Осінній відпочинок в Карпатах

Осінній відпочинок в Карпатах

Карпати - це чудовий край, що приваблює туристів в будь-який час року. Але найбільше зачаровують ці гори саме в осінню пору. Осінь в Карпатах, коли ліс одягається в золотисто-багряні тони, являє собою особливо зворушливу і чарівну картину. Саме в цю пору року набирає популярності так званий зелений туризм - походи по лісах, збір ягід, грибів та лікарських рослин.

Повітря в цей час чисте як ніколи, а мінеральні джерела допоможуть позбутися різноманітних захворювань. Осінь - пора збору врожаю, тому й меню в карпатських колибах стає більш різноманітним, а всі страви здаються ще ситнішими і смачнішими. Тут завжди раді гостям, а ціни на харчування, якщо порівнювати з іншими місцями в Україні, одні з найнижчих.

Зрозуміло, для того, щоб отримати від відпочинку в Карпатах максимальний набір позитивних вражень, потрібно добре підготуватися до поїздки. Ретельно спланувати маршрут, заздалегідь подбати про житло, кращим варіантом буде забронювати номери в готелях тих міст, які ви плануєте відвідати, повірте, це буде набагато дешевше і зручніше, ніж після прибуття на місце гарячково шукати житло і платити за нього шалені гроші жертвуючи при цьому своїм комфортом. Також необхідно попередньо запастися картою місцевості, хорошим спорядженням, відповідної одягом для походів. Завчасно спланований відпочинок допоможе побачити осінь у Карпатах у всій її красі і повністю виключить будь-які незручності. Якщо ж ви плануєте поєднати відпочинок та лікування, то ви можете вибрати будь-який із санаторіїв Трускавця або Моршина, а у вільний від процедур час відвідати околиці Карпат та познайомитись із його визначними місцями.

Всім відомо, що відпочинок в Карпатах восени не менш цікавий, а часто навіть привабливіший, ніж взимку. Це і сплави по річках, і катання на квадроциклах, та інші види активного відпочинку. Ніде більше не побачити таких захоплюючих видів гірських річок, як при сплавах на катамаранах по Карпатах. Груповий відпочинок тут буде ще цікавіше - він дасть живе спілкування на тлі природної пишноти і впевненість у дружній допомозі. А піші походи по горах восени так само цікаві і захоплюючі, як і в будь-який інший час року. Вони дають можливість побачити ліс цих місць в абсолютно іншому кольорі, точніше у всій пишності і багатстві його кольорів.

Серед всіх популярних місць для відпочинку в Карпатах, варто відзначити Мармароський, Свидовецький і Чорногірський гірські масиви. І обов'язково слід відвідати Говерлу (2061 м), найвищу гору України. Вона знаходиться в Карпатському національному заповіднику, який в цей час року казково красивий. Також в туристичних маршрутах популярна долина річки Біла Тиса - це відправна точка багатьох з них. Долина розтягнулася на багато кілометрів між Мармаросами та Чорногірським хребтом, там розташовано кілька невеликих населених пунктів - Богдан, Усть-Говерла, Устеріки. А недалеко розташований Рахів і ще одне цікаве місце Карпат - с. Ділове, де знаходиться географічний центр всієї Європи.

Плануючи свій відпочинок в Карпатах, не забудьте відвідати таке чарівне місце, як смт. Ворохта. Це селище є своєрідним символом краси гір. Тут можна побачити самі швидкі гірські річки Карпат, галасливі водоспади, насолодитися хвойним повітрям, надзвичайно корисним при хворобах дихальних шляхів. Тут розташовано багато визначних пам'яток - одна з найбільших у світі канатно-крісельних доріг, старовинна церква Пресвятої Трійці (17 століття), Чорногорський масив і Говерла, яка піднімається над оточуючими горами. Обов'язково потрібно відвідати так звані "Скелі Довбуша", про які розповідають багато народних легенд, і подивитися мережу печер і гротів під ними, в яких колись жили опришки на чолі з Олексою Довбушем. У місті Косів туристи можуть придбати різні сувеніри, які містять в собі сам дух Карпат. Тут гуцульське прикладне декоративне мистецтво досягло своєї досконалості - тут представлено все, від справжніх вишиванок, до гончарних виробів. Заради виробів місцевих майстрів у Косів їдуть з усього світу. Також тут знаходиться "Писаний Камінь" - древнє святилище язичників, що представляє собою нагромадження великих каменів вагою в сотні тонн. А відпочинок у Коломиї буде більш схожим на звичайний європейський туризм, тому заздалегідь бронюйте номер в готелі і можете присвятити цьому місту кілька днів. Можемо вас запевнити - ви не розчаруєтеся, адже Коломия - це місто музеїв, в якому можна долучитися до історії цього краю. Там розташовані унікальний музей писанок, навіть побудований у формі пасхального яйця, а також такі старовинні будівлі як Спаська церква і Парфіяльний костел св. Панни Марії і т.д. Також слід згадати місто Криворівню, де розташовані музеї гуцульського побуту, музичних інструментів, творчості І.Франка, і пр.

Будь-який відпочинок в Карпатах повинен включати в себе відвідування Верховини, справжнього серця гір. Тут, на висоті більше 600 м над рівнем моря, відкривається вид на високі вершини і гірські хребти. Гори Мазурка, Пушкар, Синиця і Біла Кобила - це улюблені місця туристів. А в іншому високому населеному пункті, селі Шешори на річці Пістинка, знаходяться прекрасні природні водоспади. Це один з культурних центрів Гуцульщини, і сама місцевість там розташовує до творінню чогось прекрасного. У Шешорах відпочинок в Карпатах восени покаже у всій красі знамениті Сріблясті Водоспади. А один з найбільш високорозташованих населених пунктів Карпат - це село Яблуниця, яке знаходиться майже на кілометровій висоті, між найвищими вершинами. Там активний відпочинок на лоні первозданної природи гір цікавий завжди, в будь-який час року. З Яблуниці здійснюється безліч оглядових екскурсій і туристичних походів по горах. У межах одноденного переходу знаходяться гори Говерла, Довбушанка, Хом'як, Синяк, Полонина Довга. Також дуже популярні піші прогулянки до лікувальних мінеральних джерел Закарпаття.

Окремо треба згадати Яремче - справжню перлину Карпат, красиве місто з неповторною архітектурою. Там знаходиться прекрасна будівля - "Карпатський крайовий музей визвольних змагань", в місті розташовано безліч пам'яток архітектури та культури. Це місто обов'язково треба відвідати, щоб враження від осіннього відпочинку в Карпатах не обмежувалися виключно природою. Потрібно побачити старовинні церкви Яремче та навколишніх сіл, особливо церква Пресвятої Трійці 16-го століття в селі Микуличин. Тут знаходиться і печера Довбуша, і пам'ятник йому. Яремче є найвідомішим курортним центром, символом Карпат. Всі населені пункти в окрузі Яремче мають статус гірських курортів. Тут знаходиться безліч санаторіїв і будинків відпочинку. Зимовий час прекрасно підходить для гірськолижного відпочинку, а восени проводяться різні пішохідні, велосипедні, кінні екскурсії, є діюча канатна переправа і рафтінг. Проведіть свою осінню відпустку в Карпатах - і ви ніколи її не забудете!