Пам'ятки околиць Трускавця

Пам'ятки околиць Трускавця

Відомий курорт Трускавець знаменитий в першу чергу завдяки мінеральній воді "Нафтуся". Однак, це містечко багатий і іншими пам'ятками. Обравши для відпочинку санаторії Закарпаття, нудьгувати вам не доведеться - тут можна відвідати багато історичних пам'ятників і цікавих місць.

Західний форпост Київської Русі

Дорога до Трускавця навряд чи підходить під визначення "автобан", тому в цей курортне містечко краще добиратися на позашляховику, тобто, на транспорті з хорошою прохідністю. Але, незважаючи на це, бажаючих відвідати цей музей під відкритим небом предостатньо. Навіть ті, хто віддає перевагу відпочинку в Алушті, Ялті, Євпаторії чи Одесі, будуть зачаровані видом нагромаджень із скель, які колись були фортецею Тустань. Ця фортеця, побудована в VIII столітті, була західним форпостом Київської Русі. У XIX-XIII століттях фортеця Тустань була частиною Карпатської оборонної лінії, яка захищала Галицько-Волинське князівство. Також ця фортеця була пропускним пунктом на соляному шляху з Європи до Дрогобича.

Тут же знаходиться скеля Довбуша, на якій можна помітити особа народного героя Олекси Довбуша. Олекса Довбуш був видатним ватажком народного повстання. Завдяки своїм подвигам він залишив про себе добру пам'ять. А, щоб цю пам'ять увічнити, тут було відкрито музей, в якому можна дізнатися дуже багато про ті події. На питання туристів з Ірландії про Довбуша я відповіла, що це "український Робін Гуд".

Батьківщина Роксолани

Не всі знають, що тутешні місця є батьківщиною знаменитої Роксолани. Народилася майбутня дружина турецького султана в невеликому містечку Рогатин.

Ще одна цікава пам'ятка цих місць - Хустський замок, розташований на вершині гори, форма якої нагадує конус. Щоб дістатися на вершину гори, буде потрібно затратити чимало зусиль. Хустський замок був побудований в XII столітті угорським королем Ладіславом. У цього замку, що має вельми похмуру історію, в різні часи було багато господарів. У XIV столітті замком володіли Валко і Драго Марамороші, які згодом переселилися в Трансільванію. Так от, Драго Мараморош вважається одним із предків злого і жахливого графа Дракули. Поруч з Хустським замком знаходиться більш "світле" споруда - Елизаветинский костел.

Якщо ви все ж побажаєте поїхати на батьківщину Роксолани, стоїть по дорозі відвідати Стрий - маленький старовинне містечко, багатий не менше старовинними віллами і особняками.

Нафтуся

Виявляється у знаменитої "Нафтусі" є свій секрет. Полягає він у тому, що ця мінеральна вода подається в Трускавець по трубопроводу з так званих "Андроповських джерел", які знаходяться в районі села Східниці. Відомий генсек часто відвідував ці місця для лікування нирок і печінки. Тут також знаходиться джерело ще однієї знаменитої мінеральної води - "Боржомі".

Ці прекрасні місця нікого не залишають байдужими. Незважаючи на ціни в санаторіях Трускавця, тут завжди багато туристів. Одного разу побувавши тут, ви назавжди залишитеся зачаровані всім, що тут побачили.