Спелеотуризм, як незвичайний вид відпочинку

Спелеотуризм, як незвичайний вид відпочинку

Спелеотуризм являє собою відпочинок і подорож по печерах зі спорядженням. Цей вид відпочинку відноситься до екстремального і спортивного. Під час спелеотурів кожному учаснику туру належить здійснити подолання природних перешкод різних видів. Величезною популярністю він користується у любителів пригод і нових відчуттів. Для занять спелеотуризмом потрібна спеціальна фізична підготовка і спеціальне спорядження. Якщо ви виберете не звичайний відпочинок в Одесі на березі моря, а екстремальну подорож по печерах, то майте на увазі, що вам можуть знадобитися і навички дайвінгу, і навички скелелазіння.

На відміну від аматорського подорожі, спортивний спелеотуризм має виразно поставлену мету: необхідно пройти шлях по печерах певної складності, а по закінченні отримати новий спортивний розряд.

Тільки професіонали спелеологи прокладають нові маршрути слідування, перед цим активно їх, досліджуючи і вивчаючи. Але навіть вже добре вивчені печери можуть зберігати в собі таємниці і для професійних спелеологів.

Особливості спелеотуризму

Займаючись спелеотуризмом, у кожної людини розвивається сила, витривалість, спритність. Але без уміння плавати, лазити по скелях, пірнати, користуватися снарядами для страховки не обійтися. Найголовнішими відмінними рисами спелеотуризму є те, що доводиться перебувати в печері, де вологість повітря 100%, природне освітлення відсутнє, і температура повітря в печері завжди знижена.

Відпочинок в Алушті включає наявність спелеотурів, які складаються з двох частин: надземної і підземної.

Надземна частина спелеотур - це подорож до пункту призначення (печери) пішки, на лижах, на автомобілі, морем і інше.

Підземна частина спелеотур - це подорож безпосередньо по підземних печер. Через різноманітного рельєфу (колодязі, підземні річки, вузькі щілини, завали) пересування по підземних маршрутами може бути ускладнене. Саме тому спелеотури поділяють за рівнем складності. Залежно від своєї фізичної підготовки, кожен відпочивальник вибирає тур безпосередньо під себе.

Всі печери для спелеотурів ділять на два види:

  • Горизонтальні. Для того, щоб повноцінно пройти по такій печері, не потрібно спеціальних засобів.
  • Вертикальні. У таких печерах є велика кількість всіляких перешкод: прямовисні ходи; похилі ходи, колодязі, уступи.

Для спелеотуризму найкраще підходять Альпи, Кавказ, Гімалаї, Карпати, гори Криму. Для проживання можна вибрати санаторії Ялти. У Криму для колективного виду відпочинку можна виділити такі печери:

  • Мармурова - є однією з п'яти найкрасивіших світових печер.
  • Червона - протяжність її становить 17 км. Це найдовша печера в Європі.
  • Еміне-Баїр-Хосар.
  • Трехглазка.

Для того, щоб протягом усього року відвідувати загальнодоступні, а також необладнані печери, найкраще підходить спелеотуризм, що дає можливість доторкнутися до загадок печерного світу і насолодитися екстремальним видом відпочинку.