускавця невисокі, та й пограти в пляжний волейбол тут можна досить непогано. Так що не варто втрачати ні хвилини влітку, потрібно збиратися і їхати на відпочинок для активного проведення часу, яке не тільки підніме вам настрій.