8 найкрасивіших довгобудів планети

8 найкрасивіших довгобудів планети
14 серпня 1248 в Кельні почалося будівництво одного з найграндіозніших довгобудів планети - Кельнського собору. Розповідаємо про нього і 7 інших тривалих будівництвах світу.

Кельнський Собор Кельн, Німеччина

Громада Кельнського собору зустрічає гостей Кельна прямо на виході із залізничного вокзалу. «Кёльнердом» - один з найвищих і знаменитих у світі храмів. За задумом архієпископа міста, в 1248 році заклав перший камінь у фундамент собору - це споруда за розмахом і красі повинно було затьмарити всі християнські храми. Адже в той час Кельн був одним з наймогутніших міст імперії. Честолюбний задум вдався. Висота собору - 157 метрів - практично 50-поверховий хмарочос, який двома колючими вежами буквально протикає небо. Будівництво громади тривало більше 600 років і закінчилося в 1880 році.

Собор Святого Сімейства Барселона, Іспанія

Антоніо Гауді витратив на Саграда Фамілія останні 40 років свого життя. Але загибель архітектора під колесами фатального трамвая не є головною причиною незавершеності будівлі. Вся справа в первісному рішенні будувати собор лише на приватні пожертвування. Зараз проти завершення Собору виступають іспанські інтелігенти: вони бояться, що в поспіху будівля просто зіпсують. Тому будівництво храму, що почалося в 1882 році досі не завершено.

Собор Святого Віта Прага, Чехія

По частині зірваних будівельниками дедлайнів празький храм №1 складе гідну конкуренцію іншому знаменитому довгобуду Середньовіччя - міланському Дуомо. Його будували майже 700 років: почали в 1344-му, закінчили в 1929-му. Зараз це головний собор Чехії і місцеперебування архієпископа Празького. «Породиста» готична архітектура, старовинні вітражі та водостоки-горгулі, плюс королівська усипальниця, яка прийняла прах багатьох правителів Богемії і Священної Римської імперії - огляд всіх тутешніх цікавинок займає не менше години-двох.

Міланський собор Мілан, Італія

Найголовніше і саме приголомшливе місце Мілана - Собор Санта Марія Нашенте (Дуомо), перлина італійської готики, який будували з 1386 року до початку XIX століття. Його сміливо можна зараховувати до одного з чудес світу. Третій за величиною католицький храм планети, весь в статуях і скульптурах, витончений, високий, ажурний ... Його чудові стометрові шпилі підносяться над центром Мілана, а золотиста статуя Мадонни на найдовшому шпилі (чотири метри заввишки) видна з багатьох районів міста.

Кафедральний собор Нотр-Дам у Реймсі Реймс, Франція

Реймський собор з найдавніших часів був місцем коронації французьких королів. Ще до того, як був побудований нинішній храм, тут в 498 році хрестили Хлодвига - короля франків з династії Меровінгів. У 816 році Людовик I Благочестивий в пам'ять про нього також вирішив влаштувати церемонію коронації тут, підкресливши тим самим спадкоємність королівської влади у Франції. У 1210 пожежа знищила старий собор, і почалося будівництво нового, в якому також коронувалися всі французькі королі. Будівництво храму почалося в 1211, а всі оздоблювальні роботи були завершені лише в 1311.

Собор Святого Петра Ватикан

Перше, що потрібно запланувати для відвідування, збираючись у Ватикан - Собор Святого Петра. Це серце католицького світу. Саме на цьому місці, за переказами, був убитий Апостол Петро. Собор Петра у Ватикані будували понад 120 років, і якщо поглянути на нього з висоти, буде видно, що виконаний він у формі католицького хреста. Його площа - 15 тисяч квадратних метрів, а місткість - до 100 тисяч чоловік!

Собор Паризької Богоматері Париж, Франція

Деякі вірять, що потримавшись з хвилину за кільце на одній з трьох дверей собору, можна вберегти себе від невиплачених кредитів і любовних фіаско. Але цінність собору Нотр-Дам не в цьому. Всередині його - приголомшливої ​​краси вітражі, старовинний орган і шурхіт кроків сотень відвідувачів. Вікна-троянди захоплюють своїми фарбами. На них без зусиль можна відшукати знаки зодіаку, алегорії пір року, зображення Богоматері. А ще тут показують кіно - під музику і з 3D-спецефектами. Сеанси йдуть з липня по жовтень в 9 вечора. Собор будували з 1163 по 1345 роки, і він вважається одним з найкрасивіших довгобудів планети.

Кафедральний собор Страсбурга Страсбург, Франція

Найбільш значуща визначна пам'ятка Страсбурга - грандіозний кафедральний собор, який аж до XIX століття був найвищим релігійною спорудою світу. Його північна вежа 142-метрової висоти досі кружляє голови мандрівникам. За легендою, на неї, долаючи понад 300 ступенів, любив регулярно підійматися студент Гете: таким чином він намагався боротися зі страхом висоти. Цей собор будували більше 400 років. Роботи почалися в 1015 році, а відкритий він був лише в 1439 році.