Неділя, 13 грудня 2015 22:31

Атолл Північний Мале

Атолл Північний Мале

На головному атолі Мальдівської республіки знаходиться однойменна столиця країни - Мале, а також основний міжнародний аеропорт під назвою «Хулуле». Острови, що входять в Північний Мале, почали приймати туристів одними з перших. Зараз тут працюють кілька десятків першокласних курортів, що володіють гігантським досвідом прийому туристів.

Можливо, центральним Атолл трохи не вистачає атмосфери єднання з природою, властивої «диким» північним і південним островам Мальдів. Зате близькість до аеропорту Мале дозволяє по максимуму скоротити виснажливий трансфер до розкиданих по Індійському океану готелів на гідролітаках і катерах. Найближчі до аеропорту готелі і зовсім привозять своїх клієнтів «в номери» на дивовижних традиційних човнах з дерева - дхоні. Швидкий трансфер дозволяє заощадити не тільки час і сили, але й досить значну суму грошей. А можливість в будь-який час здійснити екскурсію в Мале додає сонно-пляжного відпочинку хоч трохи різноманітності.

Вхідний до складу атола острів Хіммафуші (Himmafushi) являє собою один великий сувенірний ринок, на якому можна знайти дешеві автентичні сувеніри. А острівець Дхіффуші (Dhiffushi) відомий своїми плантаціями тропічних фруктів.

Резорт на Північному Мале побудовано понад двох десятків, так що вибрати є з чого. Серед них і відносно бюджетні (по Мальдівські мірками) «четвірки» типу Club Faru з безкоштовним снорклингом та екскурсіями в Мале, і впевнені «п'ятірки» начебто Angsana Resort & Spa Ihuru Maldives.

Підводний світ атола старанно досліджували любителі дайвінгу. Місця для занурень тут на будь-який смак: і для досвідчених аквалангістів, і для новачків, і для тих, хто хоче познайомитися з гігантськими скатами-мантами і попірнати в підводних печерах. Є навіть свій власний морський заповідник під назвою «Банановий Риф» (Banana Reef). А на острові Мііру (Meeru) працює великий і непогано обладнаний дайвінг-центр Ocean Pro Dive School.