Кінний туризм

Кінний туризм

До появи автомобіля кінь був основним засобом пересування людини. Він допомагав їй і в праці, і в бою. Розвиток прогресу призвів до того, що машини витіснили коней. Їх роль звелася до участі у спортивних змаганнях та до кінного туризму.

І задоволення, і здоров'я

Те, чого багато, приїдається, стає буденним. Автомобілі є практично у всіх. І поїздкою на них, як це було років сто тому, вже нікого не здивуєш. Інша справа - коні. У містах їх уже не побачиш. Хіба що на курортах. От ви вибрали відпочинок на Закарпатті. Пляж, нічні клуби, огляд історичних пам'яток і музеїв. Все це здорово, але вам чогось бракує. Вам не вистачає романтики. А що може бути краще і оригінальніше, ніж поїздка на конях по гірських стежках!

З крупа коня краще і далі видно. На відміну від стомлюючої їзди на автомобілі, поїздка на чотириногому другові не стомлює фактом знаходження в сідлі. Коливання від руху копит передаються тілу людини, в підсумку по ефективності в плані підтримки життєвого тонусу, такого роду рух рівнозначний пішохідній прогулянці. Тим більше, що похід є чергуванням їзди і ходьби.

У вас немає досвіду спілкування з конем?

Опинившись в Криму, і визначивши, що ціни в пансіонатах Алушти вас влаштовують, у вас виникло бажання проїхати на коні. Але як бути, якщо у вас відсутній досвід спілкування з твариною, ви ніколи й близько до коней не наближалися. Вихід є. Практично у всіх курортних населених пунктах півострова існують туристичні бази, що спеціалізуються на наданні туристам найбільш живого виду послуг. Саме тут за відносно невелику плату вас навчать не боятися підходити до тварини, годувати її, користуватись спорядженням, сідлати. І вже тільки після цього ви входите у фазу навчання навикам верхової їзди. Як правило, це проводиться як на огородженій території, що має м'яке покриття на випадок падіння учня, так і на відкритих ділянках, де розвиваються первинно отримані навички поводження з конем.

Зрозуміло, що після цього не варто рватися у великий похід. Він просто неможливий для вас, поки ви не перевірите отримані знання на практиці в тренувальному поході.

Наприклад, коли ви вибрали відпочинок в Ялті, ціни на який вас цілком влаштував і пройшли навчання на турбазі, то ви будете здавати іспит - це участь у тренувальному поході по мальовничих околицях цього міста.

Успішно здали заліки? Тоді - в дорогу!

Перед відходом у серйозний по складності похід, ви повинні ретельно перевірити одяг і взуття. Вони повинні бути міцними, бажано з натуральних матеріалів, що не тіснити при русі. Крім цього ви повинні вміти розпалювати вогонь за будь-яких погодних умовах. Володіти навиком установки намету. Орієнтуватися на місцевості, що надзвичайно важливо в тому випадку, якщо ви відірветься від групи. Знати, коли вашого друга треба годувати і напувати. Вміти надавати самому собі й коню першу допомогу при травмах, переломах.

Так, оволодіти всіма цими знаннями не просто. Ще складніше застосовувати їх на практиці, в польових умовах. Але якщо ви подужаєте це, той час, який ви провели у кінному поході по Кримських горах, буде витрачено недаремно. Ви відпочили так, як мало кому з ваших друзів вдавалося. Ви навчилися того, що вміли ваші предки до появи техніки. І ви отримали задоволення від спілкування з конем, з цим нерозлучним супутником людської цивілізації. І вас знову і знову з приходом чергової відпустки буде тягнути до коней, походам через гірські перевали, що зміцнює віру в свої сили і можливості.