Методи функціональної діагностики в санаторіях України

Методи функціональної діагностики в санаторіях України

Функціональна діагностика являє собою методику оцінки функціональних можливостей органів і систем організму, як в спокійному стані, так і на тлі навантажувальних проб. Абсолютно всі функціональні діагностичні методики безболісні і нешкідливі, що дозволяє проводити такі дослідження навіть дітям будь-якого віку, вагітним жінкам, в тому числі неодноразово. У Трускавці, а точніше в санаторно-курортних установах цього регіону, функціональні методики дослідження застосовуються з використанням нового, сучасного обладнання в поєднанні з новітніми комп'ютерними програмами.

Після проходження функціональних методик дослідження пацієнт отримує на руки детальне висновок та, за необхідності, чіткі рекомендації звернутися до фахівця того чи іншого профілю. У будь-якому випадку, протягом відпочинку в санаторії «Черемош», що у Моршині та інших аналогічних установах, людина може провести будь-яке з вищеописаних досліджень просто «для себе», щоб уточнити інформацію про поточний стан свого здоров'я.

Особливості функціональних методів дослідження

Електрокардіографія є однією з основних методик, використовуваних для дослідження діяльності серцево-судинної системи. Примітно, що цей спосіб дослідження існує вже дуже давно і за тривалий час не втратив своєї актуальності. Електрокардіографію можна назвати основним дослідженням при діагностиці інфаркту міокарда. Крім того, дана методика має велику важливість при дослідженні ритму і провідності, оцінки стану міокарда і т.д. У багатьох санаторно-курортних установах України, наприклад, в санаторії «Женева», запис ЕКГ комп'ютерний, що дозволяє зберегти її і спостерігати в динаміці всі зміни в стані здоров'я пацієнта.

Примітно, що в багатьох установах, що надають послуги функціональної діагностики, наприклад, в санаторії «Лаванда», реєстрацію ЕКГ здійснюють кваліфіковані фахівці, які можуть оцінити всі скарги пацієнта і його поточний стан, і підібрати найбільш оптимальну кількість додаткових відведень.

Останнім часом почала надзвичайно широко використовуватися методика добового моніторингу ЕКГ за Холтером. Запис ЕКГ протягом доби виконується, як правило, при скаргах пацієнта на болі в області серця, періодичні збої в роботі серцевого м'яза, серцебитті, частому і рідкісному пульсі, незрозумілих запамороченнях і непритомності, для оцінки лікувального ефекту та ін

Методика добового моніторингу стала широко використовуватися не тільки кардіологами, а й фахівцями різного профілю - терапевтами, педіатрами та ін У спеціалізованих діагностичних центрах не лише записи результатів діагностики, а й підключення обладнання для реєстрації стану пацієнта проводить лікар. Тому при появі у пацієнта будь-яких скарг на серце пацієнтові, за його бажання, виконується добовий моніторинг ЕКГ.