Найцікавіші місця Лиллехаммера

Найцікавіші місця Лиллехаммера
Столиця зимових Олімпійських ігор 1994 пережила лише один зліт у своїй історії: коли місто виграв право проводити найголовніші спортивні змагання світу. З тих пір Ліллехаммер повернувся до свого звичайного життя. Простих туристів тут мало, зате вистачає гірськолижників. Розповідаємо, куди сходити і що подивитися, опинившись в екс-столиці Олімпійських ігор, по дорозі на гірськолижні курорти Гаусдал, Квітфьель і Гейло.

Норвезька Олімпійський музей Ліллехаммер, Норвегія

Норвезька Олімпійський музей - єдиний в Північній Європі - розповідає історію Олімпійських ігор, починаючи з 776 року до нашої ери і закінчуючи XXI століттям. У залах музею зібрано понад сім тисяч експонатів, пов'язаних з історичними та сучасними спортивними змаганнями. Тут виставлені старовинні письмові джерела, колекції пам'ятних монет, медалі, марки і фотографії кращих норвезьких спортсменів. Головна ж експозиція музею присвячена Олімпійським іграм 1994 року, що проходили в Ліллехаммері. Стіни цього залу обвішані численними знімками, на екранах миготять кадри кінохроніки, а по локальному радіо безперервно транслюються репортажі тих років. Музей розташований в будівлі, що примикає до олімпійського стадіону. При ньому знаходиться невеликий сувенірний магазинчик, де можна обзавестися дрібничками, присвяченими спорту та олімпійських ігор. Про інші визначні пам'ятки країни читайте в путівнику по Норвегії.

Парк розваг Хундерфоссен Ліллехаммер, Норвегія

Їхати з Лиллехаммера в парк розваг Хундерфоссен найкраще ввечері. В цей час тут починається все найцікавіше: виходять залякувати діточок та їх батьків тролі і чорти в страшних костюмах, починаються веселі катання на снігоходах і надувних ватрушках-тюбінга з високих гірок, запалює вогні величезний казковий замок. По всьому парку розкидані десятки снігових хатин-голку, в кожному з них - найрізноманітніші атракціони: гігантські шахи, виставка саней або басейн з різнокольоровими кульками. Від холоду рятують розпалені повсюдно жаровні і невеликі ресторанчики. Один з таких ресторанів повністю зроблений з льоду. Навіть напої там наливають у крижані стакани. Тут же можна залишитися на нічліг в самому південному крижаному готелі в Скандинавії. Кожен номер цієї холодної готелі декорований різними предметами, вмороженностью в стіни і підсвіченими зсередини: молотками, пилками, лінійками. А на крижаних ліжках розстелені теплі шкури. Про інші визначні пам'ятки країни читайте в путівнику по Норвегії.

Етнографічний музей Майхёуген Ліллехаммер, Норвегія

Норвежці стверджують, що музей Майхёуген - найбільший етнографічний музей під відкритим небом в Європі. Сюди в різні роки звезли і відновили близько 200 старовинних норвезьких селянських будинків, рибальських хатин і церков. Майхёуген - ціле село, де в літні місяці кипить життя - влаштовуються галасливі ярмарки і ходи в старовинних костюмах, проводяться концерти та екскурсії для приїжджих. З приходом сутінків у тутешній церкві Гармо, побудованої вікінгами в XII столітті, проходить щоденна вечірня служба. Взимку в Майхёугене сніг засипає криті зеленим газоном дахи старовинних будинків. Незважаючи на замети, гуляти по вулицях села все одно можна. А з пагорба, на якому розташований музей, відкривається гарний вид на лежачий в долині Ліллехаммер і озеро Мьеса, покрите льодом. Про інші визначні пам'ятки країни читайте в путівнику по Норвегії.

Ресторан Lillehammer Bryggeri Ліллехаммер, Норвегія

Ресторан Lillehammer Bryggeri займає перший поверх будівлі XIX століття, де колись розміщувалася невелика пивоварня. Хмільний напій тут варять до цих пір, використовуючи при цьому старовинні рецепти і вражаючи відвідувачів різноманітністю сортів і вишуканістю смаку. Гурманам тут запропонують спеціальний пивний нон-стоп - невеликий дегустаційний конкурс, в ході якого можна спробувати основні сорти свіжозвареного світлого і темного пива. У тутешніх кухарів теж є родзинка - вони розробили меню, ідеально поєднується з кожним сортом пропонованого пива. В основному це страви з дуже смачною норвезької риби - тріски, форелі, лосося. Для особливо цікавих після ситного обіду проводять невелику екскурсію по старовинній пивоварні, де показують, як варили хмільний напій сто років тому. Про інші визначні пам'ятки країни читайте в путівнику по Норвегії.

Колісний пароплав «Скібладнер» Ліллехаммер, Норвегія

Вперше пасажирський колісний пароплав «Скібладнер» був спущений на воду в 1856 році. Сьогодні він вважається найстарішим діючим пароплавом у світі, завдяки чому йому присвоєно почесний статус пам'ятника історії. Як і багато років тому, «Скібладнер» продовжує катати пасажирів по мальовничому норвезькому озеру Мьеса, на березі якого стоїть Ліллехаммер. А в літні місяці на ньому влаштовують популярні у туристів кулінарні круїзи. Про інші визначні пам'ятки країни читайте в путівнику по Норвегії.