Найкрасивіші імператорські резиденції світу

Найкрасивіші імператорські резиденції світу
15 серпня 1723 під Санкт-Петербургом на березі Фінської затоки була відкрита найкрасивіша літня резиденція російських імператорів - Петергоф. Розповідаємо про нього та інших, найбільш вражаючих імператорських резиденціях світу.

Петергоф Санкт-Петербург, Росія

Головна асоціація зі словом «Петергоф» - Великий каскад фонтанів, розташований в Нижньому саду. Його візитна картка - позолочена фігура Самсона, що роздирає пащу леву, алегоричне зображення перемоги Росії над Швецією в Північній війні. Алеї ведуть до інших фонтанів - шахової горі, Єві, Піраміді - жоден з яких не схожий на інші. А ось Верхній сад був задуманий Петром I як город, в якому вирощувалися овочі. Тут же в парках знаходяться розкішний Великий палац, в інтер'єрах якого ще більше золота, ніж у фонтанах, і палац Монплезир.

Альгамбра Гранада, Іспанія

Палацовий комплекс-фортеця Альгамбра підноситься над Гранадою і знаходиться трохи віддалік від центру. Починати огляд треба з величного, але так і недобудованого палацу Карла V. Велика частина - низка різьблених залів і двориків, що вважаються зразком мавританського стилю і дивом збереглися до наших днів. Добиратися сюди найкраще пішки, рано вранці по крутих мощених вуличках старовинного мавританського району Альбайсін. У фортецю шикуються кілометрові черги - рухаються вони швидко, але місця в них займають за кілька годин.

Палацовий комплекс Амалиенборг Копенгаген, Данія

Ця головна діюча королівська резиденція Копенгагена була побудована в середині XVIII століття. Монархи Данії перебралися сюди відразу після пожежі в Кристиансборг. Палацовий комплекс складається з чотирьох майже однакових будинків, названих іменами чотирьох придворних - вищої знаті країни. В одному з них і понині проводяться пишні бали, урочисті прийоми і банкети. В інших, частково відкритих, розташовані музеї, в яких розповідають про історію Амалиенборг і життя датських монархів.

Палац Бібріх Вісбаден, Німеччина

Червоно-білий бароковий палац на березі Рейну впродовж 50 років служив резиденцією герцогів Нассау. Це було в першій половині XIX століття. У наші дні тут проводяться прийоми за участю прем'єр-міністра землі Гессен. Самое видовищний захід на території Бібріха - це щорічний Міжнародний Вісбаденської кінний турнір, який проводиться в палацовому парку. У XIX столітті в парку вирощувалися екзотичні рослини, які згодом передали до Франкфурта, де вони стали основою колекції Пальмової саду.

Імператорський палац в Госларе Нижня Саксонія, Німеччина

Німецькі імператори Священної Римської Імперії будували на своїх землях тимчасові резиденції - Пфальц. Один з перших пфальцев був зведений в Госларе в XI столітті. Сьогодні - це найбільше збереглося в країні будівлю тих часів. У 1048 році імператор Священної Римської Імперії Генріх III закликав у Гослар кращого архітектора тієї пори - Бенно. У підсумку палац став найбільшим «некультовими» спорудою Європи того часу. У ньому в центрі парадного залу на висоті 7 метрів від підлоги розташовувався імператорський трон. Поступово поруч з'явилися кілька церков, будівля курії, парк ...

Замок Шенонсо Долина Луари, Франція

Замок Шенонсо - найвідвідуваніший і улюблений публікою з усіх замків Луари. Тому є кілька причин. Він сильно виділяється на тлі інших замків розташуванням, бо стоїть фактично прямо в річці Шер. Після смерті кількох власників, замок перейшов у список королівських володінь. Франциск I любив бувати тут під час полювання. А який став після нього королем Генріх II подарував цю будівлю своїй коханці, яка була на 19 років старша за нього - Діані де Пуатьє.

Павловськ Санкт-Петербург, Росія

Колишня резиденція Павла I славиться своїм палацово-парковим ансамблем, рівного якому за розмахом немає в Росії. Цілих 600 гектарів землі віддані під парк, в якому побудовані павільйони для відпочинку. Парк ділиться на кілька зон, кожну з яких планували відомі архітектори, тому тут є і лісова глухомань, і симетричні алеї зі скульптурами, декоративні містки і квіткові газони, обрамлені кущами. Парк розташовується на річці Слов'янці; крім неї, краєвид пожвавлюють численні ставки, за якими можна кататися на човні. Центр ансамблю - Павловський палац.

Версаль Париж, Франція

Спочатку це був скромний замок Людовика XIII - майже мисливський будиночок, тільки розміром більше. Потім тут так сподобалося його сину Людовику XIV, що він вирішив побудувати свою резиденцію. Розмах королівський: на будівництво пішло майже 11 тисяч тонн срібла. Сьогодні Версаль набитий туристами і експозиціями сучасного мистецтва. Їхати туди варто на цілий день - палац величезний, парк неосяжний, а черги на вхід просто вражають.

Імператорська резиденція Шенбрунн Відень, Австрія

Коли імператор Австрії захотів отгрохать заміську резиденцію, то за зразок взяв Версаль. Його почали будувати в XVII столітті і потім ще довго покращували і доводили до пуття. На виході отримали величезний парк і гігантський палац на 1441 кімнату. Для туристів відкрито всього 40. Та й їх все обійти дуже складно. Найцікавіше місце в Шенбрунні - найстаріший зоопарк на світі, якому вже понад 250 років, і штрудель-шоу, регулярно влаштовується в кафе «Rezidenz» (ліворуч від входу).

Королівський палац у Казерте Казерта, Італія

Новоспеченим правителям Неаполітанського королівства дуже хотілося потрапити в європейську еліту. А самим надійним і модним у той час способом досягти цього було побудувати палац, який затьмарив би вже наявні зразки. І ось на замовлення короля Карла VII архітектор Луїджі Ванвітеллі, який керував реконструкцією Собору Святого Петра в Римі, і його син Карло створили щось неймовірне. Все тут як мінімум в два рази більше, ніж у Версалі, та й у будь-який інший королівської резиденції: і кількість палацових кімнат, і величина парків, і протяжність головної алеї.