12 островів, які все ще належать тваринам

12 островів, які все ще належать тваринам
Велика частина островів нашої планети незаселена. Там немає питної води, мало місця, і зазвичай нічого їсти. Саме в таких місцях скелі покриті товстим шаром пташиного гуано, в піску заховані яйця гігантських черепах, а по диким пляжам носяться мільйонні армії крабів. Розповідаємо про острови, де живуть кенгуру, тюлені, пінгвіни і мавпи, і де зовсім немає людей.

Острів Великий Солті Ірландія

Острови Солті - це пара невеликих островів в п'яти кілометрах від східного узбережжя Ірландії. Вони абсолютно дикі - люди тут не живуть вже більше століття, приїжджаючи лише для того, щоб подивитися на птахів, які у величезній кількості населяють ці клаптики суші. Особливою популярністю користується острів Великий Солті, куди прилітають гніздитися гагарки, олуши, тупики та інші морські птахи. В осінні місяці тут можна подивитися на поголів'я сірих тюленів. Вчені до цих сперечаються про точний вік островів. Відомо лише, що вони були утворені більше 600 мільйонів років тому. Їх економічний розквіт припав на XV-XVIII століття, коли через Солті проходив один з найважливіших морських шляхів - між Великобританією і Північною Америкою. Якийсь час острівці були «базою» морських піратів і контрабандистів, які грабували торгові судна і ховали скарби в тутешніх печерах.

Острів Врангеля Росія

Острів Врангеля, загублений на самому крайньому півночі, в Північному Льодовитому океані, з 2004 року перебуває під охороною ЮНЕСКО. Останній льодовиковий період обійшов його стороною, тому сьогодні тут стільки рідкісних тварин і рослин, скільки немає ні на одному арктичному острові світу. Тут навіть верби ростуть, правда, карликові, не більше метра заввишки. Справжні господарі острова - моржі, білі ведмеді і гуси. Вчені стверджують, що саме на цих берегах розквартировано одне з найбільших в Арктиці лежбищ моржів - до 130 тисяч особин. На самому Врангеле і сусідньому крихітному Геральдо - найбільше у світі кількість «пологових» барлогів білих ведмедів - від 300 до 500.

Острів Кенгуру Австралія

На цьому острові водяться господарі континенту - кенгуру, морські котики, єхидні, варани, опосуми, пінгвіни, валлабі, чорні какаду і карликові пінгвіни. Тут же живуть улюбленці всіх австралійців - коали, яких можна спробувати погодувати з рук. Острів Кенгуру на третину зайнятий природними заповідниками: тут знаходяться національний парк Фліндерс Чейс, миси Гантеум і Бугуер, ущелина Дес-Казуарс. Серед цікавих місць - Арка Адміралів - останки давньої печери, вимиті океаном, і місце відпочинку морських котиків. Вони лежать на березі, лаються один з одним, повзають купатися і абсолютно не звертають уваги на людей. Фотографуватися на острові прийнято поруч з Remarkable Rocks, дивними кам'яними утвореннями, створеними вітром, дощем і хвилями.

Острів Флореан Галапагоси, Еквадор

Острів Флореан - шостий за величиною з островів архіпелагу Галапагосського, але нітрохи не поступається іншим в красі. Головна визначна пам'ятка острова - рожеві фламінго, колонізували лагуну на мисі Punta Cormorant спільно з морськими черепахами, морськими левами і морськими птахами. Сам мис - це чорні піщані береги, які через вкраплень мінералів переливаються оливковою блиском в променях сонця. Вінчає всю цю красу Корона Диявола - напівзатоплений вулканічний кратер, ідеальне місце для пірнання. Мілководді рясніє морськими зірками і тропічними рибами. Поза області кратера водяться риби побільше - акули, скати, риба-промінь.

Острів Дуа Ява, Індонезія

З квітня по серпень птиці з Африки, Азії та Австралії прибувають на острівець Дуа, відкладають і висиджують яйця, а потім відлітають разом з підросли потомством. У числі тутешніх мешканців - чорноголові ібіси, королівські колпіци, сірі клювача і білі чаплі. Потрапити до заповідника (він знаходиться в бухті Бантен, в гирлі річки Сенанг) можна на човні з однойменного містечка Banten, що в 100 кілометрах від Джакарти. Далі - шлях по містках і глиняним перешийку між ставків для розведення риби від села Савалухур до самого острова. Потрібно просто рухатися у напрямку до дерев, проте завдання лише здається простою. Так що не відмовляйтеся, якщо провідники запропонують вам свою допомогу. Також пташиний заповідник можна відвідати у складі багатоденного туру по Західній Яві або екскурсії по місцях спостереження за птахами.

Острів Меркурій Намібія

Це крихітний (менше кілометра в довжину), скелястий і позбавлений рослинності острівець покритий товстим шаром пташиного гуано і пронизаний десятками печер. Він є домом для зникаючих африканських пінгвінів, королівських бакланів і десятків тисяч інших птахів. Тут вони можуть гніздитися скільки душі завгодно без жодного страху: з людей на острові тільки мирні біологи і орнітологи.

Острів Курйоз Острів Праслін, Сейшели

Острів Курйоз до 1965 року служив лепрозорії, а тепер тут під охороною розводять гігантських черепах і за невелику винагороду показують їх туристам. За величезними тваринами можна поспостерігати прямо в природному середовищі існування - в джунглях і на пляжі. А у водах навколо Курйози мешкає ще одна рідкісна морська черепаха - бісса. Острів Curieuse, що в перекладі з французької означає «цікавий», названий на честь корабля, капітан якого і виявив цей клаптик суші в 1768 році.

Острів Комодо Індонезія

В існування цих чудовиськ на Заході довго не вірили - до тих пір, поки на початку минулого століття голландські натуралісти не привезли шкури двох убитих варанів з острова Комодо. Гігантські ящери досягають в довжину трьох метрів, важать під центнер і харчуються падаллю - оленями та дикими кабанами. Великою удачею вважається побачити процес полювання або ж сутичку двох драконів - таке трапляється не часто, в основному вони неквапливо бродять поруч і частенько заглядають на кухню в розбитих туристами таборах.

Острів Берд Сейшели

Берд - найпівнічніший острів Сейшельського архіпелагу. Свою назву (Bird Island) він отримав завдяки тому, що перелітні птахи облюбували його в якості «проміжної посадки» на своєму довгому шляху. Щороку в жовтні-листопаді та квітні-травні сотні тисяч морських крячків, ластівок, стрижів і фаетонов наповнюють скелі острова. Ці місяці - найкращий час для спостереження за птахами. Прибережні води острова Берд є місцем проживання рідкісних морських черепах. Тут живе найбільша морська черепаха в світі на ім'я Есмеральда; їй уже більше 150 років, важить вона 300 кілограмів і занесена з цього приводу в Книгу Рекордів Гіннесса. Вночі на острові вимикається все електричне освітлення, щоб не турбувати птахів і черепах. З зануреного в абсолютну темряву острова відмінно видно всі сузір'я південної півкулі.

Острів Магдалена Патагонія, Чилі

Відвідування острова є головним пригодою в околицях Пунта-Аренаса. Більше 60 000 пар пінгвінів припливають на острів до кінця жовтня, а в грудні у них з'являється потомство. Саме з цього моменту і до кінця березня колонія становить найбільший інтерес. Спочатку уважні батьки не дають розглядати лежать в нірках яйця або вже готових пташенят, але до лютого останні впевнено бродять навколо, струшуючи з себе залишки пуху. Пінгвіни на Магдалені схожі на великих мурах: вони покривають острів суцільним килимом. Вони бігають між ногами, займаються своїми справами, абсолютно не соромлячись відвідувачів. Шуміти, бігати, сходити з розміченій стежки, годувати і чіпати птахів на Магдалені заборонено.

Острів морських котиків Кейптаун, ПАР

75000 морських котиків населяють цей маленький острів в затоці Фолс Бей в півгодини їзди від центру Кейптауна. Ці симпатичні створення люблять грітися на гранітних каменях, що виступають на 5-6 метрів над поверхнею моря. Милий і злегка розморений морський котик - фото обов'язкове в колекції кожного мандрівника. Треба відзначити, що у високий сезон, з травня по вересень, острівець оточений «кільцем смерті» - великі білі акули описують кола, чекаючи на здобич. Іноді можна побачити, як п'ятиметрові хижачки спрямовуються до жертви з глибини океану, в буквальному сенсі злітаючи над водою з котиком в зубах.

Острів мавп Нячанг, В'єтнам

Невеликий острівець в парі кілометрів від узбережжя Нячанга міг би стати відмінним місцем для зйомки ремейка фільму «Планета мавп». Мавп тут стільки, що кожному туристу можна видавати особисту. Тим часом Дао Кхі (саме так по-в'єтнамських звучить назва острова) перетворився на відкритий мавпячий заповідник зовсім недавно. Раніше тут була ферма, на якій нещасних звірюк виробляли чи не в промислових масштабах, після чого відправляли в наукові лабораторії дружніх країн. У тому числі, і в Радянський Союз. Сьогодні Манкі-айленд - це острів-парк з алеями, статуями і густими джунглями. Тримайте міцніше фотокамери та сумки - вони можуть бути спритно викрадені місцевими хвостатими мешканцями. Втім, в цьому і полягає основне веселощі. Адже, головне, що тут потрібно робити, - гуляти і спостерігати за мавпами, які на радість глядачам приймають мільйони поз. На острові є цирк, де регулярно йдуть вистави за участю собак, макак, слонів і ведмедів. Тут же знаходяться невеликий парк розваг і симпатичний пляж, тому в поїздку на острів варто захопити купальник або плавки.