Здоровий відпочинок взимку

Здоровий відпочинок взимку

Безумовно, найсприятливіший час для відпустки - літо. Однак, і взимку, особливо під час новорічних канікул, нудьгувати не варто. Як краще провести пару вільних тижнів в найхолоднішу пору року, щоб і задоволення отримати, і користь для здоров'я була?

Ми поїдемо, ми помчимося...

Любителі катання на лижах і сноубордах сьогодні не рідкість. Власники курортів роблять все, щоб привернути до себе побільше представників цієї категорії населення. Навіть карпатські траси сьогодні підтяглися до європейського рівня, тому зовсім не обов'язково тепер прагнути за кордон для того, щоб із задоволенням покататися.

Якщо ж думка про відвідування вітчизняного курорту, наприклад, санаторію «Полтава-Крим» у вас ентузіазму не викликає і є достатньо коштів і стійке бажання побачити справжній європейський сервіс, можна відвідати один з європейських курортів. Сучасні авіакомпанії пропонують рейси в будь-яку точку Євросоюзу, так що опинитися через пару годин на схилах Альп в наш час цілком реально.

Трохи довше, але цікавіше, добиратися до місця призначення автомобілем. Хоч бензин і доріг нині, але задоволення того варте. Найкраще заздалегідь вивчити відгуки та рекомендації бувалих мандрівників, такої інформації в Мережі предостатньо.

Спа-курорт: відпочинок без ризику

Так звані спа-курорти (більше звична назва - водолікувальні або бальнеологічні), являють собою більш спокійний вид відпочинку, який не має практично ніяких протипоказань і не є таким травмоопасним, як гірськолижний варіант. Лідирують у цій галузі курорти Австрії, Балі, Індії та Швейцарії. Користь від такого відпочинку безсумнівна, однак, варто враховувати, що коштів вкласти доведеться чимало.

Модний спа-курорт обходиться істотно дорожче, ніж, приміром, відпочинок в санаторії «Шахтар». Враховуючи, що головне відпускний час припадає на літо, великі витрати на закордонний спа-курорт можуть виявитися нераціональними. Тому варто задуматися про менш дорогих, але таких же комфортних курортах Латвії, Естонії або Чехії.

Рідна моя сторона

Останнім часом радує рівень вітчизняних бальнеологічних курортів. Може бути, їх сервіс злегка поступається європейському, зате розташовані багато з них у воістину унікальних рекреаційних зонах нашої країни (наприклад, санаторно курортний комплекс «Женева»).

Чорне та Азовське моря, ліси і гірські масиви - всі ці доступні, але безцінні за своєю суттю природно-рекреаційні ресурси багаті водно-мінеральними джерелами, які, до слова, користуються великою популярністю далеко за межами України.

Треба відзначити, що тільки відпочинок у рідній кліматичній зоні здатний по-справжньому оздоровити і відновити організм людини. При відвідуванні ж зарубіжних курортів так чи інакше доведеться пережити деякий стрес і період адаптації, який становить для дорослої 4-7 днів, а для дитини - 7-14 днів. Такий же акліматизаційний період чекає мандрівника і після повернення.