Електрофорез: показання до застосування

Електрофорез: показання до застосування

Для позбавлення від всякого роду недуг периферичної та центральної нервової системи, порушень функціонування травних органів, хронічних запальних захворювань, онкологічних хвороб, захворювань суглобів та інших порушень нормальної роботи організму, застосовують такі фізіотерапевтичні методи, як лазеротерапія, кріотерапія, ультразвук, опромінення інфрачервоними і ультрафіолетовими променями і багато інших. Найбільш поширеною формою гальванізації у фізіотерапії зараз є електрофорез. Але що являє собою цей метод лікування, який застосовується як у санаторіях Одеси, так і в багатьох інших?

Це фізіотерапевтичний метод лікування, що припускає введення в організм людини лікарських препаратів у вигляді іонів за допомогою постійного або імпульсного струму. Особливість цього методу в тому, що він впливає на організм відразу за допомогою двох факторів - лікарського препарату і гальванічного струму. Позитивний результат за рахунок цього досягається швидше, ніж при звичайному введенні ліків. Врахуйте, що можливість проведення такої процедури впливає на ціни в санаторіях Трускавця.

Введені методом електрофорезу ліки вступають до місцевих обмінні процеси, а також викликають тривале подразнення нервових рецепторів шкіри, приводячи до рефлекторних реакцій метамерного і генералізованого характеру. Крім того, надходять в лімфу та кров лікарські речовини, мають властивість надавати гуморальное вплив на найчутливіші до них тканини.

У даного методу є ряд переваг у порівнянні з введенням таких же препаратів іншими способами (у вигляді ін'єкцій, таблеток та ін):

 • підвищується фармакологічна активність лікарського препарату, так як він потрапляє в організм у вигляді іонів;
 • є можливість введення декількох лікарських речовин одночасно;
 • значно збільшується тривалість дії ліків;
 • найбільша концентрація препарату утворюється безпосередньо в патологічному вогнищі;
 • препарат вводиться без порушення шкірного покриву, за рахунок чого немає необхідності в його стерилізації;
 • від цього методу не виникає подразнення слизової шлунково-кишкового тракту.

Для того, щоб підвищити ефективність методу, в таких спеціалізованих закладах, як санаторій "Кришталевий палац", його часто поєднують з голкорефлексотерапією, фонофорезом, індуктотермією та ін

Тривалість одного сеансу - близько 15-30 хвилин. Процедури зазвичай проводяться через день, а повний курс становить від 10 до 30 процедур і вище.

Важливо оберігати місця накладення електродів від опіків, ран, подряпин та інших ушкоджень.

Після перерахованих фізіотерапевтичних процедур може з'явитися подразнення шкіри або легкий свербіж. Тому після процедури рекомендується нанести на місця аплікації ланолін або борний вазелін, а наступного дня вимити ці місця з милом.

Показання до застосування електрофорезу:

 • спайкові і запальні процеси органів малого тазу;
 • захворювання зв'язкового апарату;
 • тунельні синдроми;
 • лікування рубців після операцій;
 • дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів і хребта.
 • захворювання периферичних нервів.