7 несподіваних «Швейцарій» на карті світу

7 несподіваних «Швейцарій» на карті світу
У будь-якій країні є своя «Швейцарія». Щоб у цьому переконатися, достатньо бути редактором путівників Allbooking.com.ua. У текстах про країни, регіони, провінції або національні парки регулярно зустрічається їх порівняння з цим маленьким державою. 1 серпня, в день Конфедерації Швейцарії (збирання земель почалося в 1291 році) ми розповідаємо про найнесподіваніших і красивих «Швейцаріях», які можна знайти на карті світу.

Бейрут Ліван

Як тільки не називають столицю Лівану - і близькосхідної перлиною (за красу природи), і «Швейцарією Середземномор'я» (за розвинений бізнес і надійність місцевих банків), і навіть другий Парижем (за відмінний шопінг і бурхливе нічне життя). Сім разів це місто-фенікс руйнувався недоброзичливцями, але знову поставало із руїн. Бейрут - це маленький шматочок Європи на арабській землі: хмарочоси і парки, красиві вулиці і модні магазини, розкішні готелі і дорогі автомобілі, клуби і ресторани, найбільше в регіоні казино і мусульманки в обтягуючих джинсах.

Трансільванія Румунія

Будемо чесними: майже всі з нас, почувши слово «Трансільванія», згадують легенду про Дракулу. І - нічого більше. А адже Трансільванія - це один з найкрасивіших регіонів світу. Не дарма її прозвали «Швейцарією Східної Європи». У ній є високі гори і густі ліси, швидкі глибокі річки з мальовничими берегами. Тут живуть гостинні люди, пригощали найміцнішою в Румунії фруктової настоянкою - цуйку. А ще в Трансільванії відмінно збереглися старовинні середньовічні міста, монастирі і замки, і далеко не у всіх з них жив великий і жахливий Влад Дракула.

Словенія

Чим хороша Словенія для мандрівника? Тут немає такого напливу туристів, як в інших європейських країнах. По-друге, Словенія зручна і маленька. Тому стандартних двох тижнів відпустки цілком вистачить, щоб об'їздити її та оглянути всі визначні пам'ятки. І по-третє, тут можна займатися майже будь-якими видами активного відпочинку: рафтингом на гірських річках, лижами, верховою їздою, купанням в озерах і в море, стрибками з парапланом. Додайте до цього кухню, що ввібрала в себе самі різні традиції, красиві середньовічні замки і розслаблену атмосферу.

Озеро Піщане Єкатеринбург, Росія

Ті, хто був у Швейцарії, кажуть, що уральське озеро Піщане сильно нагадує тамтешні краси. Піщане і справді дуже мальовниче: вода в ньому прозора, дно з дрібного пісочку, навколо ліс і гори. Максимальна глибина - три метри, але в деяких місцях дно йде вниз всього-то на метр, через що озеро і стало улюбленим місцем відпочинку сімей з дітьми. Правда, наплив відпочиваючих призводить до того, що до кінця купального сезону озеро сильно забруднюється, його потім чистять і привозять новий пісок. Тому майте на увазі: відпочивати на Піщаному краще на самому початку літа, поки пляж ще не засмічений, а вода не зацвіла.

Сігулда Латвія

У Сигулду закохуєшся з першого погляду і вже через п'ять хвилин ловиш себе на розгляданні оточуючих будиночків у спробах оцінити, скільки ж вони можуть коштувати, і чи захоче хто-небудь розлучитися зі своєю нерухомістю тут, в самому серці «латвійської Швейцарії». Саме так все частіше називають цей горбистий край з розкиданими по горах старовинними замками, полотном Гауі внизу під ногами і захоплюючими дух видами природних ландшафтів. Тільки от хто ж захоче розлучитися з місцем в раю?

Природний парк Бастай Саксонія, Німеччина

Розташовані між двома невеликими курортними містечками Ратен і Велен скелі Бастай підносяться над Ельбою на висоту майже 200 метрів. Цей гірський район - відмінна оглядовий майданчик, з якої зручно розглядати весь регіон під назвою Саксонська Шве йцарія. Різноманітні стежки і містки вдало «вписані» в ландшафт, таблички з інформацією допомагають зрозуміти, як і що тут було влаштовано в ті часи, коли всі скелі в цілому виконували роль потужної фортеці.

Киргизія

Киргизію недарма називають «азіатській Швейцарією» - третина території країни займають гори Тянь-Шаню зі сніговими шапками і зеленими луками-пасовищами. За Киргизії потрібно подорожувати, не зупиняючись надовго в містах, щоб побачити дзеркальні озера, гігантські долини, прозорі струмки і бурхливі водоспади, гірські ущелини, юрти кочівників і яскраві квіти на схилах.