Найграндіозніші океанаріуми і акваріуми планети

Найграндіозніші океанаріуми і акваріуми планети
За товстими скельцями цих штучних океанів живуть тисячі дрібних і великих риб, кровожерливих акул і нешкідливих пінгвінів. Тут гуляють по підводних тунелях, фотографують тільки без спалаху і уважно стежать за годуванням хижаків. Розповідаємо про найцікавіші океанаріумі, які існують на нашій планеті.

Акваріум двох океанів в Кейптауні Кейптаун, ПАР

Для бажаючих побачити найбільший в Південній півкулі акваріум Африка - правильний пункт призначення. А точніше - ПАР. Тут можна побачити більше трьох тисяч живих водоплавних, включаючи акул, риб, черепах, молюсків і пінгвінів. В акваріумі працюють сім постійних галерей, в тому числі галерея хижаків і морських рослин. Про інші розвагах і визначні пам'ятки Кейптауна читайте в путівнику по місту.

Океанаріум в Атланті США

Цей океанаріум в місті Атланта міг би увійти в історію, як самий «людяний» у світі. Його води кишать тисячами Флиппер, Аліс, Наташ і Ральф, - за звичкою жалісливі американці нагородили людськими іменами всіх тутешніх дельфінів, акул і алігаторів. Однак в історії Georgia Aquarium залишиться з іншої причини. Він - найбільший океанаріум з коли-небудь побудованих на Землі. Ця скляна громадина, що займається кілька кварталів, вміщує 30 млн. Літрів води і 100 тис. Морських тварин і риб. Справжній міні-океан! Для зручності навігації супер-акваріум розділений на 60 тематичних відсіків. В одних показують гігантських китових акул, в інших - стрибки дельфінів, в третіх - годівлю піраній, в четвертих - шлюбні ігри крокодилів-альбіносів і т.д. Один з найпопулярніших залів - Tropical Diver, де на мілководді плескаються маленькі скати. Їх можна гладити по спинці, точь-в-точь, як домашніх кішок (діти від цього в захваті). Про інші розвагах і визначні пам'ятки США читайте в докладному путівнику по країні.

Акваріум в Дубаї Дубай, ОАЕ

Цей океанаріум (який знаходиться в найбільшому торгово-розважальному центрі Близького Сходу - «Дубай Молл») внесений до книги рекордів Гіннесса як найбільший у світі критий акваріум. Гігантська ємність (через яку прокладено скляний тунель) вміщує 10 мільйонів літрів води, в якій хлюпочуться більше 30 тисяч морських мешканців. Не обійшлося тут і без ефектно-екстремального атракціону - все, як люблять дубайці. Любителям полоскотати собі нерви можна зануритися в акваріум в сталевій клітці і поплавати серед скатів і акул - за окрему плату і, зрозуміло, з попередньою підготовкою. Про інші розвагах і визначні пам'ятки читайте в путівнику по емірату Дубай.

Океанаріум Underwater World в Сінгапурі Сінгапур

Сінгапурський акваріум Underwater World знаходиться на Сентозі, острові в декількох кілометрах від міста, нашпигованому футуристичними атракціонами. Треба зауважити, дуже правильне сусідство. Після американських гірок або «страшилок» парку розваг Universal Studio сюди - пряма дорога. Неспішна морська життя за товстими скельцями мега-акваріума - відмінний засіб для поправки расшалівшіхся нервів. Про інші розвагах і визначні пам'ятки Сінгапуру читайте в путівнику по місту.

Акваріум Барселони Барселона, Іспанія

Ви йдете по дну світового океану, а над вашою головою пропливають морські зірки і ковзани, мурени і анемони, дельфіни й акули. Вражає? Саме таке відчуття можна випробувати в Барселонському Акваріумі, одному з найбільш величезних в Європі: більше 11 тисяч мешканців морів і океанів в 35 резервуарах, а під ними - довжелезний 80-метровий тунель з прозорими стінами. Тут можна побачити годівлю акул та електричних скатів і навіть самим пірнути до морських хижаків, проте лише за умови, що ви вже досвідчений дайвер. Про інші розвагах і визначні пам'ятки Барселони читайте в путівнику по місту.

Акваріум «Тюраумі» на Окінаві Окінава, Японія

Мабуть, це найвідоміша у світі пам'ятка японського курорту. Принаймні, точно - сама зачаровує. Величезний скляний резервуар висотою 22 метри, в якому водять хороводи гігантські китові акули, найбільші у світі скати - морські дияволи і хмари морської живності дрібніші. Після години перебування важко позбутися відчуття, ніби повернувся з самого дна океану. Про інші розвагах і визначні пам'ятки Окінави читайте в путівнику по острову.

Акваріум Генуї Генуя, Італія

Ви бачили зграю живих піраній в максимально наближеною до природному середовищі існування? Або пустуючих пінгвінів? А може бути, бажаєте помацати скатів? Всі ці радості надає акваріум Генуї - другий за величиною акваріум в Європі. Тутешні морські мешканці аніскільки не обмежені розмірами акваріумів - загальна площа 70 резервуарів складає 6 мільйонів літрів. Зовні будівля спочатку нагадувало корабель, а пізніше до нього прибудували ще одне 100-метрове «судно» в якості додаткового корпусу. Про інші розвагах і визначні пам'ятки Генуї читайте в путівнику по місту.

Океанографічний парк Валенсії Валенсія, Іспанія

Океанографічний парк Валенсії - це найбільший морський акваріум у Європі. Тут в мініатюрі представлена ​​підводне життя головних екосистем планети. Хоча назвати мініатюрою об'єм води, рівний п'ятнадцяти олімпійським басейнам, можна, звичайно, дуже умовно. У парку 45000 тварин - різні види риб, ссавців, рептилій і птахів, - які містяться в дев'яти водних акваріумах-вежах. На відстані витягнутої руки тут можна побачити моржів і пропливають над головою акул та електричних скатів, пройтися по мангрових чагарниках і навіть болотах, а також - при бажанні - здійснити заплив з акулами. Про інші розвагах і визначні пам'ятки Валенсії читайте в путівнику по місту.

Океанаріум KLCC в Куала-Лумпур Куала-Лумпур, Малайзія

На нижньому поверсі торгового центру Suria KLCC, прямо під вежами-близнюками, знаходиться один з найбільших в світі океанських акваріумів. Це підводний тунель довжиною 90 метрів зі скляними стінами, тигровими акулами, гігантськими - майже 2 м в довжину - бразильськими рибинами арапайма, черепахами і іншими жителями морів і океанів. У Водному театрі океанаріуму можна кинути корм піраньям, а також подивитися на безстрашних нирців, які кожен день стрибають у кишить акулами воду, і, на радість глядачів, завжди виринають живими і неушкодженими. Про інші розвагах і визначні пам'ятки Куала-Лумпур читайте в путівнику по місту.

Океанаріум в Пальма-де-Майорці Пальма-де-Майорка, Іспанія

Гігантський океанаріум в Пальме вважається одним з найбільших в Європі. В цілому тут мається 55 акваріумів з вісьмома тисячами мешканців. Переходити від одного акваріума до іншого можна за спеціальними скляним галереям. До речі, Palma Aquarium - один з небагатьох океанаріумів, де можна спробувати себе в ролі водолазів. Причому це розвага доступна не тільки дорослим, але й дітям - з досвідченим інструктором. Про інші розвагах і пам'ятки міста читайте в докладному путівнику.

Акваріум Західної Австралії Перт, Австралія

У цьому акваріумі зібрані мешканці прибережних вод західної Австралії. Ідея будівництва належить Морісу Кану, який одного разу під час невдалого занурення (він дайвер зі стажем) пошкодив барабанну перетинку, і змушений був довгий час засмагати на пляжі. Він уявив, що у світі є багато людей, які ніколи не бачили підводний світ, і вирішив їм його показати. Одне з найцікавіших місцевих розваг - прогулянка по дну зі спеціальними аквалангами. Про інші розвагах і визначні пам'ятки Перта читайте в путівнику по місту.

Океанаріум Лісабона Лісабон, Португалія

Один з найбільших в Європі океанаріумів. Центральна частина цього музею - величезний «стакан» з водою висотою 32 метри. Стакан на різних рівнях оперізують галереї, за якими можна ходити і роздивлятися морських мешканців, деякі з яких плавають тільки на поверхні, а інші ніколи не піднімаються з дна цього «океану». З боків склянки розташовано чотири невеликих павільйону з ділянками суши, де живуть пінгвіни та інші водоплавні птахи і тварини. Про інші розвагах і визначні пам'ятки Лісабона читайте в путівнику по місту.