Де зберігати гроші під час подорожей?

Де зберігати гроші під час подорожей?

Рано чи пізно, а покличе далечінь людину в дорогу. Доведеться їй зрушити з насидженого місця і не важливо, відправиться вона далеко в Бангкок або всього лише відвідає Санаторії Закарпаття. Навіть якщо Ви ідете не в Монголію автостопом, а куди-небудь в благополучну Європу, то все одно варто подбати про збереження коштів. Навіть якщо Ви не десь біля бензоколонки в Кенії, а на базі відпочинку в Одесі, де Вас завжди зрозуміють, то все одно немає нічого неприємнішого, ніж залишитися без гроша в кишені. Необов'язково тут замішаний кримінал. Гроші можна банально загубити. Ніхто не застрахований від втрати багажу чи блокування картки в самий невідповідний момент.

Тому краще за все дотримуватися кількох порад:

 • Не тримайте всі гроші в одному місці. А краще, якщо джерел коштів буде декілька. Окремо готівку, окремо банківські картки, окремо дорожні чеки.
 • У готелі корисно здати документи і цінні речі в сейф на стійці біля входу або покласти їх сейф в самому номері. Зазвичай така послуга є, і як правило вона безкоштовна. Звичайно, ніхто не застрахований від крадіжки з цього самого сейфа, будь Ви в Хілтоні або в санаторії Гірська Тиса. Нехай великі готелі турбуються про свою репутацію, але крадіжки все одно трапляються. Можна попросити у персоналу розписку про те, що здаються на зберігання предмети. Видається у двох примірниках. У цьому випадку готель несе відповідальність за здані речі. Ні в якому разі не давайте другий свій примірник співробітникам цієї самої готелю.

Звичайно, може так вийти, що готель, де Ви зупинилися, чи не великий і там просто немає сейфу. У цьому випадку доведеться зберігати документи в номері на свій страх і ризик. Тому дотримуйтеся наступних порад:

 • Гроші і документи повинні лежати окремо. Злочинець побачить конверт, де лежать гроші, і забере його з собою. Горе Вам, якщо крім готівки, там виявляться документи та квитки. Відпочинок перетвориться на щоденне відвідування посольства. Гроші повинні лежати окремо. І краще в різних місцях.
 • Іноді сейфи всередині номерів мають підвісні замки, а не вбудовані. У цьому випадку можна купити і повісити свій маленький замок. У цьому випадку ключ буде лише у Вас, і злодію доведеться орудувати напилком, щоб відкрити сейф.
 • Можна піти на хитрість. Купити пачку фальшивих доларів (євро, рублів, юанів - потрібне підкреслити) і покласти її в сейфі на саме видне місце. Швидше за все, злодій не буде шукати відсутні водяні знаки і просто схопить те, що лежить скраю.

Ви можете сісти в калюжу з банківською картою. Навіть якщо Вас запевнили в банку, що карту приймають скрізь, то ймовірність сюрпризу не нульова. Обов'язково повинна бути готівка. Так само підключіть послугу для перевірки залишки на карті та оповіщення про списання коштів. Карти губляться. А так Ви будите знати, що хтось користується карткою. Вкрадену карту потрібно відразу заблокувати.

 • Якщо Ви щасливий власник значної суми грошей, то можна орендувати в місцевому банку сейф і зберігати гроші там. Можна відкрити банківський рахунок. Це зручно, але діє не скрізь.
 • Не носіть з собою зайві гроші. Тільки ті, які Ви плануєте витратити, із невеликим надлишком.
 • Носіть з собою липові банкноти. Коли Вас будуть грабувати, то просто віддайте їх. Знову ж у злочинця не буде часу перевірити гроші. Та й думки в цей момент зайняті іншим.
 • Гроші і документи не повинні бути в багажі. Тільки ручна поклажа. Багаж губиться, а іноді і ретельно оглядається.
 • У Вас повинна бути ксерокопія паспорта. Так само корисно зробити копії і кинути собі на електронну пошту. Ви зможете їх роздрукувати, якщо оригінал паспорта (або паспортів) буде загублений.
 • Не беріть з собою багато грошей. Це зайва морока. До того ж шанс незапланованої і дорогої покупки моментально зростає. А потім доведеться тягатися з величезним різьбленим комодом. Заздалегідь все забронюйте, заздалегідь купіть квитки. Заздалегідь дізнайтеся про ціновові рівні країни, де Ви будите відпочивати. У вік Інтернету і форумів зробити це можна без проблем.

Звичайно, не варто брати гроші вобмаль, щоб потім жалкувати про ті чарівні мушлі, яку Ви не купили, тому що Вам потрібно на якісь гроші їсти. З іншого боку чи так потрібна була ця мушля?