10 ідей, куди поїхати з Парижа на один день

10 ідей, куди поїхати з Парижа на один день
У передмістях французької столиці знамениті художники писали шедеври, вельможі плели інтриги і збирали багатющі колекції предметів мистецтва, а російські іммігранти знаходили упокоєння. Саме там, за межами міста, можна зрозуміти справжню Францію, зануритися в зовсім іншу атмосферу, відчути неспішний ритм життя. Allbooking.com.ua пропонує вивчити передмістя Парижа.

Садиба Клода Моне в Живерні Нормандія, Франція

У 1883 році Клод Моне, тоді вже відомий художник, оселився в садибі в селі Живерні, що розташована в Нормандії в 80 кілометрах від Парижа. З часом він розбив тут сад, збудував японські містки над ставком. І день за днем ​​пробував по-різному написати ці види, спостерігаючи, як залежно від освітлення змінюється пейзаж. Багато його полотна з видами садиби і парку стали класикою. А знамениті латаття, які майстер писав на березі свого ставка, зберігаються та експонуються в паризькому музеї Оранжери. Чудесний сад, рожевий будинок, повитий зеленню, інтер'єри вітальні, спальні та кухні - все збереглося таким, яким було за життя художника.

Замок Ла Рош-Гійон Іль-де-Франс, Франція

На півдорозі між Парижем і Руаном, де на багатті спалили Жану д`Арк, підноситься замок Ла Рош Гійон. Він з'явився тут ще в X столітті, коли навколо не було нічого, і став одним з численних укріплень, покликаних захищати землі від набігів норманів. Перша фортеця була вбудована прямо в скелю, підносячись над крутим крейдяним урвищем. У XII столітті до первісного зміцненню додали потужний донжон. Від нього добре збереглися кілька поверхів, гвинтові сходи. Є також в замку і підземний хід, вирубаний прямо в крейдяний породі і з'єднує верхній замок з нижнім. На превеликий донжону варто забратися заради видів на Сену і село Ла Рош Гійон. 250 ступенів, які доведеться подолати, вмить забудуться, ледве ви поглянете на панораму, яка відкривається з вершини скелі.

Замок Во-ле-Віконт Іль-де-Франс, Франція

Прекрасний парк, навколишній Во-ле-Віконт, став першою серйозною роботою великого Ленотра, якого Людовик XIV зробив згодом придворним садівником. Ті, хто був у Версалі, побачать, як у Во-ле-Віконті у Ленотра народилася ідея планування саду: він тут точно такий же, як і у Версалі, тільки поменше. А ось доля самого замку трагічна. Міністр фінансів Франції Ніколя Фуке, періодично запускаючи руку в королівську скарбницю, за три роки перетворив своє скромне маєток і сад навколо в справжній витвір мистецтва. Після грандіозного прийому Фуке, король Людовик XIV розсерджений пишністю, розпорядився заарештувати міністра і засудив його до довічного ув'язнення, а замок конфіскував. У замку збереглися чудові інтер'єри, предмети мистецтва, меблі. В одному із залів розміщений макет маєтку, що дає уявлення про те, як виникла садиба і як Андре Ленотр міняв ландшафт місцевості заради створення французького регулярного парку.

Овер-сюр-Уаз Іль-де-Франс, Франція

Село в 35 кілометрах від Парижа, в якій Ван Гог провів два останні місяці свого життя. Тут він написав 70 картин і застрелився в крихітній кімнатці, знятої їм на місцевому заїжджому дворі. Художник підлягає бродив по навколишніх полях і малював полотна - одне за іншим. Сьогодні в Овері розставлені невеликі панно з репродукціями картин. Коштують вони саме на тих місцях, звідки писав Ван Гог. Так що мандрівник тут випробує сильне здивування, порівнявши оригінал з картиною. Крім цього, можна оглянути кімнатку в мансарді зі стільцем і крихітним вікном в стелі, яку знімав художник і в якій він помер 29 липня 1890 в присутності улюбленого брата Тео. У невеликому залі по сусідству показують проникливу відеокомпозиції з картин художника, його листів до брата, старовинних фотографій. У 15 хвилинах ходьби від цього будинку - сільське кладовище. Ніяких покажчиків на могилу майстра пензля у цвинтарної стіни з непримітним сірим каменем немає.

Замок Шантийи Пікардія, Франція

Замок Шантийи веде свою історію з 1484, коли ці землі стали належати роду Монморансі. Але найбільшого розквіту він досяг в першій третині XIX століття, коли перейшов до герцога Омальскій. Герцог зберіг бібліотеку і картинну галерею, які йому дісталися, але постійно привозив в будинок все нові і нові полотна. У 1886 році він передав маєток Шантийи в дар Франції з умовою, щоб всі зали, в яких зберігаються твори мистецтва, залишилися недоторканими. Тому сьогодні відвідувачі нерідко дивуються тому, як висять тут картини: впритул один до одного, у кілька рядів, з порушенням хронології і стилів художніх шкіл. При цьому колекція живопису до 1850 року, що зберігається тут, вважається однією з кращих у Франції. Зокрема, тут можна побачити «Мадонну Лореттскую» пензля Рафаеля, полотна Пуссена, Коро, Делакруа.

Замок П'єрфон Пікардія, Франція

Колись у цих краях були оборонні укріплення, що належали феодалу П'єрфон, але в кінці XII століття землі перейшли у володіння короля Філіпа Августа. У 1857 році тут вирішив влаштуватися молодий принц Наполеон, майбутній імператор Франції. За порадою письменника і громадського діяча Проспера Меріме, Наполеон наказав зробити особняк найкращим палацом в країні: стильним, комфортним, багатим. За справу взявся один з кращих французьких архітекторів того часу - Віолі-де-Дюк, який перетворив замок на справжній витвір мистецтва. На екскурсію по ньому стоїть закласти мінімум півдня. Адже тут потрібно оглянути зал лицарських дам, гербовий зал і всі вісім величних башт, названих на честь героїв античності і Середньовіччя: Олександра Македонського, короля Артура, Іуди Маккавея, імператора Карла, Юлія Цезаря та інших.

Замок Бретей Іль-де-Франс, Франція

У замку, збудованому на початку XVII століття, відвідувачів чекає чарівний світ казок Шарля Перро. Персонажі його історій, виконані з воску майстрами Дженні і Армандом Ланглуа, «зустрічають» дорослих і дітей в кімнатах, на кухні, в підвалі замку, і на території парку. 50 казкових героїв, серед яких Спляча красуня, Попелюшка з принцом, Синя Борода, Хлопчик-Пальчик, Кіт у Чоботях і багато інших «оселилися» тут у другій половині XIX століття. Таким чином, господарі замку - дворянська родина Бретей - вирішили увічнити пам'ять про Перро. Нинішні власники замку - Генріх-Франсуа і Северин Бретей - не перестають піклуватися про те, щоб належне їм маєток був доглянутим і привабливим місцем. Діти приходять у захват не тільки від зустрічі з казковими героями, а й від парку. Крім звичної ігрового майданчика тут є лабіринт з самшитових кущів, французький сад, олені і качки, яких можна погодувати хлібом.

Музей Барбізонськой школи Іль-де-Франс, Франція

У селі Барбізон на околиці лісу Фонтенбло народився французький реалістичний пейзаж. У другій половині XIX століття вона була місцем роботи (а часом і проживання) для шести десятків французьких художників, включаючи Каміля Коро, Жана-Франсуа Мілле, Теодора Руссо. Їм зручно було їздити сюди, оскільки з Парижа в Барбизон став ходити поїзд, а вартість життя тут, у порівнянні зі столицею, була зовсім невелика. Зараз готель Auberge Ganne, де зупинялися багато живописців, перетворена на музей. Кімнати реконструйовані, в музеї зберігається величезна кількість різних робіт майстрів Барбізонськой школи - від картин і етюдів до настінних розписів. Також варто заглянути в будинку-майстерні Теодора Руссо і Жана-Франсуа Мілле.

Сент-Женев'єв-де-Буа Іль-де-Франс, Франція

У 30 кілометрах від Парижа в містечку Сент-Женев'єв-де-Буа розташоване кладовище, що стало місцем останнього спочинку багатьох відомих російських іммігрантів, які переселилися до Франції після революції 1917 року. Тиша і заспокоєння, шелест дерев і відомі кожному російській людині імена - за цим сюди і їдуть. Тут поховані Іван Бунін, Зінаїда Гіппіус, Олександр Галич, Серж Лифар, Рудольф Нурієв, Зінаїда Серебрякова, Андрій Тарковський, Фелікс Юсупов ... На території також розташована церква Успіння Божої Матері, побудована за проектом російського архітектора Альберта Бенуа. Він і його дружина Маргарита прикрашали храм, розписуючи його фресками. Похований архітектор на цьому ж кладовищі. До речі, ряд надгробків (на могилах Гіппіус, Буніна та інших) також виконані за ескізами цього майстра.

Палац Фонтенбло Іль-де-Франс, Франція

Ренесансний палац Фонтенбло - резиденція французьких королів, вибудувана в мисливських угіддях, споконвіку належать короні. Над оформленням будівлі працювали італійські майстри, тому деякі приміщення нагадують флорентійську галерею Уфицци. Приміщень тут так багато, що навіть за день їх все не обійти. У палацовому комплексі можна побачити кабінет, спальню і бібліотеку Наполеона і послухати розповідь екскурсовода про епоху імператора - з моменту його приходу до влади до зречення. Адже саме він повернув палацу пишний вигляд, після того, як будівля кілька років простояло в забутті. Відомо, що Людовик XIV волів Версаль, як і ті, хто прийшов до влади після нього. Тут же Наполеон підписав в 1814 році після свого зречення договір, згідно з яким він зберігав імператорський титул і отримував у свої володіння острів Ельбу. Внутрішні дворики, парк зі ставком і гротами в Фонтенбло - це прекрасне місце для прогулянок.