Види лікувального масажу

Види лікувального масажу

Масаж - це вплив на тіло за допомогою рук людини або спеціальних апаратів із застосуванням певної сили. Важко сказати, яка країна є батьківщиною масажу, багато культур розробили свої техніки. Мета масажу - поліпшення циркуляції рідин і енергії в тілі людини, досягнення фізичної та емоційної гармонії. Масаж довгий час використовувався для лікування і профілактики, проте в даний час з'явилася нова форма - естетична.

Під час відпочинку та лікування у Трускавці до послуг пацієнтів - всілякі види масажу. Він поділяється на кілька категорій:

 • лікувальний;
 • гігієнічний;
 • лімфодренажний;
 • антицелюлітний;
 • тайський;
 • іспанський;
 • креольський;
 • рефлекторно-сегментарний;
 • класичний;
 • масаж при варикозному розширенні вен;
 • відновлювальний;
 • точковий;
 • баночний;
 • косметичний.

Багато хто з перерахованих видів масажу застосовуються при лікуванні пацієнтів у санаторіях Хмільника.

Лікувальний масаж зміцнює серцево-судинну, нервово-м'язову, дихальну, сечостатеву системи та опорно-руховий апарат. Він також сприяє поліпшенню крово-і лімфообігу, надає розслабляючу дію на людину.

Гігієнічний вигляд використовується для догляду за тілом, збереження організму в нормальному функціональному стані. Існує загальний і локальний гігієнічний масаж.

Лімфодренажний масаж застосовується для усунення застійних явищ при погіршенні роботи венозної та лімфатичної системи. Така процедура ліквідує набряки, покращує метаболізм на клітинному рівні.

Антицелюлітний масаж використовується для естетичної корекції фігури за допомогою впливу на шкіру, м'язи і підшкірно-жирову клітковину. Особливістю антицелюлітного масажу є відсутність больових відчуття під час сеансу і після нього.

Тайський масаж включає в себе елементи точкового масажу, повільних рухів, розтягування і скручування певних м'язів і суглобів у комфортному стані. Мета цього виду масажу - досягнення гармонійного стану організму, при цьому відбувається глибока релаксація і приплив життєвих сил.

При іспанському масажі поліпшується загальний тонус організму, знімається напруга, зменшуються набряки, шкіра стає пружною. Це досягається за рахунок повного розслаблення.

Креольський масаж або масаж бамбуковими паличками надає тонізуючу дію на шкіру, збільшує активність, тонус організму.

Лікування за допомогою рефлекторно-сегментарного масажу відбувається за допомогою впливу на рефлекторні зони тіла. При масажі певних зон спинного мозку виникають внутрішні рефлекси, які викликають зміну діяльності внутрішніх органів, покращують кровообіг у них.

За допомогою класичного (загального) масажу відновлюється сила м'язів, зміцнюються суглоби і зв'язки. Цей вид масажу усуває болі, набряки, нормалізує статеву функцію, прискорює відновлення пошкоджених тканин. Класичний масаж застосовується в санаторії Женева у Трускавці.

При варикозному розширенні вен застосовується спеціальний масаж, при якому поліпшується відтік венозної крові і лімфи, зменшується набряклість ніг, відбувається зміцнення стінок венозних судин.

Відновлювальний масаж рекомендується після великих фізичних і емоційних навантажень. Його мета - відновити стан організму спортсмена, збільшити його фізичну активність.

Батьківщиною точкового масажу є Китай. Точковий масаж покращує роботу енергетичних меридіанів. Він ефективний для лікування і профілактики.

При баночному масажі відбувається усунення застійних явищ, виведення продуктів обміну речовин, нормалізація обмінних процесів.

Мета косметичного масажу - усунення косметичних недоліків відкритих частин тіла. Він тонізує м'язи обличчя, покращує стан шкіри обличчя.

Ці види масажу застосовуються як окрема процедура, а також як частина лікування людини.