Паломницькі тури: види та особливості

Паломницькі тури: види та особливості

Ви є віруючою людиною? Якщо це так, то ваша душа вимагає поїздки в ті місця, який освячені перебуванням там Ісуса Христа і його апостолів. У стародавні храми, де зберігаються мощі святих. У великі релігійні центри. І необов'язково їхати для цього до Ізраїлю або в Грецію.

Душа кличе

Паломник - це той же турист. Відмінність хіба що в тому, що віруюча людина, перебуваючи в іншому місті або країні, не може дозволити собі тих радощів життя, які прагнуть скуштувати на відпочинку туристи-атеїсти. Для релігійного мандрівника неприйнятно відвідування питних закладів, казино, а в дні релігійних свят і постів діє ряд обмежень по прийому тієї або іншої їжі.

Наприклад, якщо звичайна людина, що вибрала у відпускний період відпочинок в Новій Ялті, може, залежно від персонального бюджету, дозволити собі відпочивати так, як того хочеться, то паломник знаходиться в рамках жорстких обмежень. Його віра, навіть якщо дозволяє матеріальне становище, не дозволяє йому зупинятися в найдорожчих, комфортабельних готелях.

Вирушаючи в далеку дорогу по святих місцях, релігійні люди переслідують цілі, далекі від тих, які мають звичайні відпочивальники, хоча і серед таких знайдеться чимало тих, хто загляне в храм, поставить свічку за здравіє чи упокій, замовить молебень. Але це миттєвий порив. Весь інший час такі люди веселяться «на всю котушку».

Цілі у людей різні

Паломники, на відміну від світських туристів, прагнуть скоєно до іншого. Одні моляться, прикладаються до святих мощей в надії і вірі на зцілення від фізичних і душевних хвороб. До речі, таким не завадить і реальне лікування цілющими грязями, тим більше що ціни на відпочинок в Євпаторії роблять це доступним для багатьох. Між іншим, тут ви зможете оглянути монастир дервішів.

Інші, заплутавшись у життєвих проблемах, намагаються знайти в святих місцях і релігійних центрах ту точку духовної опори, яка не дозволить їм впасти духом, вселить віру в свої сили, додасть імпульс до подолання апатії, розчарування.

Треті, чимало нагрішив на своєму життєвому шляху, прибувають до Криму з двома великими завданнями. Одна з них полягає в тому, щоб встигнути оглянути багато храмів, пам'ятних місць. Для того, щоб це здійснити, необхідно десь оселитися. Ціни в пансіонатах Феодосії дають людині з середнім достатком таку можливість.

Оселилися? А тепер - в поїздки. Насамперед, помоліться в храмах Іоанна Златоуста (Ялта), Архангела Михаїла (Алушта), Покровському (Ореанда), Воскресенському (Форос), Крестовоздвіженческом (Лівадія). Обов'язково відвідайте монастирі - Свято-Успенський (Бахчисарай), Троїце-Параскеевскій (Білогірськ), Георгіївський (Балаклава), Свято-Климентівський (це печерний монастир, який знаходиться на території Інкермана).

А так як віра без справ мертва, то по можливості допоможіть храмам і монастирям. Багато прочан не тільки роблять грошові пожертвування, а допомагають релігійним центрам фізичною роботою. Вона завжди знайдеться. Робота без матеріального за це винагороди - справа благородна. Вона дає можливість прочанинові спокутувати свої гріхи, очистити душу.