Як вибрати тур: вивчаємо умови

Як вибрати тур: вивчаємо умови

Якщо ви збираєтеся відправитися в подорож по туристичній путівці, то вам слід ознайомитися з деякими правилами, дотримання яких стане запорукою успішного туру.

Правило 1

Визначтеся, яку мету ви переслідуєте, збираючись у подорож. Вирушаючи в турагентство, ви повинні точно знати, чого ви хочете і які кошти є у вас в розпорядженні.

Запам'ятайте: дешевше обходяться туристичні путівки, придбані за півроку до початку туру. Не кваплячись, можна підібрати тур недорогий і якісний. В іншому випадку вам доведеться вибирати з гарячих турів, а це далеко не завжди приводить до бажаного результату.

Правило 2

Перш ніж підписувати договір з турфірмою, досконально з'ясуйте, за що, власне, ви платите:

  • Чи входить у вартість путівки доставка клієнта до місця проведення туру, поселення його в готель, організація харчування та екскурсій, страховка і т. д. Часто буває, що клієнт купує дешевий тур, а на місці його витрати зростають удвічі або втричі, тому що доводиться оплачувати додаткові послуги. Туристичні агенції іноді лукавлять, кажучи не все. В результаті дешевий відпочинок в Єгипті може перетворитися на дороге задоволення;
  • Чи включена в загальну вартість путівки оплата проїзду. Вартість проїзду до місця проведення туру складає досить відчутну суму.

Правило 3

Збираючись у поїздку, не нехтуйте думкою людей, що вже побували в тих чи інших турах. Зазвичай туристи діляться своїм досвідом на різних туристичних форумах. При цьому ставитеся до отриманої інформації розсудливо: кожна людина висловлює суб'єктивну думку, яка залежить від особистих вподобань кожного.

Хтось віддає перевагу дешевому відпочинку в Ізраїлі, хтось - карпатським лісам. І відгуки перших будуть відповідно захопленими про поїздку до Ізраїля, і негативними - про тур в санаторій Гірська Тиса. Нерідко інформація, отримана на форумах, в докорінно відрізняється від відомостей, наданих вам туроператором.

Не секрет, що в мережі Інтернет ведуться інформаційні війни між конкуруючими фірмами. Тому не всі хвалебні або негативні відгуки на форумах відповідають дійсності. Але, тим не менш, загальне уявлення про те, що вас чекає в подорожі, ви отримаєте.

Правило 4

Укладаючи договір з турфірмою, будьте дуже уважними. Пам'ятайте, що будь-яка юрособа прагне скласти цей документ з максимальною користю для себе.

Вивчіть пункти, в яких обговорюються відносини між вами і туроператором:

  • термін дії договірних відносин;
  • вартість і порядок внесення оплати туру;
  • ступінь відповідальності фірми;
  • перелік складних моментів, при яких туроператор не несе відповідальності за ваше благополуччя і якість надаваних вам послуг.

Не забувайте ознайомитися з додатками до договору: у них прописуються графіки проведення та маршрути туру, умови проживання, правила безпеки та ін

Важливо ознайомитися не тільки з вашими права, а й обов'язками. Якщо ви своїми обов'язками будете нехтувати, то й претензії до турагентству пред'явити не зможете.

Правило 5

Збираючись зробити подорож, заздалегідь дізнайтеся, які документи вам необхідно підготувати. Пакети документів можуть бути різними в залежності від місця проведення туру. Якщо, наприклад, ви збираєтеся відвідати пансіонати в Ялті, вам достатньо буде мати з собою паспорт. А якщо ви вирішили здійснити поїзду, скажімо, до Італії, то вам доведеться подбати про закордонному паспорті, візі, страховці і пр.

Правило 6

Пам'ятайте, що будь-яке солідне турагентство зацікавлене в тому, щоб клієнт отримав з їх допомогою повноцінний відпочинок. Але в той же час певна частка відповідальності за якість туру лежить і на вас.