12 головних визначних пам'яток батьківщини шампанського

12 головних визначних пам'яток батьківщини шампанського
4 серпня день народження відзначає саме знамените в світі ігристе вино - шампанське. У цей день 345 років тому монах абатства Овілле Дом Периньйон вперше представив монастирської братії отриманий ним в результаті експериментів шипучий напій. З тих пір дегустації в регіоні Шампань-Арденни стали звичною справою. Розповідаємо про 12 найбільш примітних місцях провінції, де було винайдено шампанське.

Шампанський Будинок Вдова Кліко Реймс, Франція

Знайомство з шампанським найправильніше починати в Будинку Veuve Clicquot. Бо саме вдова винайшла метод ремюаж, тобто, очищення шампанського вина. Придумавши похилі пюпітри, на яких пляшки з шампанським розташовувалися шийкою вниз, Ніколь-Барб Кліко «зводила» весь осад до тимчасової пробці, разом з якою він віддалявся в процесі дегоржажа. Цієї технології сьогодні слідують всі виробники шампанського. Крім того, вона була однією з перших, хто випустив рожеве шампанське. Екскурсії проводяться тут лише з червня по кінець листопада.

Кафедральний собор Нотр-Дам у Реймсі Реймс, Франція

Кафедральний собор в Реймсі зі скульптурою усміхненого ангела на фасаді - один з найвідоміших готичних соборів Європи, де були короновані 33 короля Франції. Перша коронація Людовика I Благочестивого відбулася тут в 816 році, остання з Карлом X - в 1825 році. Таким чином, стіни зберігають тисячолітню історію країни! Тут варто оцінити і висоту веж, і найтоншу роботу різьбярів по каменю, що створили понад дві тисячі різних фігур, що прикрасили фасад, і вітражі Марка Шагала, виконані ним у центральній капелі в 1974 році.

Будинок шампанських вин Поммери Реймс, Франція

У Будинок Поммери варто відправитися потім, щоб побачити як мистецтво створення шампанського і мистецтво художнє доповнюють один одного. Концепцію цього Шампанського Будинки придумала знову-таки дама - Луїза Поммери. Засмучена смертю чоловіка, вона вклала всі кошти в виноградники, розробила технологію виготовлення шампанського брют, а потім скупила землі і збудувала маєток Поммери прямо над крейдяними шахтами, що йдуть на глибину 12 метрів! Льохи прикрашені ліпниною, і в них відмінно зберігаються пляшки з шампанським, а також твори мистецтва, частина з яких були куплені самої мадам.

Меморіал Шарля де Голля Шампань-Арденни, Франція

У Коломбе-ле-Дез-Егліз потрібно їхати заради того, щоб доторкнутися до історії життя генерала Шарля де Голля, символу французького Опору і президента П'ятої Республіки. Сюди де Голль приїхав в січні 1946 року, щоби писати «Мемуари надії». Звідси він в 1958 році відправився в Париж, щоб аж до 1969 року виконувати обов'язки президента Франції. Тут він помер в 1970 році і був похований на сільському кладовищі. У Коломбе підноситься в його честь монументальний лотарінгський хрест і влаштований музей.

Шампанський Будинок Тетенже Реймс, Франція

Половину винограду для виробництва шампанського Будинок Тетенже вирощує на своїх власних землях, чим дуже пишається. При цьому левову частку тут становить виноград сорту «шардоне», в той час як інші будинки, як правило, використовують для отримання шампанського «піно нуар». Історія ж шампанського Тетенже сходить до 1932 році. Тоді П'єр Тетенже купив Шато де ла Маркетри, в яке він закохався ще в період Першої Світової війни, коли проходив лікування неподалік від цього місця і гуляв по околицях. Викупивши особняк і землі навколо, він і його сини продовжили обробляти виноградники, заведені тут ще в XVIII столітті ченцями бенедектінскім монастиря.

Абатство Клерво Шампань-Арденни, Франція

Абатство Клерво було одним з п'яти найвпливовіших монастирів Цистерцианського ордена. Його засновник - святий Бернард Клервоський - користувався заслуженим авторитетом у своєму середовищі, стояв біля витоків створення ордена тамплієрів і був одним із затятих супротивників вчення знаменитого П'єра Абеляра, вважаючи його єрессю. Завдяки святому Бернарду абатство зуміло заволодіти великими землями, зібрати одну з кращих бібліотек Середньовіччя, яка зараз зберігається в Труа. Зараз всі історичні будівлі на території монастиря знаходяться в процесі реставрації.

Будинок шампанського Моет і Шандон Шампань-Арденни, Франція

Будинок Moët & Chandon - найбільший виробник шампанського в світі. Тут випускають близько 26 мільйонів пляшок на рік, випереджаючи свого головного конкурента - Будинок Veuve Clicquot. Шампанське цієї марки обожнювали Мадам де Помпадур, Наполеон Бонапарт, американський президент Томас Джефферсон. Знаменита пляшка Будинки з чорним бантом і червоною печаткою - герой безлічі фільмів: «Мені б у небо», «Рожева пантера», «Мулен Руж» ... Щоб побачити найбільші льоху в Шампані і випити келишок знаменитого ігристого, потрібно заздалегідь зарезервувати день і час туру.

Замок Ла-Мот-Тіллі Шампань-Арденни, Франція

Парк, в якому стоїть замок Ла-Мот-Тіллі, поза всяким сумнівом, найчарівніший в регіоні Шампань-Арденни. Дух XVIII століття тут немов розлитий у повітрі, а прогулянка по регулярному французькому саду і пейзажному англійському парку нагадає про французький l'art de vivre (мистецтво жити.) Спочатку маєток будувалося як мисливський замок. Після Французької революції воно прийшло в непридатність. Відновлювали його довго і ретельно.

Будинок шампанських вин Мерсьє Шампань-Арденни, Франція

Спуститися в льоху Будинки шампанських вин Мерсьє допомагає панорамний ліфт. А в багатокілометрових льохах зручно переміщатися на міні-поїзді. Вважається, що цей Будинок першим зважився відкрити свої погреби для публічних екскурсій і дегустацій, і що саме для Mercier брати Люм'єр знімали перший у світі рекламний ролик. Незважаючи на те, що цей Будинок не входить в десятку найбільших в Шампані, тільки тут можна побачити величезну бочку, на виготовлення якої пішло 150 дубів, і яка експонувалася ще в 1889 році на Всесвітній паризькій виставці.

Седанской фортеця Шампань-Арденни, Франція

Могутня фортеця в седані розташована на високому березі річки Маас (або Мез) і є одним з найбільших фортифікаційних споруд у Європі. Глибина стіни в найширшому місці становить тут 27 метрів! Це грандіозна споруда варто побачити, як і відвідати музей, розташований у фортеці. Серед іншого тут зберігаються предмети, знайдені на полях битв, а також прусські шоломи. Влітку по вихідних тут проводяться лицарські турніри.

Скала чотирьох синів Емона Шампань-Арденни, Франція

Легенда про чотири синах Емона, які опинившись у Арденському лісі разом з чарівним конем БАЯРД, змогли в один стрибок подолати річку Маас, сходить до Середньовіччя. Зараз на тому місці, куди приземлився їх кінь, стоїть пам'ятник і влаштований оглядовий майданчик, з якого відкривається чудовий вид на долину річки і навколишні її села. Ці краї порадують любителів тиші, трекінгу і красивих природних пейзажів.

Зміцнення Лангр Шампань-Арденни, Франція

Лангр - рай для тих, хто любить вивчати стародавні споруди. Оборонні вали тут з'явилися дві тисячі років тому. Тоді це була столиця кельтських племен лингонов і називалася вона Андематун. Протягом багатьох століть кріпосні стіни тягнулися на 10-15 кілометрів за межі міста. Оцінити їх стратегічне призначення можна в ході прогулянки по поясу укріплень навколо старого міста, довжина якого становить 3,6 км.