Втекти з Балі: 10 серф-спотів на Суматрі і Яві

Втекти з Балі: 10 серф-спотів на Суматрі і Яві
Відносно невеликий індонезійський острів Балі давно тріщить по швах від серферів всіх мастей. Австралійці, американці, японці і європейці (серед яких солідна частка наших співвітчизників) круглий рік ловлять тут хвилі, заповнюють серф-Кемп і намагаються вишукати нові споти. Тим часом кращі хвилі шумлять в краях по сусідству - у островів Ява і Суматра - де регулярно проводяться міжнародні змагання і куди не раз навідувався сам Келлі Слейтер. Allbooking.com.ua називає 10 місць, які повинен знати будь-який поважаючий себе серфер.

Лагундрі-бей Суматра, Індонезія

Бухта з шикарними правими хвилями - одне з найулюбленіших місць серферів в Індонезії, яке було відкрито в 70-х роках. Лагундрі-Бей розташована на острові Ніас біля берегів північної Суматри. Берег обрамлений кокосовими пальмами, в частіше дерев ховаються серферські кемпінги та пункти прокату спорядження. Будьте обережні: дно бухти вкрите дрібним рифом, тому заходити в воду і кататися краще в гумовому взутті.

Острови Ментаваї Суматра, Індонезія

Ментаваї - це ланцюжок островів, що простягнулася вздовж західного берега Суматри. Найбільші з них називаються Сіберут і Сіпура. Незважаючи на популярність у серферів, острови, поки не забудовані клубами і готелями, зберігають свою первозданну природу і стародавні національні звичаї (є можливість побачити справжніх шаманів). Хвилі висотою в півтора-два метри розбиваються об береги островів круглий рік, а з травня по вересень «виростають» до 4-5 метрів. Спотів тут безліч, в їх числі - Burger world, E-bay, Pit stops, Nippusi's та інші.

Острів Панаітан Ява, Індонезія

На острівці біля західного узбережжя Яви знаходяться такі легендарні серф-споти, як One Palm Point (одна з найбільш найнебезпечніших хвиль в Індонезії), Apocalypses, Napalms і Illusion. Потрапити на Панаітан непросто: острів є частиною національного парку Уджунг Кулон. Щоб туди дістатися самостійно, потрібно отримати дозвіл губернатора острова Ява, а також заплатити податок за природокористування. Набагато простіше організувати поїздку за допомогою однієї з турфірм. Готелів на цьому населеному оленями, мавпами і павичами острові немає, тому всі, хто сюди прибувають, відправляються на ніч на борт катерів і яхт.

Серф-спот G-Land Ява, Індонезія

Пляж Пленгкунг (який відомий у світі як G-Land) - одне з кращих місць в Індонезії для занять серфінгом. Ліві хвилі досягають 3-5 метрів у висоту і утворюють «труби», які розтягуються на кілька кілометрів. Тут регулярно проводяться міжнародні змагання. Більшість гостей Пленгкунга - досвідчені серфери, а й новачків тут зустрічають дружелюбно. Головне, скоріше записатися в одну зі шкіл і приступити до тренувань. Як варіанти - Plengkung Surf Camp, G-Land Joyo's Camp і G-Land Bobby's Surf Camp (бронювати місця краще заздалегідь).

Острів Бава Суматра, Індонезія

Хвилі, що розбиваються об берег цього крихітного індонезійського острівця, миготіли в десятках серферскіх фільмів. Тут же був не раз помічений знаменитий американець Келлі Слейтер, 11-кратний чемпіон світу з серфінгу, відточують свої трюки на Бава. Вважається, що хвилі біля узбережжя острова - одні з найбільших в Індонезії, однак через землетрус, що відбулося в 2005 році, вони видозмінилися (як і на острівці Асу) і стали не такими якісними, як колись.

Серф-спот One Palm Point Ява, Індонезія

Знаменитий на весь світ спот отримав свою назву від єдиною і дуже високою пальми, що ростуть на узбережжі острова Панаітан. На цьому острівці знаходяться декілька відмінних місць для катання на серфі, але краще з них - One Palm Point з рівною, довгою і дуже підступною хвилею. Під водою ховається гострий риф, тому заходити у воду рекомендується не тільки в гідрокостюмі, але навіть в шоломі і рукавичках. Регулярно тутешні хвилі перетворюються на гігантські 600-800-метрові «труби», впоратися з якими можуть тільки профі, тому початківцям серферам в ці місця сунутися небезпечно для життя.

Пляж Лхок Нга Суматра, Індонезія

Цей пляж знаходиться на західному узбережжі провінції Ачех (Aceh). Сімейні туристи вважають за краще купатися на сусідньому пляжі під назвою Лампука, а на Лхок Нга люблять ловити хвилі серфери, не доїхавши до островів Ментаваї, Асу та Бава. Зупинитися можна в одному з гестхаусов - наприклад, в Eddie's Home Stay.

Серф-спот Cimaja Ява, Індонезія

Сімайя, найпопулярніший серф-спот на західному узбережжі Яви, давно перетворився на місце проведення різнокаліберних міжнародних змагань. Тутешні хвилі «виховали» не одне покоління індонезійських професійних серферів, які втекли з переповненого туристами острова Балі. Сімайя славиться своїми довгими правими хвилями (до 150 метрів), які, втім, досить безпечні, тому годяться навіть для новачків. Спот знаходиться в 10 км від містечка Пелабухан Рату і в 30 км від Сукабумі.

Бату Карас Ява, Індонезія

У порівнянні зі своїм популярним сусідом - курортом Пангандаран - сільце Бату Карас виглядає простіше і «Молодіжний». Житло тут недороге, а харчуватися можна в десятках вуличних кафе. Місцеве узбережжі усіяне пунктами прокату, школами, а також недорогими готелями, господарі яких (більшість - австралійці) не тільки здадуть вам кімнату, але і дадуть пару уроків катання на дошці. Вважається, що кататися тут можна цілий рік, хоча кращі хвилі варто ловити в період з листопада по квітень. Ціни - демократичні: день занять обійдеться в $ 8-10, прокат дошки - $ 4-6.

Острів Асу Суматра, Індонезія

Невеликий острівець неподалік від Ніас в ширину не перевищує кілометра і є улюбленим спотом серферів з усього світу. Потужні і красиві хвилі згортаються в виразні «труби». І хоча в останні роки гості Асу скаржаться на те, що після землетрусу в 2005 році дно поміняло свою форму, і «хвилі стали вже не ті», кількість серферів, що прибувають сюди, не зменшується.