Що таке галотерапія?

Що таке галотерапія?

Галотерапія, кажучи простою народною мовою - це солона терапія. Дуже ефективна ця методика при лікуванні органів дихання і пов'язаних з ними хвороб. Такий спосіб лікування відомий в медицині вже дуже давно, ще в позаминулому столітті. У ті часи процес оздоровлення відбувався тільки в спеціальних солоних печерах, на сьогоднішній день такі солоні «печери» (їх називають галокамер) існують у лікарнях, медичних центрах і фітнес-комплексах, та курортах Турції.

Що ж відбувається під час сеансу галотерапії?

Під час сеансу відбувається «очищення» легенів від міріадов частинок, що знаходяться в них, тим самим вдих «в повну груди» дуже благотворно впливає і покращує стан нервової системи, серцево-судинних органів, ендокринної системи і підвищує імунітет. На цьому і побудований ефект даного методу лікування бронхіальної астми, різних алергій і інших захворювань. Завдяки зміцненню імунітету, за допомогою галотерапії організм протистоїть багатьом інфекційним захворюванням, навіть в осінньо-зимовий період, коли бушує безліч простудних епідемій.

Деякі особливості сольової терапії

Сподіватися тільки на метод галотерапії не можна, незважаючи на достатню кількість його позитивних характеристик. Цей метод не можна використовувати в період загострення захворювання, а також не можна ним зловживати. Тому як у сольової терапії є також і свої побічні ефекти, які можуть викликати ускладнення. Тому перш ніж приступити до сеансів галотерапії, необхідно чітко визначитися для чого ви їх використовуєте: для лікування або для профілактики, так як через це залежить час процедури.

Як поводитися під час сеансу

Процедура проводиться групова і в певний час, провівши інструктаж з пацієнтами, групу закривають на період сеансу. У складі групи обов'язково знаходиться медичний працівник, який контролює весь процес від початку до кінця. Перед проведенням сеансу і після нього, в обов'язковому порядку вимірюють артеріальний тиск, і всі дані записуються в картку пацієнта. Крім того, до початку сеансу пацієнтів навчають правильно дихати і ознайомлюють зі списком протипоказань до даної процедури. Для галотерапії існує один єдиний заборону на користування парфумерією, так як суміш солі і парфуму може дратувати слизову і процедура замість користі принесе шкоду.

Сам сеанс діє на організм заспокійливо і добре заспокоює розхитану нервову систему. В якості профілактики достатньо буде 10 сеансів (повтор бажаний максимум через півроку), для лікування необхідно від 20 до 25 таких терапій з повтором через 1-1,5 місяці.

Більшість санаторіїв України включають метод галотерапії до основних напрямів лікування захворювань, у багатьох з них обладнані соляні печери. Санаторії Криму, крім галотерапії подарують вам насолоду чистим морським повітрям. Відпочинок в санаторії «Полтава-Крим» вибирає все більша кількість людей, завдяки багатофункціональності та різнопрофільні цього закладу. Санаторій охоплює всі галузі лікування різних захворювань, крім медичних процедур, узбережжя Чорного моря приваблює сюди відпочиваючих у будь-який час року.

Одним з багатих і респектабельних закладів є санаторій «Ріксос Прикарпаття». Займає він близько 57000 квадратних метрів, налічує 370 комфортабельних номерів і шикарну інфраструктуру. Відпочинок в санаторії «Ріксос Прикарпаття» порадує вас комфортом, зручністю і застосуванням новітніх технологій, розробок, методик і підходів у лікуванні.

Санаторій «Карпати» розташований в Трускавці, і є бюджетним варіантом, порівняно з санаторієм «Ріксос Прикарпаття». Проте медична база (персонал і комплекс пропонованих послуг) а також застосування новітніх методик лікування розвинене досить на високому рівні. Санаторій пропонує різнопрофільне лікування багатьох захворювань, а гірське повітря Карпат благотворно впливає на всі системи людини і зцілює нерви.