Мануальна терапія в санаторіях

Мануальна терапія в санаторіях

Мануальна терапія - це один з кращих способів лікування організму без застосування ліків. При мануальній терапії за допомогою впливу рук проводиться лікування суглобів і хребта. Також процедура допомагає при захворюваннях внутрішніх органів і неврологічних захворюваннях. На відміну від простого масажиста, мануальний терапевт впливає на обмежені ділянки тіла з дозованою силою дії. Мануальна терапія допомагає в багатьох випадках, коли медикаментозні методи лікування безсилі.

Мануальна терапія хребта покращує рух міжхребцевих суглобів і робить більш еластичними зв'язки і м'язи. Вплив відбувається як на окремі хребці, так і на цілі ділянки хребта. Сеанси відбуваються з перервою від 1 до 7 днів. Така перерва необхідна для того, щоб м'язи і зв'язки зафіксувалися в досягнутому положенні. Терапія стає більш ефективною при її суміщенні з фізіотерапією, лікуванні травами, масажем і лікувальною фізкультурою. При цьому швидко зникають такі симптоми, як біль у спині, головний біль та інші. Після курсу мануальної терапії змінюється зовнішній вигляд людини - випрямляється постава, змінюється хода, зникають багато проблем зі здоров'ям. Також цей вид терапії застосовується при лікуванні гриж міжхребцевих дисків.

Сеанси мануальної терапії проводяться в багатьох санаторіях України, наприклад, у Трускавці (зокрема, під час відпочинку в санаторно-курортному комплексі "Женева").

Мануальна терапія вперше була застосована більше 7000 років тому. При її розвитку з'явилися такі її напрями, як остеопатія і хіропрактика. В даний час мануальна терапія є самостійним розділом медицини.

До мануального терапевта звертаються при таких симптомах, як: головні болі, болі в спині, шиї, остеохондроз, грижа міжхребцевих дисків, радикуліт, невралгія сідничного нерва, вегето-судинна дистонія та інших. Мануальна терапія найкраще усуває саме першопричину вищеперелічених захворювань. На початку лікування може виникнути втома, невелика тяжкість. Але потім з'являється легкість у тілі, поліпшується рухливість суглобів. Поліпшення стану пацієнта з'являється вже після першого сеансу. Тривалість лікування призначає мануальний терапевт індивідуально для кожного пацієнта. Якісним лікуванням за допомогою мануальної терапії відрізняється курорт Моршин.

Однак, мануальна терапія підходить далеко не всім людям. До явних протипоказань можна віднести стани, викликані психічними чи інфекційними захворюваннями.

Протипоказання для мануальної терапії:

  • злоякісні пухлини;
  • гострі травми черепа або хребта, а також тазу і кісток;
  • різні інфекційні захворювання;
  • інсульти, всілякі порушення мозкового і спинномозкового кровообігу;
  • тромбоз або ж оклюзія хребетної артерії;
  • прогресуючий тип перебігу внутрішньочерепної гіпертензії;
  • мієліт, менінгіт;
  • грижі дисків з розривом фіброзного кільця;
  • хвороба Бехтерева;
  • туберкульозний спондиліт.

Моршин є не єдиним місцем, де проводиться лікування за допомогою мануальної терапії. Також сеанси цього виду терапії проводяться пацієнтам під час відпочинку в Одесі.