Фітотерапія, як додаток до санаторних процедур

Фітотерапія, як додаток до санаторних процедур

Слово "фітотерапія" з грецької мови перекладається, як лікування рослинами. Цей метод лікування з'явився близько 6 тисяч років тому. Люди, спостерігаючи за тваринами, які харчувалися необхідними рослинами, вивчали природу і можливість лікування за допомогою природних компонентів. Перевага цієї методики лікування полягає в тому, що природні лікарські речовини легше сприймаються організмом людини, ніж штучні.

Поєднання накопичених століттями знань про лікування травами з сучасними високими технологіями сприяє швидкому розвитку фітотерапії. У наш час майже будь-яке оздоровчий заклад пропонує своїм пацієнтам окрім традиційних методів оздоровлення також і курс лікування з використанням фіточаїв, ефірних масел і так далі.

Санаторій "Полтава-Крим", який знаходиться в місті Саки, в цьому плані не є винятком. Лікування в цьому санаторії побудовано на використанні природних компонентів і методик нетрадиційної медицини. Медикаментозні препарати тут застосовуються лише у виняткових випадках. Серед численних методів лікування в цьому санаторії використовується також і фітотерапія.

Фіточай

Чай по праву можна назвати найпопулярнішим напоєм світу. Він відмінно втамовує спрагу, має тонізуючі властивості. Враховуючи величезний вибір цього дивовижного напою, кожна людина може знайти свій улюблений вид чаю.

Варто відзначити, що чорний чай не бажано вживати гіпертонікам, оскільки він підвищує артеріальний тиск, що негативно позначається на самопочутті цієї групи людей. А ось напої з трав не мають протипоказань. Крім того, вони володіють чудовим тонізуючим ефектом, зміцнюють серцево-судинну систему, стимулюють діяльність багатьох органів. Також трав'яні напої уповільнюють процес старіння.

Лікувальні властивості рослин

У фітотерапії застосовується велика кількість корисних рослин, однак найпоширенішим є шипшина. Корисні компоненти, що містяться в шипшині, є відмінним засобом для профілактики різних захворювань. Також шипшина застосовують для зміцнення захисних функцій організму і при простудних захворюваннях. З інших рослин, популярних у фітотерапії, варто відзначити малину, липу, ромашку, м'яту. Чай з малини і квіток липи є чудовим жарознижуючим засобом, а фіточай з м'яти і ромашки добре допомагає при порушеннях травних процесів. Для усунення кашлю і поліпшення зору застосовують екстракт кореня солодки, а тим людям, які не завжди приймають здорову їжу, можна порекомендувати чай з молоком і сіллю. Такий напій дезінфікує кишківник. Крім чаю величезну користь організму приносять свіжовичавлені соки. Випробувати на собі корисні властивості перерахованих вище напоїв можна під час відпочинку у санаторії "Молдова", який розташований у Трускавці.

Дітям також корисна фітотерапія. Якщо дитина надзвичайно активний, йому призначають заспокійливий фіточай, а, якщо неуважний і неуважний, то йому буде корисний напій, стимулюючий розумову діяльність.

Відпочинок в санаторії "Ріксос Прикарпаття", розташованому у Трускавці, допомагає сповна зануритися у світ фітотерапії, подихати чистим карпатським повітрям, відволіктися від міського шуму. Чудесні гірські пейзажі, прекрасна архітектура і чудовий інтер'єр цього лікувально-реабілітаційного комплексу створюють атмосферу спокою і чудового відпочинку.