Види дайвінгу

Види дайвінгу

Вам набридла рутина повсякденного життя, хочеться випробувати нові відчуття. У вас на носі відпустка, але вас не приваблюють санаторії Євпаторії, пансіонати Феодосії, будинки відпочинку Ялти. Тоді вам можна порадити таке популярне зараз напрямок активного відпочинку, як дайвінг.

Дайвінгом називається пірнання, занурення людини під воду на певну глибину. Це популярне зараз явище з'явилося завдяки створенню акваланга.

За способом занурення розрізняють чотири основних види дайвінгу: дайвінг на затримці дихання, дайвінг на стислому повітрі, дайвінг в повітряній камері і скуба-дайвінг.

Дайвінг на затримці дихання ще називається фрі-дайвінг або скін-дайвінг. Це найбільш ранній вид дайвінгу, його використовують мисливці за перлами Кореї і Японії. Тривалість занурення залежить від того, на скільки часу дайвер може затримати дихання. Зазвичай це становить 1-5 хвилин.

При дайвінг на стислому повітрі дайверу повітря подається за допомогою шланга і регулятора тиску. Нирець дихає повітрям, який стиснуто до тиску навколишнього середовища. Тут використовується кесонна система, при якій великі ємності забезпечуються стисненим повітрям, що дозволяє забезпечувати повітрям постійного підвищеного тиску.

Дайвінг в повітряній камері (дзвоні) забезпечує підтримку атмосферного тиску, що виключає тиск води на дайвера, який знаходиться в камері. Однак, в таку камеру необхідно постійно подавати свіже повітря і видаляти з неї продукти дихання.

Скуба-дайвінгом називається дайвінг з використанням акваланга. Саме цей варіант зараз називають дайвінгом. Застосовуються два типи аквалангів: з відкритим циклом дихання і з закритим циклом дихання. У випадку з відкритим циклом дихання відпрацьоване повітря виходить в навколишній простір, а при закритому циклі - видихається повітря після збагачення киснем і видалення вуглекислого газу знову використовується для дихання.

Дайвінгом можна займатися не тільки за кордоном. Центри дайвінгу є також і в Криму - в Судаку, Сімферополі, Донузлаві, Севастополі та на Тарханкуті (селище Вітіно). А ось курорт Євпаторія поки не володіє таким центром. Немає їх і в таких великих містах, як Ялта і Феодосія.

Ще дайвінг підрозділяється на такі різновиди.

  • Підводна фотозйомка та відеозйомка. За допомогою цього виду дайвінгу можна передати всю неповторну красу підводного світу.
  • Нічні занурення. Це екстремальний вид відпочинку. Цей варіант дайвінгу дозволяє побачити те, що неможливо побачити вдень. Однак, тут потрібно додаткове обладнання і хороше знання техніки занурення.
  • Підводна спелеологія. Цей варіант дозволяє побачити красу підводних печер і гротів. Цей вид дайвінгу небезпечний, тому вимагає відмінних знань і навичок.
  • Підводна археологія. Цей варіант передбачає підводні дослідження затоплених кораблів та інших об'єктів.
  • Підводне полювання. Це найбільш екзотичний вид дайвінгу.
  • Технічний дайвінг. Технічний дайвінг дозволяє проводити різні технічні та рятувальні роботи на глибині.

Так що, якщо раніше ви проводили відпустку в основному на курортах Ялти, то, познайомившись з дайвінгом, ви під час наступного відпустки вирушите куди-небудь ближче до дайвінг-центру.