Ландшафтотерапія: вплив на організм

Ландшафтотерапія: вплив на організм

Рідко можна зустріти людину, яка б не погодилася з твердженням, що навіть короткочасне перебування на природі, поза межами міста, позитивно впливає на наш стан: зникає накопичене почуття роздратованості, напруги і втоми, спокій і умиротворення заповнює всі клітинки нашого організму. Навколишній ландшафт позитивно впливає на психоемоційний стан людини,тому важливо знайти саме той пейзаж, те місце, краса якого не залишить Вас байдужим. Тільки тоді її споглядання принесе лікувальний ефект.

Один з напрямків курортно-санаторного лікування - ландшафтотерапія - засноване на принципі позитивного впливу красивих пейзажів на самопочуття пацієнтів. Ландшафтотерапія є головною складовою терапевтичного лікування ходьбою (теренкур) у санаторіях. Пансіонати Судака якнайкраще підійдуть для такого виду терапії. Нікого не можуть залишити байдужими найкрасивіші навколишні ландшафти з мальовничими горами, реліктовими ялівцевими гаями, затишними бухтами і зеленими долинами. Пансіонати просто потопають у зелені. Цілюще повітря кипарисових алей на шляху до моря насичене ароматом лікарських рослин і трав. А блакитні морські пейзажі, сірий кварцовий пісок і шум хвилі сприяють розслабленню. Всього стільки, скільки потрібно, що відповідає правилам лікувального ходіння в санаторіях.

Кримські курортологи вважають, що різні дерева мають різний вплив на настрій людини та її нервову систему. Соснові гаї, строгі ялини і кипарисові колонади створюють настрій величі і урочистості. Дерева з розлогою або зонтичною кроною сприяють відпочинку в затишній обстановці.

Безперервне поєднання морського і степового пейзажу, чергування виноградників і садів здатні поліпшити настрій і сприятливо впливати на здоров'я в цілому - все це забезпечить відпочинок в Піщаному. Чудові соснові гаї кримського селища своїм цілющим повітрям просто наповнюють Вас життєвою енергією, що сприяє зміцненню всього організму, а піщані пляжі дарують тепло та радість.

Сприятливий вплив ландшафту на людину при санаторному лікуванні пояснюється двома факторами:

  • кліматичні і погодні умови географічної зони курорту;
  • естетичний і емоційний аспект споглядання природи.

Відмінні особливості ландшафту місцевості курорту, що характеризуються складністю рельєфу і неповторними по красі пейзажами, навколишній рослинний або тваринний світ, присутність мальовничих водних ресурсів не можуть не надавати життєствердного впливу на психіку людини, тим більше, якщо вона потребує лікування. Яскравий тому приклад санаторій «Алмаз» у Трускавці, де можна отримати не тільки призначене лікування, але і справжній релакс від прогулянок навіть у міському парку. А навколишній мальовничий гірський пейзаж у сукупності з цілющою мінеральною водою і найчистішим повітрям допоможуть добре відпочити, підлікуватися, привести в порядок нервову систему і тим самим відновити душевні сили. Таким чином за допомогою ландшафтотерапії Ви отримуєте заряд життєвої енергії на багато років вперед.