Мінеральні води Східниці

Мінеральні води Східниці

Лікувально-питні мінеральні води сприяють більш легкому перебігу багатьох захворювань, якщо їх вживати під наглядом лікаря. Сьогодні ми поговоримо про одни такий курорт.

Східниця - досить відомий в Західній Україні бальнеологічний курорт. Він розташований у Львівській області, недалеко від Трускавця. До послуг пацієнтів - 38 мінеральних джерел. Вони були відкриті в середині минулого століття, причому першовідкривачу довго довелося доводити їх цілющість. Курортної здравницею Східниця стала в 1976 році.

Місцеві пансіонати і будинки відпочинку приймають стражденних з хронічними захворюваннями сечовивідних шляхів, а також порушеннями обміну речовин (наприклад, діабет), при зниженій кислотності шлунка і запальних процесах в ньому, залізодефіцитної анемії. Шкірні захворювання і нервові розлади лікуються мінеральними ваннами.

Хімічний склад східницьких мінеральних вод досить різноманітний. Це гідрокарбонатно - натрієві та кальцієві води з різним вмістом корисних мікроелементів. Але все ж орієнтовно їх можна класифікувати наступним чином:

  • Cлабомінералізованние води з високим відсотком нефтеорганіческіх речовин. Вони відносяться до типу труцкавецкой води "Нафтуся" та мають характерний запах сірководню. Їх також потрібно вживати безпосередньо у джерела, оскільки пі контакті з повітрям цілющі властивості втрачаються. Така вода ефективно виводить з організму радіонукліди, нормалізує кровотік, вимиває камені з нирок.
  • Cреднемінералізованние лужні води типу "Боржомі" знаходяться у Східниці тільки в одному джерелі. Вони регулюють кислотно - лужний баланс шлунка, знижуючи його кислотність. Для таких захворювань як панкреатит, гастрит, виразка шлунка і дванадцятипалої кишки ця водичка є гарними ліками.
  • Cлабомінералізованние води з рідкісним вмістом заліза допомагають пацієнтам із залізодефіцитною анемією і запаленням шлунково - кишкового тракту. Важливо й те, що такі води виводять радіоактивний цезій з організму.

Популярність мінеральних вод Східниці зростає з кожним роком, а спробувати їх за доступною ціною можна, пройшовши лікування в санаторії Стожари. Адже вони розташовані в прикарпатській ущелині з хвойними і буковими лісами і м'яким помірним кліматом. Свіже гірське повітря, аромати смол і трав надають додатковий лікувальний ефект. Хворі люди їдуть звідси з припливом сил і хорошим настроєм.