Понеділок, 14 грудня 2015 21:37

Будинок Вісенс, Барселона

Будинок Вісенс, Барселона

У списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входять історичні та природні пам'ятки з усього світу, які вважаються «спадщиною людства», яке ми повинні передати своїм нащадкам.

Для туристичних визначних пам'яток потрапити в цей список все одно що отримати «знак якості» - новий статус гарантує інтерес усього світу, кошти на охорону і відновлення. У сенсі складання списку обов'язкових місць для огляду, вибору ЮНЕСКО майже завжди можна довіряти.

Споруда цього будинку стала першим великим замовленням для молодого архітектора Антоніо Гауді. Коли господар заводів з виробництва цегли і керамічної плитки Мануель Вісенс звернувся до Гауді, останній тільки-тільки отримав патент на свою діяльність! Проект будівлі він створив в 1878 році, проте будівництво його почалося лише в 1883 і закінчилося через п'ять років.

Із завданням початківець майстер впорався на «відмінно». Йому вдалося вписати будинок в невелику ділянку і за допомогою численних башточок, балконів і виступів, а також з використанням керамічної плитки перетворити невелике в общем-то будову, у вельми об'ємне споруда.

Прибравши гострі кути і додаючи з кожним наступним поверхом все більше різних декоративних елементів, архітектор зробив зі звичайного будинку східний замок. Плитка ж у даному випадку є як би реверансом замовнику і власнику будівлі.