10 найцікавіших визначних пам'яток Амстердама

10 найцікавіших визначних пам'яток Амстердама

У ці вихідні в Амстердамі пройде знаменитий, найвеселіший і барвистий гей-парад у світі. Чим ще зайнятися в столиці Голландії після танців і походів по кава-шопам? Називаємо 10 амстердамських пам'яток, які не можна пропустити.

Міський музей сучасного мистецтва Амстердам, Нідерланди

Розпочатий як музей історії міста, згодом він став все більше виставляти твори сучасного голландського та французького мистецтва. А предмети була і меблі зі своїх експозицій передавав іншим музеям міста. Сьогоднішня колекція - це живопис XIX і ХХ століть. Відвідувачі йдуть сюди за Коро і Моне, Сезанном і Пікассо, Кандінськім і Шагалом. Гордість музею - роботи Казимира Малевича.

Бегейнхоф Амстердам, Нідерланди

Бегейнхоф - це цілий комплекс симпатичних будиночків, що знаходиться на рівні середньовічних вулиць - на цілий метр нижче інших старовинних будівель Амстердама. Зараз ця територія належить англійській реформатської церкви, а колись тут був монастир бегинок. Виникло в Європі в XII столітті релігійний рух бегинок було досить широко поширене в Нідерландах. Бегінкі вели чернечий спосіб життя, жили в гуртожитках (бегинаж) могли в будь-який час покинути товаришок і навіть вийти заміж.

Музей татуювання Амстердам, Нідерланди

Відкрився в листопаді 2011 року музей присвячений мистецтву татуювання з доісторичних часів до наших днів. Колекція налічує понад 40 тисяч експонатів, серед яких є і татуіровочние машинки і голки, і ескізи татуювань різних періодів і культур. Є предмети і не для слабкодухих: наприклад, збережений у формальдегіді шматок татуйованої шкіри з тіла бостонського моряка.

Музей тортур Амстердам, Нідерланди

Якщо Вам подобається фільм «Пила», то і музей, напевно, припаде до душі. Дітей, правда, туди краще не водити, незважаючи на те, що вхід для них безкоштовний: навіть дорослій людині треба мати міцні нерви і холодну кров, щоб милуватися на картини, що зображують у всіх подробицях спалювання єретиків у часи Святої інквізиції, або на гільйотину з питочнимі кріслами.

Музей гашишу, марихуани та конопель Амстердам, Нідерланди

Нічого особливо пікантного і забороненого, а вже тим більше можливості дегустувати тут немає. Для цього повно амстердамських вулиць і кофешопов. У музеї гашишу і марихуани можна дізнатися про цілющі і наркотичні властивості конопель, а також про її застосуванні в багатьох галузях виробництва - від масла для ламп та поліролі для меблів до штанів, окулярів і посуду з конопель.

Музей Ван Гога Амстердам, Нідерланди

Ця експозиція імені великого і нещасного голландського художника Ван Гога вражає. Великого, тому що його «Соняшники» і «Зоряну ніч» називають фантастичними, космічними картинами. А нещасного, бо талант його так і не був зрозумілий і визнаний сучасниками, і Ван Гогу нічого не залишалося, як покінчити з собою у віці 37 років.

Блошиний ринок Waterlooplein Амстердам, Нідерланди

Найбільший блошиний ринок голландської столиці - обов'язковий пункт будь туристичної програми. Крім натовпів пустопорожніх цікавих, постійні відвідувачі ринку - амстердамські модники і фріки всіх мастей, а також театральні художники і серйозні колекціонери. На відміну від інших барахолок, цей ринок починає свою роботу близько полудня і працює до пізнього вечора.

Науковий центр NEMO Амстердам, Нідерланди

Здалеку будівля цього музею науки і техніки нагадує ніс корабля, що тоне. А всередині цього «судна» - маса всього цікавого. Тут можна дізнатися, чому блискавка, що відбувається під час поцілунку, як працюють супутники і чому трапляються землетруси. Отримання знань супроводжується аудіо- та відеоматеріалами, захоплює і затягує, так що варіант «пробігтися для галочки» - не про Музей Немо. Найголовніше: тут дозволяється чіпати, крутити, колупати і навіть трясти експонати, щоб зрозуміти, як все влаштовано і працює.

Музей мадам Тюссо Амстердам, Нідерланди

Філія лондонського музею воскових фігур. Тут і Барак Обама, і Рембрандт, і Горбачов з Паваротті, і королева Беатрікс з усією сім'єю, і навіть Людина-Павук з Леді Гага - сотні ідеально схожих на свої оригінали скульптур. Фотографувати шедеври дуже зручно: близько скульптур є спеціальні місця, щоб можна було стати поруч, сісти або навіть лягти і, тим самим, гармонійно вписатися в загальну композицію. Особливо допитливі можуть заглянути в міні-майстерню, де роблять воскові фігури, і навіть взяти участь у ліпленні.

Плавучий квітковий ринок Амстердам, Нідерланди

Самое запашне місце Амстердама. За той час, що квітковий базар прописаний на своєму нинішньому місці - каналі Сінгел - його околиці наскрізь пропахли квітами, назви яких ми часто не можемо навіть вимовити. Чи жарт - майже 150 років! Правда, на човнах сюди вже ніхто не припливає, як це було давним-давно: всі павільйони хоч і коштують на воді, але надійно закріплені і навіть не погойдуються.