Спелеотерапія в санаторіях України

Спелеотерапія в санаторіях України

Спелеотерапія - один з методів відновної медицини, суть якого полягає в тривалому перебуванні в умовах природного мікроклімату печер, соляних шахт, різних гротів і т.д. Позитивний вплив такого мікроклімату на людський організм обумовлено тим фактом, що в таких місцях відзначено порівняно низький вміст алергенів, бактерій і вірусів в повітрі, а також наявністю високодисперсних аерозолів - наприклад, в соляних печерах у вигляді такого аерозолю виступає хлорид натрію. Крім того, такі приміщення, як правило, відрізняються помірним рівнем вологості і постійним, незмінний тиском.

Використання спелеотерапії в санаторіях країни

З вищенаведеного тексту зрозуміло, що спелеотерапія являє собою методику лікування різних хвороб в умовах природних печер. Примітно, що історія даної методики сягає своїм корінням в древнеазіатского країни і налічує вже більше двох тисячоліть. Саме стільки часу пройшло з того моменту, коли люди почали відзначати виражені позитивні ефекти після тривалого перебування хворого людини в умовах печери.
Що стосується нашої країни, то активне використання даної методики почалося приблизно в середині двадцятого століття, проте тільки через двадцять років після початку найширшого використання методу, фахівцям вдалося встановити причини і механізми лікувального ефекту печер, який використовують для лікування в санаторії «Шахтар» та інших аналогічних установах.

Виявляється, при використанні спелеотерапії як оздоровчо-лікувальної методики, позитивний ефект полягає в тому, що в соляних і карстових печерах створився унікальний мікроклімат. А, саме такі печери і використовуються для проведення сеансів спелеотерапії.

Мікроклімат - це специфічні умови, створені в порівняно невеликому просторі, яке характеризується своєю сталістю. Наприклад, в лікувальних печерах, які можна відвідати при відпочинку в санаторії «Полтава-Крим», протягом цілого року утримується постійна температура повітря, що не перевищує показник в 10-12 градусів, а показник вмісту вуглекислого газу в повітрі в кілька десятків разів вища , ніж в атмосфері. Крім того, вологість в таких печерах практично досягає стовідсоткового значення. Крім усталеного і сприятливого клімату, в повітрі печер відзначається зміст найдрібніших частинок аерозолю, у складі якого присутні частинки солей кальцію, магнію, натрію і негативно заряджені іони.

Лікувальний ефект даної методики настає після адаптації організму пацієнта до характерних умов печери. Тому, залежно від хвороби, яка діагностована у людини, сеанси спелеотерапії мають різну тривалість - приблизно від 2 до 9 годин. Найбільш оптимальна тривалість лікування становить близько 15-20 процедур. Вирушаючи на відпочинок у санаторій "Молдова" розраховуйте саме на такий термін.