У Крим з рюкзаком: варіанти піших походів

У Крим з рюкзаком: варіанти піших походів

Відпочинок в Криму люблять дуже багато людей. Звичайно, можна чудово провести час в ЛОЦ "Демерджі» в Алушті або купити тур в Об'єднані Арабські Емірати. Однак якщо ви скучили за активним відпочинком з рюкзаком за плечима, то кримські гіди запропонують вам маршрути по півострову різних рівнів складності.

Одноденні подорожі

Тим, хто вирішив йти в похід перший раз, підійдуть одноденні маршрути. Зазвичай це сходження на кримські вершини. Мабуть, найпопулярнішим є досить простий, розрахований на п'ять-шість годин, похід зі сходженням на вершину Демерджі, пройшовши через річку з однойменною назвою, зруйновану часом стародавню фортецю Фуну, знамениту Долину Привидів. З гори можна побачити Новий Світ, Алушту і знамениті Чатир-Даг і Аю-Даг.

Не менш цікава екскурсія на Аю-Даг, який залишить у пам'яті чудові враження. Тільки знайте, що це не легка прогулянка, а досить тривалий серйозний підйом по кам'янистому схилу, тому відправлятися на вершину потрібно в надійному і зручному взутті.

Ведмідь-гора, таке її друга назва, унікальна в геологічному відношенні. Адже складена вона з глибинних міцних магматичних порід під назвою габро-діабаз, що дозволило припустити її вулканічне походження. Тут можна побачити і численні археологічні пам'ятники найдавніших часів.

Вирушаючи на курорт Судак, заплануйте не тільки відвідування Генуезької фортеці, а й чотиригодинний екологічний маршрут на кораловий риф - гору Сокіл. З неї відкривається прекрасний вигляд на відомі кримські вершини, в тому числі і на найвищу - Роман-Кош.

Багатоденні походи для новачків

Після того, як ви випробували свої сили, підкоривши яку-небудь кримську вершину, можна вирушати в багатоденний похід. Це може бути шестиденний маршрут в печерні міста Кримських гір, що вважається найбільш легким через невеликі висоти і відстані в даній місцевості, наявністю обладнаних місць для ночівель, магазинів з продуктами.

Стародавні руїни міста караїмів Чуфут-Кале, Ханський палац Бахчисарая з дивовижним фонтанним двориком, гаремом, гробницями, Соколиною вежею, а далі Караїмське кладовище, Качи-Кальон - печерний монастир, Сюйренськая фортеця з прямовисними скелями - ось ті дивовижні місця, по яких пройде це подорож.

Дев'ятиденний маршрут із загадковою назвою «Строго на Захід» також має безліч вартих уваги об'єктів. Є в ньому і елементи екстриму у вигляді ущелини з величезними сходинками-плитами і відчуття царської пишноти Фороської церкви, і подив від славнозвісного печерного міста Ескі Кермен, і захоплення унікальними місцями на перевалі Байдарські ворота, Турецької галявині.

Маршрути для бувалих туристів

Класикою кримських походів для тих, хто не вперше потрапив в гори, є подорож «До Долині Привидів». Варіантів його проходження декілька. Найбільш затребуваним є маршрут, що починається з Чатир-Дага, триває по його верхньому плато до найвищої вершини Ангар-Бурун і далі до Долини Привидів. Саме її називають нерукотворним природним дивом. Після неї туристи рухаються до гірського масиву Демержді, знайомим багатьом по фільму «Кавказька полонянка». Тут можна споглядати красивий повноводний водоспад Джур-Джур.

Ще один маршрут від Великого Каньйону до Ай-Петрі - для туристів, що мають досвід ходіння в горах, бо триденний похід передбачає досить значні перепади висот і наметові ночівлі. Це дуже красиві місця, що представляють собою величезну западину з кам'яними брилами і валунами на дні, струмками і маленькими водоспадами. Рух відбувається або через дно, або по схилах ущелини. Кінець маршруту вінчає знаменита Ай-Петрі - найбільш відвідувана гора, що піднімається над рівниною.

На Кримському півострові відпочинок дуже різноманітний. Комусь подобається спокійний відпочинок у Євпаторії, а хтось не мислить свого життя без пішохідних подорожей по гірському Криму.