10 місць, які не можна пропустити у Празі

10 місць, які не можна пропустити у Празі

Прагу часто називають магічним містом. І тільки опинившись у ній, починаєш розуміти, чому. Є щось таке, що зачаровує і в легкому серпанку над Собором Святого Вітта, і в лебедях і качках на берегах Влтави, і в чайках, які кричать над річкою і готові схопити хліб прямо з рук туристів на Карловому мості, і в атмосферній кав'ярні Slavia, де в каву додають абсент. Редакція Allbooking.com.ua переконана: у кожній з перерахованих нижче 10 празьких точок можна відчути чарівну силу чеської столиці.

Злата вуличка

За однією з легенд, в цьому районі Празького граду в Середньовіччі селилися алхіміки, чорнокнижники та інші неформатні інтелектуали того часу. Тутешня архітектура підтверджує цю версію. Здається, ніби в крихітних двоповерхових будиночках і справді могли жити лише карлики-чаклуни, одержимі якоюсь ідеєю на кшталт філософського каменя - надто вже в них тісно для нормальної людини. Однак до реальності подібні байки не мають ніякого відношення. Спочатку вулиця називалася Златніцкою (тобто, ювелірною), і жили тут не чаклуни, а чеканники золотих монет для королівської скарбниці. Втім, гроші тут кують досі: з вулички зробили сувенірну лавку, потрапити в яку вдень можна лише сплативши 40 крон за квиток.

Злата вуличка
Злата вуличка

 

Музей легенд і привидів

Легенд і байок за тисячолітню історію Праги набралося б на декілька важких томів. Персонажі найцікавіших - потопельники, вершники без голови і примари - зібрані під дахом Музею привидів. Місце вийшло атмосферним: експозиція «прописана» в будинку XIV століття, який «пам'ятає» більшу частину тутешніх «мешканців» ще живими. Серед них - творці Астрономічного годинника, яких осліпили, щоб вони не змогли сконструювати подібний механізм де-небудь ще. Персонажі Злата вулички - відомої в Середні століття «чорної діри» (а як ще назвати місце, де жили алхіміки, чаклуни і чорнокнижники?).

Музей легенд і привидів у Празі
Музей легенд і привидів у Празі

 

Ринок Хавель

Один з найстаріших ринків Праги, що працює на цьому місці з XIV століття. Раніше в торгових рядах тут продавали м'ясо, овочі та іншу їжу, а тепер класичний ринковий товар, який мало цікавить натовпи туристів, а тому тут все частіше продають сувеніри, листівки, пивні кухлі, тарілки з видами Праги та інші дрібниці. Ринок працює цілий рік сім днів на тиждень, а живописніше за все він виглядає перед Різдвом.

 Ринок Хавель

 

Карлів міст

Міст через Влтаву, що з'єднує райони Мала Страна і Старе Місце, вважається одним з найкрасивіших у світі. А також одним з найстаріших і «містичних». За порадою придворного астронома, король Карл IV заклав перший камінь у його фундамент 9 липня 1357 в 5:00 31 хвилину. Вийшла «магічна» цифра-паліндром 1-3-5-7-9-7-5-3-1. З тих пір пройшло вже більше шести століть, а багато пражан і туристів досі щиро вірять, що бажання, загадані на мосту біля статуї Яна Непомуцького (його легко впізнати по зоряному вінцю), неодмінно збудуться.

Карлів міст
Карлів міст

 

Кав'ярня Slavia

Найстаріше празьке кафе з родоводом не гірше, ніж у знаменитої швейківської пивної «Під чашею». Інтер'єр породистий: важкі мармурові столи, лакові меблі, старовинний кришталь. Тому асоціації зі старорежимним віденським кафе напрошуються моментально. Здається, що з часів Австро-Угорщини, коли в «Славії» збиралася вся празька богема, тут не змінилося нічого. Навіть картина «Любитель абсенту» з захмелілим очкариком в компанії голої русалки висить там же, де і 100 років тому. Абсент в ту пору тут пили по-чорному (художник тут і підглянув сюжет). Зараз до русалок справа вже не доходить, але зілля як і раніше наливають. Зокрема, у фірмову каву «Slavia» по 5 доларів за чашку.

Кав'ярня Slavia
Кав'ярня Slavia

 

Собор Святого Віта

По частині зірваних будівельниками дедлайнів празький храм №1 цілком складе гідну конкуренцію іншому довгобуду Середньовіччя - міланському Дуомо. Його будували майже 700 років: почали в 1344-му, закінчили в 1929-му. Зараз це головний собор Чехії і місцеперебування архієпископа Празького. Готична архітектура, вітражі та водостоки-горгулі (такі ж, як в паризькому Нотр-Даму), плюс королівська усипальниця, яка прийняла прах багатьох правителів Богемії і Священної Римської імперії - огляд храму Святого Вітта займе не менше години. Особливо вразливі візитери стверджують, що ввечері, коли в храмі небагатолюдно, легко можна забутися і, вийшовши на вулицю, виявити, що на дворі вже XXI століття, а не яке-небудь XV.

Собор Святого Віта
Собор Святого Віта

 

Пивна «У Медвідку»

Одна з найстаріших празьких пивоварень. За корпоративною легендою, варити пиво тут почали ще в 1400 році. Залишається тільки дивуватися, що «бабуся» досі не тільки жива, але й успішно утримує «пальму першості» - «У Медвідку» входить до п'ятірки найбільш відвідуваних пивних закладів Праги. Один із секретів такої довгої популярності - місцеве пиво X-Beer, придумане тутешніми пивоварами Яном Шургайнцом і Ладіславом Весели. Вважається, що воно найміцніше в світі - 11,8 градуса. Ціна за кухоль об'ємом 0,33 літра - $ 3.

Пивна «У Медвідку»
Пивна «У Медвідку»

 

Староміська площа

Староміська площа в Празі, як Європейська - в Києві. Але, зрозуміло, не в сенсі масштабу, а в плані її місця в історії. Адже всі значущі події останніх п'ятисот років відбувалися саме на ній: коронації, масові страти, оголошення королівських указів і тому подібні речі. Тут знаходяться головний годинник країни (Празький Орлой), її самий «картинний» храм (Тинський костел) і символічний нульовий кілометр (звідси стартують всі екскурсії по Празі). А ось по затишності і кількості відмінних пивних в околицях ці дві площі краще не порівнювати: Староміська дасть 100 очок вперед!

Староміська площа
Староміська площа

 

Тинський костел

Храм Діви Марії перед Тином на Староміської площі давно став таким же символом чеської столиці, як Празький град або астрономічний годинник. Силует його «дворогого» готичного даху фігурує на добрій половині празьких листівок. З безлічі історій, які сталися з храмом за півстоліття, на іноземців саме сильно враження справляє та, що пов'язана з похованим тут Тихо Браге, астрономом при дворі імператора Рудольфа II. За легендою, бідолаха помер від надлишку хороших манер. Мовляв, надто вихований вчений не посмів відпроситися по малій нужді під час імператорської аудієнції і помер від розриву сечового міхура.

Тинский костел
Тинский костел

 

Кіностудія Barrandov

Одна з найстаріших кіностудій в світі - Barrandov Studios - заснована на початку 1930-х років. Свій «голливуд» чехи будували з оглядкою на Голлівуд американський. І місце вибрали схоже - Баррандови скелі в околицях Праги мали нагадувати знамениті голлівудські пагорби поблизу Лос-Анджелеса. Зусилля не пропали даром. З середини 1990-х студія фактично стала філією Голлівуду: в її павільйонах знімалася третина найкасовіших фільмів останніх 15 років - від «Місія нездійсненна» і «Казино Рояль» до «Ван Хельсинг» і «Хронік Нарнії». Костюми і декорації, що залишилися від цих блокбастерів, можна побачити, купивши квиток на екскурсію в будь-якому турагентстві Праги.

Кіностудія Barrandov
Кіностудія Barrandov