10 найцікавіших екомузеїв Бретані

10 найцікавіших екомузеїв Бретані

Регіон Бретань у свідомості більшості французів представляється такою собі великим селом, диким краєм, де немає високотехнологічних виробництв, мишленовских ресторанів і розкішних курортів. Самі бретонці з радістю підтримують цей імідж, дбайливо зберігаючи старі традиції, вирощуючи яблука з яких роблять сидр за традиційними рецептами і виробляючи масло вищих сортів з молока корів, які пасуться на соковитих зелених пасовищах. Allbooking.com.ua розповідає про десять екомузеях Бретані, де можна самому спробувати скласти стіг сіна або погодувати худобу.

Фольклорне село Пул-фета Бретань, Франція

У селі, як на долоні, представлені життя і побут бретонских селян середини XIX століття. У квиткових кас відвідувачів зустрічає селянка в бретонском національному костюмі, яка вручає кожному план села з коротким описом того, що в ній належить зайнятися. Можна погодувати домашню худобу, власноруч зробити вершкове масло, зайнятися прядінням і фарбуванням вовни, потренуватися в плетінні мотузки з пеньки, поспостерігати за роботою прачок і глаженіц, послухати розповідь про повсякденне життя бретонских селян і насолодитися свіжими бретонскими крепами (млинцями). Окреме задоволення - спробувати тут випечений в кам'яній печі знаменитий бретонський пиріг Kунь-Аман (kouign-amann). Він дуже смачний і дуже калорійний: kouign в перекладі з бретонського означає «пиріг», а amann - масло, так що дослівно це просто масляний пиріг, причому з великою кількістю цукру. Але якщо його і пробувати - то саме тут! Про інші визначні пам'ятки Бретані читайте в путівнику по регіону.

Екомузей Мон-д'Аро Бретань, Франція

Під однією назвою в екомузеї розмістилися два колишніх селянських двору. На краю селища Сен-Рівоаль стоїть будинок зі стайнею, кошару і пекарнею, що колись належав заможній селянській родині Корнек. Житло побудовано в 1702 році і примітно тим, що в ньому збереглися долівку і дерев'яні віконниці. Приблизно в 15 км від дому Корнек, в глибині долини є сільце Керу. До 1965 року в ній жили переважно мірошники. Поруч розташовані два будинки зі старовинними меблями, пекарні, стайні, комори, фруктовий сад і город. Нещодавно тут же розмістили дубильні та копію вітряка з мису Сізун, щоб більш повно представити традиційні ремесла, пов'язані з життям регіону. Про інші визначні пам'ятки Бретані читайте в путівнику по регіону.

Екомузей країни Броселіанд Бретань, Франція

На чотирьох поверхах вежі Папего розташований музей, присвячений епосі Середньовіччя. Дітей і дорослих тут чекають пізнавальні екскурсії та творчі лабораторії. Постійна експозиція охоплює чотири теми: «Повсякденне життя в середні віки», «Лицарство і військове мистецтво», «Правління сеньйорів Гаель-Монфор з XI століття до пізнього середньовіччя», «Легенда про качці Монфор» (історія дівчини, яка, аби врятуватися від переслідування пана Монфора, перетворилася на качку). Відвідувачі дізнаються про правила поведінки за столом, кухні, розвагах, іграх та гігієну в середні віки. Про інші визначні пам'ятки Бретані читайте в путівнику по регіону.

Екомузей Сен-Деган Бретань, Франція

Музей знайомить з організацією життя в селі, особливостями сільськогосподарських робіт і звичаями бретонців в колишні часи. Тут можна самостійно або з гідом оглянути сільські будинки: хатину XVII століття, де сім'я проживала разом з домашніми тваринами, будинок XIX століття з господарськими будівлями і пекарнею. Повсякденне життя селян, свята та звичаї розкриваються через заходи, взяти участь в яких може будь-хто: знайомство з тими технологіями, за якими раніше будували будинки, матеріалами, з яких вони виконані і технологіями будівництва, випікання хліба в сільській печі, майстер-клас з випікання млинців ... Про інші визначні пам'ятки Бретані читайте в путівнику по регіону.

Музей старовинних ремесел Бретань, Франція

Чим займалися бретонці в XIX столітті, як облаштовували своє житло, в яких школах навчалися діти - все це розкривається в експозиціях цього музею. Тут детально відтворено інтер'єри будинків, магазинів, ремісничих майстерень колишніх років. Основні теми: «Атмосфера і чарівність інтер'єру бретонців» (меблі, костюми, предмети побуту); «Життя на фермі» (інструменти і сільськогосподарська техніка); «Світ дитинства та школи» (учнівський клас, магазин іграшок, мініатюри, ляльки); «Робота ремісників» (відтворення 60 майстерень, в тому числі по роботі з деревом, залізом, шкірою, каменем, виготовлення одягу та ін.). Про інші визначні пам'ятки Бретані читайте в путівнику по регіону.

Музей сидру Бретань, Франція

У музеї сидру в містечку Ле Езо представлені всі етапи виготовлення улюбленого бретонцями напою - від вирощування яблук до розливу по пляшках. Тут показують 20-хвилинний фільм про сидрі, знятий в одній з бретонских сіл. На відкритому повітрі є колекція старовинних інструментів і машин, що використовувалися при виробництві сидру, бретонського медового напою гідромеля, яблучного оцту і меду. Знайомство з «сідрового» сортами яблук очікує відвідувачів у фруктовому саду. Тут же стоять вулики з бджолами. А дітям в ігровій формі пояснюють, як роблять яблучний сік. Про інші визначні пам'ятки Бретані читайте в путівнику по регіону.

Індустріальний Екомузей Бретань, Франція

Один з найбільших промислових центрів Бретані, що спеціалізується на виробництві листового заліза, почав формуватися з 1860 року на правому березі річки Блаве в комуні Ензензак-Локріст. Понад сторіччя місцевий сталеливарний комбінат поставляв консервним заводам Бретані білу жерсть. Після його закриття виникло питання про створення музею, присвяченого історії розвитку важливою для регіону індустрії. 16 залів постійної експозиції, аудіовізуальний простір і приміщення для тимчасових виставок розташовані в колишній лабораторії, яка використовувалася для фізичних і хімічних досліджень металів. Ожилі металеві моделі, одяг, інструменти, різноманітні предмети, фільми та документи розповідають про повсякденне життя бретонских селян, які з середини XIX століття почали освоювати технології виробництва сталі. Про інші визначні пам'ятки Бретані читайте в путівнику по регіону.

Екомузей острова Груа Бретань, Франція

У будівлі колишнього консервного заводу в 1984 році відкрився музей, де простежується історія острова Груа і його жителів. Постійна експозиція розкриває історію острова, знайомить з його природним середовищем, особливостями сільського господарства в регіоні, риболовлею, повсякденним життям людей. Тут проводяться пізнавальні заходи для дітей і дорослих, а також влаштовуються морські прогулянки на справжній рибальському човні. Про інші визначні пам'ятки Бретані читайте в путівнику по регіону.

Екомузей Ніу-Уеллі Острів Уессан, Франція

Екомузей Ніу-Уеллі присвячений повсякденному житті острова з давніх часів до середини XX століття. У двох сільських будинках збережений стиль традиційного житла острова з його барвисто оформленим інтер'єром. У дворі стоїть стіг сіна, прикрашений плетеними соломою, а на обгородженій ділянці пасуться місцеві карликові вівці. Щомісяця тут влаштовують тематичні посиденьки, під час яких учасники вчаться прясти пряжу, слухають розповіді про життя острова або бретонські пісні. У дворі можна спорудити стіг сіна традиційним способом або постригти овець. Про інші визначні пам'ятки Бретані читайте в путівнику по регіону.

Дивовижна Всесвіт поета-арматурника Бретань, Франція

Незвичайний Екомузей придумав бретонський скульптур Роберт Кудре. Разом з однодумцями він створив роботи з віджилих своє предметів, більша частина яких знайдена на звалищах. На створення казкового світу пішло двадцять років. Зроблені з любов'ю і гумором 80 скульптур, автомати, рухомі механізми, музичні фонтани і вітряні тотеми дивують відвідувачів. А при будівництві еко-будинку майстер використав натуральні матеріали: дерево, землю, солому, пеньку, пробку. Він задуманий таким чином, щоб отримати і зберегти енергію, що виробляється сонцем. Про інші визначні пам'ятки Бретані читайте в путівнику по регіону.