Гірське повітря зцілює і додає сил

Гірське повітря зцілює і додає сил

Гори заворожують своєю величчю і красою, манять, притягують і захоплюють дух. Давно встановлено, що гірський краєвид заспокійливо діє на нервову систему і зір, а цілюще повітря гірського клімату підвищує реакцію захисних сил організму, покращує загальне самопочуття, і заряджає весь організм енергією.

Переваги гірського клімату

Вченими доведено, що маса хвороб і фактор передчасного старіння у більшості людей наступають, як це не парадоксально звучить, саме у зв'язку з надлишком кисню в крові, який сприяє окислення нашого організму. Тому для продовження здорового та повноцінного життя необхідно скоротити надлишковий приплив кисню в організм, але при цьому і не допускати його недоліку. Повітря середньогір'я є тією золотою серединою, яка допомагає відновити цей баланс.

Вміст кисню в повітрі на висоті 1500 метрів над рівнем моря становить близько 10%. Споживання кисню в таких малих кількостях сприяє перебудові багатьох систем організму: нервової, серцево-судинної і дихальної, у зв'язку з чим, активізується робота легень, дихання частішає, посилюється кровообіг і кисень швидше надходить до м'язових тканин. Така активна доставка кисню по всьому організму сприяє викиду в кров еритроцитів, що призводить до підвищення гемоглобіну. Саме завдяки такому механізму впливу повітря середньогір'я люди, що живуть в горах, довгі роки зберігають здоров'я, молодість і бадьорість духу.

Відпочинок на Закарпатті з дітьми прекрасна можливість насолодитися цілющим гірським повітрям, і підняти життєвий тонус організму.

Гори: протипоказання і застереження

При загальному позитивному впливі гірського клімату, у нього все-таки є свої застереження і протипоказання.

Високо в горах брак кисню може стати причиною гіпоксії, яка робить істотний вплив на центральну нервову систему, виводячи її з ладу. У деяких випадках при дуже сильній нестачі кисню, відбувається порушення в роботі головного мозку, аж до короткочасної втрати свідомості.

Другою небезпекою в горах на великій висоті після браку кисню виступає сильна сонячна радіація. Однак, крім певної загрози, сонячне випромінювання в деяких випадках може виявитися корисним.

Одним з корисних її характеристик при помірних дозах є іонізація гірського повітря, і освіта як позитивних так і негативних іонів озону і кисню, що є для людського організму своєрідним вітамінізованої добавкою.

Санаторії Трускавця активно використовують серед широкого спектру своїх медичних послуг лікування кліматотерапією (у тому числі і гірське повітря), що надає загальне сприятливе і зміцнювальний вплив на весь організм.

Відпочинок в горах подарує вам хвилини насолоди красотами гірських вершин і річок, ароматами трав і квітів, а любителів пасивного відпочинку або з маленькими дітками чекають гарячі тури в Єгипет.